Ten człowiek nie przestaje mnie zadziwiać

Putin studiowal Mein Kampf w piwnicy niedaleko Berlina. A nie dzieła Konfucjusza, ktory zresztą ulubiencem pierwszych cesarzy chinskich nie byl.

2 polubienia

Wykreował rzeczywistość pod siebie, bo ma taką psychikę. Tylko, że życie to nie czary mary i nie wszystko on ogarnie.

3 polubienia

Wczoraj u mnie wojsko przez miasto jeździło(co zdarzyło się pierwszy raz) na sygnałach,więc wszyscy patrzymy w niebo czy przypadkiem nic od niego nie frunie.

1 polubienie

Może to jakieś manewry?

Może…ale zawze jeździli na pomarańczowych i bez sygnałów dźwiękowych a teraz na niebieskich i wyli.

1 polubienie

A może jakiś pościg był?

Mam!
21 lip 2022 — … pojazd uprzywilejowany to pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o …

1 polubienie

Pościgowej lawety wojskowej do przewożenia czołgów to nigdy nie widziałem.

1 polubienie

Czytaj sobie
Kolumna wojskowa

  • W zależności od oznakowania wojskowe kolumny są uprzywilejowane albo nie
  • Transportery opancerzone rzadko są wyposażone w typowe sygnały uprzywilejowania – niebieskie światła i sygnały dźwiękowe. Mogą być jednak i często są eskortowane przez samochody różnych służb
  • Kolumna wojskowa nie podlega wielu ograniczeniom typowym dla kolumn pojazdów cywilnych
  • Atak Rosji na Ukrainę. Tutaj znajdziesz najnowsze informacje

Kolumna pojazdów wojskowych może, ale nie musi mieć statusu uprzywilejowania. W obu przypadkach kierowcy pojazdów cywilnych, które w wielu wypadkach mogłyby jechać szybciej, muszą umieć zachować się prawidłowo wobec takiej kolumny, aby nie łamać przepisów i nie powodować zagrożenia. Szczególne problemy wiążą się z wyprzedzaniem kolumn wojskowych.

Kolumna wojskowa - czym różni się od zwykłej?

Podstawowa różnica to wielkość, a konkretnie: maksymalna liczba pojazdów jadących w kolumnie. W przypadku cywilnych samochodów czy motocykli tworzących kolumnę przepisy ograniczają jej wielkość do 10 pojazdów, w przypadku ciężarówek – do pięciu. Te ograniczenia nie dotyczą zarówno kolumn uprzywilejowanych (jakichkolwiek pojazdów) jak i kolumn pojazdów Sił Zbrojnych RP. To oznacza, że kolumna wojskowa może składać się nawet z kilkudziesięciu pojazdów.

1 polubienie

Być może coś się dzieje, bo ruskie chcą atakować Ukrainę od strony Białorusi (już tam nazwozili sprzętu) i ponoć Białoruś ma im ze swej strony “dorzucić” 100tys. ludzi.

1 polubienie

Tam dalej jest sugestia, że może to być sprzęt amerykański, więc wklejam link.

To Łukaszenka będzie ryzykowal łapankę swoich do wojska?

1 polubienie

Z tego, co zrozumiałam - on chce to wojsko, które ma dorzucić ruskim na mięsko armatnie bez dodatkowej łapanki.

I tak ryzykant.

1 polubienie

On robi, co mu putek każe, nawet się nie zastanawia…

2 polubienia

A co ma zrobić? Myślisz, że może decydować tak jak chce? Ma łapki związane. Jest na putinowskiej smyczy.

2 polubienia

Jako jednostka tak
Do tej pory kluczył, a teraz Putin go przycisnie
Tyle, ze Białoruś to nie Kamczatka.

300tys.uciekło do innych krajów…to o taką mobilizację chodziło? :thinking:

Białorusini mają inną mentalność niż Rosjanie.Jak Putin zechce ich wykorzystać i wyśle do Ukrainy to raczej pojadą tam ale po to aby się poddać.Większość ludzi jest prozachodnia.Mają podobną sytuację jak my w czasie stanu wojennego.
Tak mi się wydaje ale to też zależy jakich dowódców będą mieli.

2 polubienia

Mimo wszystko granica z Polska długo była otwarta, a o wize trudno nie bylo.
Pytanie, na ile ci ludzie sa dziś zdezinformowani i przede wszystkim zastraszeni?
Nawet w Polsce miłośników minionych czasów nie brakuje. Choć wielu z nich je zna z opowiesci dziadkow czy pradziadków? Zwykle z czasem złych wspomnień ubywa.