Tatrzańskie historie trudne do uwierzenia, z refleksją, jak można

tak nie cenić własnego i ratowników życia…

1 polubienie

Dziwi mnie brak komentarzy do tak niezwykłych tarapatów…

Bo kolego @harmonik góry do oglądania na zdjęciach

Jak kto nie ma lęku wysokości, bo jest ateistą, to go do gór ciągnie, a diabły podskórne tylko na takich czekają.

Marudny jestes

Ludziom się wydaje że są niezniszczalni, sprytni, zaradni a to pycha ich gubi. To nie góry, samochody, drzewa, morza czy jeziora itd prowadzą do tragedia ludzi. To jest niedocenianie życia swojego czy np. rodziny, znajomych

1 polubienie

Chcą zapisać się w annałach himalaistów, jak Kukuczka, a nie wiem, czy jego osieroceni synowie nie woleliby, aby tata nie był sławnym himalaistą, ale był żywy z nimi. Jak co, to wpisz w YT - ostatnie wyprawa Jerzego Kukuczki (Chyba na Lhotse, ale to Google będzie wiedział).

1 polubienie

Nie wiem na ilu mój lęk się kończy, niemniej przepisowe skoki w wojsku wykonałem. Fajne jest bujanie w żurawiu na budowie na 50 m, jak maszt się odchyla ok 50 cm od pionu z tobą, bo był niespodziewany wiatr, a max techniczny bezpieczny to do 10 cm - powyżej można odmówić pracy dopiero po zabezpieczeniu lin, haków, przeciwwag itd

1 polubienie

W Himalajach/Karakorum nie tylko można odpaść od ściany czy szlaku, ale też zginąć od lawiny śnieżno-lodowej lub od kamieni, no i stracić odmrażane palce i nos, a także zejść z tego świata z choroby wysokogórskiej i z zamarznięcia, a nawet od terrorystów.Jest filmów o tym w necie ogrom.

1 polubienie

O realnych katastrofach żurawi budowlanych też filmików w necie nie brak.

1 polubienie

Mam wyobrażnię z którą przegrywam, mówi mi na ile mogę sobie pozwolić by było bezpiecznie dla mnie czy otoczenia. Pisałem o 50 m, gdy zwykły Kowalski ma problem z wejściem po drabinie na 3 m, a po patrzeniu w dół wymiotuje i paraliżuje go. Nie zależy mi by być np. bohaterem, a bardziej w życiu wykorzystać swe możliwości na korzyść innych, potwierdzone zdrowotnie przez lekarzy

1 polubienie

Wole zyc niz byc

A nie napisałbyś streszczenia? 10 minut to długo…

2 polubienia