Teoria boskiego paradoksu

To są prawdy wiary katolickiej, nieprawdaż? Bo Biblia twierdzi, że nie z uczynków a z Łaski zbawiony będziesz.

2 polubienia

Dodam, że istnieje inny paradoks. Chrześcijanie ciągle wspominają o nadejściu Antychrysta i szukają go na zewnątrz, a tymczasem mogą już od dawna służyć, być manipulowani przez Antychrysta.
Dostali to, na co czekali, w postaci duchownych.

1 polubienie

Ale w tejże biblii na niewiernych zsyła plagi - czyż to nie kara? Nie miał łaski?

1 polubienie

Starotestamentowy Bóg nie ma łaski. Jest brutalny i mściwy.

2 polubienia

To inny Bóg, zacofany. Ten z NT się liczy :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

I oba źródła mają rację. Tylko trzeba dodać, że do zbawienia potrzebna jest Łaska - i jeszcze śmierć. Za życia zbawienia nie doznasz. Ale karę dostać możesz… :wink:

2 polubienia

bóg poddał się ewolucji, którą sam stworzył…

1 polubienie

To może i poczucie humoru mu się w tej ewolucji stworzyło? :wink:

1 polubienie

Egocentrycy mają specyficzne poczucie humoru.

1 polubienie

Skoro Bóg się zmienił to znaczy że nie jest doskonały

3 polubienia

Ojtam ojtam :relieved:

1 polubienie

Bóg jest tak doskonały, że nawet jego niedoskonałość jest doskonała. :innocent:

2 polubienia

Czy Bóg wszystko może? Czy może stworzyć kamień tak duży, żeby nie mógł go podnieść?

2 polubienia

Z całą pewnością Tylko nie pytaj mnie o sens mojej wypowiedzi. :grin:

2 polubienia

A teocentrycy jeszcze bardziej :wink:

3 polubienia

to nie tylko wiary jako religii dotyczy - co najdziwniejsze sprawdza sie i w zachowaniach spolecznych (czesto mylone z owczym pedem) jak i jednostkowym - ktos kto bedzie swiecie wierzyl, ze sie przewroci w koncu potknie sie na prostej drodze o wlasna noge.

2 polubienia

Tu jakby pytanie zawiera dylemat, że jeśli winni ludzie… to z teligią na ustach. A jeśli Bóg, to zakpić potrafi i mamy jednak predestynację do bycia zbawionym :wink:

1 polubienie

mysle, ze Bog sie w takie drobiazgi jak kolka rozancowe (tfu co ja pisze, religie) to malo wtraca, jesli w ogole to robi.
jesli stworzyl nas na swoje podobienstwo? to pewnie zajmuje sie juz czyms innym zostawiajac swoim “tworom” zabawe w pieklo-niebo.

2 polubienia

Mnie zadziwia jeszcze jedna rzecz: podczas spowiedzi ksiądz za karę (pokuta) każe grzesznikom bardzo często odmawiać modlitwy, które są podobno na chwałę boga. Zatem za kare mają chwalić Pana.

2 polubienia

mk777,zapewne tak jest jak mówisz bo lekcja religii przestala być czyms elitarnym i pasjonującym jak wówczas gdy była elementem walki opozycyjnej wobec komuny.
Jednak dzisiaj, z pasją mowia o tym ludzie którzy ani z wiarą ani z kościołem nie mają i nigdy nie mieli,nic wspólnego.
To zaczyna być jakiś obłęd,mający swe korzenie w narastającej nienawiści środowisk lewackich które dzisiaj nie cofają się przed zadnym obrazoburstwem.
I akurat takie szumowiny,realizujące swe"tolerancyjne" wnętrze głównie na tzw. paradach,robią najwięcej hałasu.
Czy to prawda,czy tez nie,ma akurat dla nich najmniejsze znaczenie.Obiegowa prawda rodem z magla i na dokładnie takim poziomie,jest znacznie wazniejsza bo służy"sprawie"…
Takie pokłosie nigdysiejszej walki o umysły:)))

2 polubienia