Teoria Spiskowa czy nie? Jak myślicie?

Czy Polska jest próbówką Stanów Zjednoczonych?

Pierwsze - Polska wprowadza socjal za PiS a potem za Joe Bidena jakiś w USA… Tutaj można oczywiście powiedzieć, że w USA bardziej przemyślany ale jednak…

Drugi - W Polsce wprowadzony zostaje całkowity zakaz aborcji (I być może USA przyglądają się reakcji społeczeństwa polskiego XDXDXD) aby w końcu u siebie coś podobnego wprowadzić tylko na zasadzie że każdy Stan decyduje jak to u siebie chce widzieć XD

Być może dziwny zbieg okoliczności po prostu…

1 polubienie

Można powiedzieć że socjal jest od dawna w wielu innych krajach Europy ale całkowity zakaz aborcji już nie XD

Jesteśmy wzorem do naśladowania dla Stanów Zjednoczonych XDXDXD :rofl: :rofl: :rofl: :sweat_smile: :joy: :melting_face:

Tutaj zastanawia mnie opinia @Szczery_do_BULU najbardziej heh

Teoria tak naciągana, jak gacie na tyłku Ryszarda Kalisza. :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

1- Polska nie wymyśliła socjalu, on działa na zachodzie od wielu lat i jest znacznie większy niż nas, więc USA mają duży materiał do badań nad sensownością tego pomyslu
2- W Polsce nie ma całkowitego zakazu aborcji, jest ona dopuszczalna w przypadku ciąży z przestępstwa (kazirodztwo, gwałt) i w przypadku zagrożenia życia ciężarnej - stwierdzone przez lekarza.

2 polubienia

Znowu czytasz glupoty?
Niektorym ciagle jeszcze odbija palma w stylu “Polska mesjaszem narodów” , a Ty to łykasz jak indyk ciepłe kluski. Dobrze, ze jeszcze nie dodałeś przedmurza chrześcijaństwa i wzorca dla reszty swiata niczym zabytkowy metr z Sevres pod Paryżem.
N.B. taki lokalny wzorzec najczesciej umieszczony przy glownej bramie na murach miejskich mialy wszystkie miasta, jeszcze od czasow rzymskich i byla ona obowiazujaca w handlu na danym terenie. Pewnie i jakis odważnik i pojemnik temu towarzyszyly, ale do naszych czasow nie dotrwaly.

1 polubienie

@gra poczytaj

Wyobrazasz sobie dostepnosc, gehenne i jaka traumę przezyje kobieta?
Nie mowiac o ogolnej niechęci do najprostszego rozwiazania jakim jest uwiadomienie o własnej i plci przeciwnej seksualnisci i stosowaniu środków antykoncepcyjnych, ktore ponoc tez sa narzedziem zbrodni?

Aborcja to ostatecznosc, tu sie zgadzam, nie powinna być metoda “antykoncepcyjna”, ale jej calkowity zakaz to ubezwlasnowolnienie. W majestacie prawa panstwowego.

2 polubienia

Nie napisałem że wymyśliła tylko ze wprowadziła przecież

Jesteś pewna? Ja ta.m nie wiem ale pewnie są przepisy nie jasne że tamta kobieta zmarła

Nic nie czytam. Tak tylko się zastanawiam a pewności nie mam co wynika z formy pytania XD

Socjal jest pomyslem starym jak swiat. Kwestia kto na tym korzysta. A niejedna kobieta zmarla nie tylko ze wzgledu na opieszalosc lekarzy, bo sie bali oskarżeń, ale również z niewiedzy - ze ma prawo (w warunkach czarnej zarazy nie do wyegzekwowania)

2 polubienia

Myślałem że jesteśmy kolonią niemiecką.

3 polubienia

kobieta zmarła, bo lekarz zbagatelizował zagrożenie. Mam ginekologa w rodzinie.

2 polubienia

Wiem, że wymaga to sporych zachodów, ale też zalezy od lekarza do którego się trafi. Są tacy, którzy ułatwiają, wskazują, podpowiadają, ale są też tacy, któzy zasłaniają się klauzulą sunmienia i “robią pod górkę”. Odnośnie klauzuli sumienia, to czy lekarz podchodząc do specjalizacji (ginekologia) nie ma sumienia i budzi się ono dopiero po zdanych egzaminach???

3 polubienia

i wykazuje tendencje wzrostowa wraz z peczniejacym portfelem.
nie wiem - tu lekarz nawet jak sumienie posiada ma obowiazek podac do wiadomosci pacjentom wykaz lekarzy bez sumienia - i to ma na to max. 24 godziny.
aptekarz, nawet jesli takowe posiada srodek antykoncepcyjny na recepte ma obowiazek sprzedac. prezerwatyw i tak raczej w aptekach sie nie kupuje a w spozywczych, automatach w barach i wystawionych na ulicach przy sklepach 24 h. obok kanapek, coca coli i piwa, no i oczywiscie w super i hipermarketach.

2 polubienia

Protektoratem Stanów Zjednoczonych a Niemcy są naszym głównym partnerem gospodarczym

Ja już kiedyś pisałem że mam silne i nieodparte wrażenie że w wyborach z 2015 roku co PO je przegrało z PiSem Amerykanie w TVNie musieli nam przedstawić i usprawiedliwić konieczność zmiany rządu. Tutaj mamy odpowiedź dlaczego Lewica mówi z góry że nie zniesie socjalu dlatego że to jest już kwestia ustalona z góry. Chodzi o szybkie przetransformowanie Polski. Niemcy będą inwestować w wiele zakładów pracy na terenie między innymi Polski bo muszą wyciągać część przemysłu z Chin

Jestem święcie przekonany że tak będzie i ta jedna kwestia się nie zmieni

Tak samo jak jestem przekonany że to Amerykanie majstrowali przy brexicie ale co do konieczności Polexitu pewności wcale nie mam chociaż jestem przekonany że o tym też w dużej mierze zadecydują Amerykanie

Nie wiem czy tylko niemiecki przemysł ale mam wrażenie że sytuacja była tak ciężka że nasz rząd nie miał wyjścia jak wprowadzić socjal.

JKM też zawsze mówił młodym że to w przemyśle jest przyszłość i to też nie był przypadek

Także wybór w wyborach będzie miał znaczenie jedynie w innych kwestiach a nie w tej kwestii