Ten minister jak zwykle niezawodny?

Czarnek broni, Czarnek radzi, Przemuś nigdy was nie zdradzi…
​Wprowadzenie nowego przedmiotu “Historia i teraźniejszość” nie spowoduje wydłużenia czasu przebywania uczniów w szkołach - podkreślił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jak dodał, wprowadzeniu go towarzyszyć będzie ograniczenie materiału na innych przedmiotach.

3 polubienia

To ograniczenie będzie również w historii. Starożytność, średniowiecze… @birbant czy uważasz, że wiedza przeciętnego człowieka na temat starożytności i średniowiecza jest zbyt duża? Albo może nie odpowiadaj mi na pytanie, bo pan minister Czarnek tak właśnie uważa, więc… no nie wypada uważać inaczej niż pan minister zajmujący się tym.
Ciekawa jestem, w jakich jeszcze przedmiotach wiedza będzie ucięta? Nie będę spekulować ani się domyślać, bo uważam, że wszystkie przedmioty podają wiedzę w zakresie prawie minimalnym, ale z pewnością się mylę, bo pan minister na pewno wie lepiej.

3 polubienia

Ty o starozytnosci i sredniowieczu? pozniej jeszcze byl Renesans, Oswiecenie, i przede wszystkim przedstawienie roznorodnosci cywilizacji, bo tu brzytwa Ockama nie dziala - byty sie mnoza pona wszelka racjonalnosc i ekonomike myslenia. ale nie w glowie pana ministra(nta), tam najwyrazniej zalagl sie prototyp harmonijnego COR.

2 polubienia

Pan minister tylko o starożytności i średniowieczu mówi. Okaże się, na ile to prawdziwe, tym bardziej, że o reszcie mówi i inne. Nie chcę manipulować wypowiedzią pana ministra ani nieświadomie przekazać jej inaczej niż usłyszałam w wywiadzie, dlatego powtarzam tylko to, co pan minister powiedział. :wink:

1 polubienie

widac pan minister na tym sredniowieczu sie zatrzymal :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

3 polubienia

Zaraz się uduszę ze śmiechu. Zabawnie się czuję pisząc tak poważnie :joy:

3 polubienia

to sie da na powaznie? to jest tak straszne, ze juz tylko smiech moze byc obrona organizmu przed syndromem szoku pourazowego :wink:

4 polubienia
2 polubienia

Uważam, że, generalnie wiedza przeciętnego obywatela o historii jest tak nikła, że ograniczenie godzin wcale nie wpłynie na zmniejszenie wiedzy, bo tu już teraz nie ma czego zmniejszać. Ani godzin, ani wiedzy. Podam przykład; niejaki Duda, uważany przez niektórych za prezydenta, w swych publicznych wypowiedziach podawał historyczne przykłady, podpierając nimi swe wypowiedzi. Plótł bzdury. Ale, temu się nie dziwię, bo swoje nieuctwo pokazywał i w innych dziedzinach, a gadanie głupot, to jego specjalność. Że jego elektorat tego nie zauważył też mnie nie dziwi. Dziwi mnie to, że prawie nikt tego nie zauważył, nawet jego oponenci i cała opozycja.
Mam wrażenie, że gdyby całkiem zlikwidować historię z programu szkolnego, to, w sumie nie zmieniło by nic jeśli chodzi o tę wiedzę w społeczeństwie. I dobrze, bo to nudy są.

Trochę mnie na sarkazm wzięło.

6 polubień

Ministrowie się PISowi wyjątkowo udali… :crazy_face:

4 polubienia

To nie ministrowie, to ministranci.

4 polubienia

Mniejsza o formę. Ważne by każdy dostał na czas snicersa

5 polubień

Tak się buduje armię baranów

1 polubienie

Armię czy stado

1 polubienie

Oj tam…teraz naród schamial to i zbaranieje. A w szkole:
Jest sobie Jaś. Jaś ma mamę, tatę, dziadka i babcię a oni mają go jednego. Jaś ma tylko kilka lat, ale od małego chowany jest na prostaka, bez szacunku do nikogo a do tego rozpieszczonego. Jaś musi być w centrum uwagi a gdy łamie zasady może sobie to robić do woli, bo rodzice Jasiowi zawsze przyklasną. Jaś sobie rośnie a potem rodzice się dziwią, że koledzy Jasia (a ich dzieci)mają do domu mnóstwo pracy domowej. Rodzice nie wiedzą, że Jaś nadal ma w domu wpajane chamstwo i poczucie wyjątkowości i że rozwala każde zajęcia z kilkoma innymi Jasiami.
W końcu pewien 10-latek pisze list do dyrektorki szkoły a w nim o naruszaniu praw dzieci m.in.poprzez zadawanie za dużo lekcji …Znów winny jest nauczyciel.

3 polubienia

glony jakiś Jaś?

Nie wiem, czy glony…w Ameryce w wieku 17lat dzieci zabijają dzieci. W Polsce mało kogo stać na miecz, więc się “tylko” znęcają. Zaczyna się w przedszkolu od robienia przykrości dzieciom… A rodzice większości urobieni albo też im wisi, co dzieci wiedzą.

1 polubienie

No wiesz… To chyba normalne ze 95 procent spoleczenstwa zna duzo gorzej historie od ciebie xd
A w tym duza czesc to osoby typu… ktore nie wiedza kiedy byl np chrzest Polski… ciebie to dziwi? Mnie nie.

1 polubienie

Widzisz tyle że przynajmniej 13-14 % uważa się za patriotów…

2 polubienia

Ale bycie patriota nie wymaga wiedzy jaka posiada birbant XD Wystarczy ze zna podstawowe daty w histori polski

2 polubienia