Testy na koronawirusa obowiązkowe na żądanie pracodawcy

W dupie to mam. Są gorsze choroby

z covidem na pewno sie bedziesz krocej meczyl niz z rakiem…

1 polubienie

“Pracownik nie będzie mógł odmówić”

Ale oczywiście, że pracownik będzie mógł odmówić. Co najwyżej może mu się to nie opłacać… :wink:

2 polubienia

Ale uciążliwa dla pracodawcy.

1 polubienie

To nie są preferencje bo to może rzutować na dostępności pracownika

1 polubienie

Nawet na czasowej nie możesz zwolnić.

1 polubienie

Nie do urodzenia a jeszcze 6 miesięcy po urlopie wychowawczym.

1 polubienie

Ostatnio widzialem taka scene w jakims paradokumencie xd i oburzyla sie dziewczyna co to za pytania :rofl:
Pracodawca byl takim niby chamem i gburem wiec ten xd

1 polubienie

Na - nie, ale jak się skończy to nie przedłużasz, tak?

Tylko to tak łatwo powiedzieć odliczysz, zwrócą… Ale zapłacić za pracownika trzeba. A co powiesz na właściciela firmy który na 100 pracowników miał 20 kobiet na l4 lub wychowawczym? Cierpliwy? no tak dobrze to się nie skończyło. Po 21 wypowiedział wszystkim pracownikom umowy i wziął pracowników z agencji pracy.

ja o tym nie pisałam :slight_smile:

Ale każdy tak myśli. Bo przecież taki pracownik nic nie kosztuje…

1 polubienie

Kosztuje, kosztuje, Wiem. Inna sprawa, że bardzo daleko nam ( np. do Holandii) jeśli chodzi o ułatwienia w zatrudnieniu młodych matek na cząstki etatów. U nas albo cały etat, albo wcale. Rzadko można pracować na pół etatu.

1 polubienie

Idąc to pracy robisz badania i robią badania dt.ciąży. Każdy lekarz który ma umowę z danym zakładem pracy wie,że mają to robić i w wypadku gdy kobieta jest w ciąży,nie podpiszą tych badań…

2 polubienia

No niestety nie w Polsce. Sprawdź nie wolno nawet zlecać tych badań medycynie pracy. Ale to było by w miarę prawidłowe wyjście.

1 polubienie

@okonek Z tego co kojarzę pracodawca nie powinien nawet pytać o plany prokreacyjne/ilość dzieci już posiadanych …

2 polubienia

Robiłam badania do trzech zakładów pracy. W Polsce. I za każdym razem były też ciążowe.

1 polubienie

@Vilemo Kiedy się przyjmowałam do pracy miałam okulistę, laryngologa, badania typu cholesterol i tyle…

1 polubienie

Chyba mundurowa. Bo normalnie nie wolno.

1 polubienie

Z krwi robili. Nie informowali nas o tym ale jednej dziewczynie nie podbili bo,jak się okazało,była w ciąży.

2 polubienia