Tęsknisz?Za kim?Za czym?

Dobrze, że okonek jest pod pseudonimem. :smiley:

z pralkom na czołgu

5 polubień

Nie musza jechac, w tym balaganie to pewnie już są.
Nie zapominaj, że swego czasu kiedy Stalin usilowal zjednoczyc Europę pod ruskim butem, co skonczylo wojną domową juz dysponowal duza ilością szpiegów. Ktorzy pozniej stali się. Utrapieniem w Ameryce Poludniowej.
Komunizm dla wielu bywa nęcącą ideologią

1 polubienie

No niezupelnie - na FB juz nie
Wiec namierzyc mnie łatwo.

1 polubienie

Ich pełno. Na dachach mają anteny, więc Warszawa i okolice są w zasięgu i jeszcze zostaje terenu…

1 polubienie

Tutaj mialam, na szczescie krotko ruskich, ktorzy wynajmowali domek po drugiej stronie ulicy.
W pół roku przypominalo to slums.
Nie przedluzyli im wynajmu, a potem zaczela się wojna i wszystkich ruskich z okolicy wywialo.

2 polubienia

Moja droga,od zawracania głowy to Ty jesteś specjalistką.
Poza tym,akurat nie Tobie i nie w Twoim temacie"zawracalem głowę".

Tęsknię za mamą i bratem. Za beztroską i dzieciństwem. Tęsknię za miłością, za zakochaniem.

6 polubień

Moj ojciec śni mi się po tych wszystkich latach…Może nie tak często jak kiedyś ale wciąż to powraca…
Zawsze mi imponował,intrygowal ale i przerażał bo niestety,wyniósł z offlagu zszarpane nerwy…
O mlodosci kazdy może napisać opowiadanie jak nie książkę…
Co do zakochania…To sprawa delikatna.Nie chce powiedziec niczego co mogloby nie trafić"w punkt" więc ogranicze sie jedynie do trzymania kciuków :wink:.To przychodzi nagle,czasem w najmniej oczekiwanym momencie więc,głowa do góry!!!

3 polubienia

Strata najważniejszej osoby w życiu jest niezwykle bolesna. Gdyby wróciła, to codziennie obsypywałabym ją komplementami i ściskała za to, że ją mam.
A miłość? Zakochanie? Fajne uczucie, tylko, po tym co było trudno będzie zaufać.

4 polubienia

E…Zobaczysz że to nie poker.
Najwazniejsze by nie robić tego co na kilogramy,robią np.Polki na Zachodzie.Łapią co sie trafi bo sie boją że ich czas się kończy…Osobny temat.Bardzo osobny.

3 polubienia

Tęsknię za Ziemią z o wiele mniejszą ilością plastiku i innych śmieci!!!
Za ludźmi z dawnych lat nie ma sensu tęsknić ,bo wszyscy się zmieniamy z czasem .
Żyję chwilą …

3 polubienia

Wspomnienie?
Madness “Our house”
Chyba pierwszy raz dzisiaj zobaczyłam klip do tej piosenki .
/to nie był mój dom ,ale piosenka zabawna…/

2 polubienia

Tęknię
za kimś
za czymś
inaczej tęskni sie do kogoś / do czegoś niż za koims / za czymś…
najbolesniej tęskni sie po kimś…

a czasem po prostu tęksnię do świętego spokoju.

3 polubienia

A czy wtedy gdy sie tęskni,ma to znaczenie czy “za” czy “do”?
To tez mnie zastanawia…Tęsknić po kimś…To nieodwracalne.Nazywam to przemijaniem.
I to boli,zastanwia,budzi refleksje…Ale wszystkiemu temu towarzyszy poczucie nieodwracalności…
Jedni z tego powodu,łatwiej sie z tym godzą,inni,dokladnie na odwrót…

2 polubienia

bardzo ma - tęsknienie do - jest takie miłe, wręcz podniecajace. Np do spotkania z bliskim przyjacielem gdy odlicza sie dni (a potem godziny, minuty) do tego spotkania
Tęsknienie za kims jest smutne, to tęksnota która zaczyna się w momencie pożegnania, a nawet szybciej… Gdy mówię “Już za toba tęsknię”…

2 polubienia

Aaa…O to Ci chodzi…
Tak,w takim ujeciu,całkowicie się zgadzam.

1 polubienie

Nieprawda kolego. Ustalenia archeologów informują, że już niektóre mumie egipskie wykazują, że ci ludzie zmarli na raka. Statystycznie zachorowania na raka są takie same od pradawnych czasów do dziś. W tych “gorszych czasach” wzrosła wyleczalność raka, z tym, że ludzi jest więcej, więc i zachorowań więcej być musi. Ale średnia zachorowalności ta sama. Za to większa i to zdecydowanie liczba wyleczonych.

Zapewniam Cię kolego, że żyjesz w najlepszych czasach ludzkości. Pomimo nadmiernej konsumpcji i mitycznych rządów korporacji.

5 polubień

No i zyjemy coraz dluzej, a rak i ogolnie zmiany nowotworowe mniej lub bardziej zlosliwe nasilaja sie z wiekiem i nie dotycza tylko ludzi. Zwierzaki tez cierpią.
Cukrzyca, klopoty ze wzrokiem, problemy hormonalne, artretyzm tez nie sa przypadlosciami wylacznie ludzkimi.
A moze nie żyjemy w najlepszych czasach, ale przynajmniej najlepszych jakie znamy z przekazow. A, ze hordy onuc próbują wrocic do czasów polowania na dinozaury (w tym celu nalezy uzbierac sporo kamieni :wink: ) uzywajac technologii, ktore sa zdolne zarowno zycie ratowac jak i odbierac?

3 polubienia

Średnia życia od czasów Bismarcka, który wymyślił aktualny system emerytalny wydłużyła się o 27 lat. A ponieważ spadła dzietność, to wszyscy ci, którzy nie chcą przedłużenia czasu pracy do emerytury, tną gałąź, na której siedzą.
Niegłupio zatem postępują kraje, które przyjmują obcych do siebie. Albowiem w dalszej perspektywie czasowej ok dwóch pokoleń, nie będą miały kłopotów z wypłacaniem rent i emerytur.

2 polubienia