Też macie tak że nagle w danym języku zaczynacie słyszeć jakieś słowo u każdego?

Ja w tym roku pierwszy raz w życiu usłyszałem słowo/przeczytałem OPTOWAĆ tutaj na pytamy i nagle coraz więcej z was używa tego wyrazu i nagle nawet na polskim yt zaczynam słyszeć że ludzie tak mówią a przecież jeszcze kilka miesięcy temu nie wiedziałem że takie słowo istnieje XD NIKT TAK NIE MÓWIŁ PRZECIEŻ :rofl: a nagle wszędzie to słyszę i widzę

1 polubienie

Optuję za tym, byś zaczął używać znaków interpunkcyjnych, jednocześnie zatrzepał nadużywać emotek graficznych i tekstowych.

Nie wydaje mi się żeby w tym tekście było to konieczne

Wydaje Ci się, że się nie wydaje.

Mowil, tylko nie zwracales uwagi…

1 polubienie

@GumowaKaczka u siebie posługuje pisanym niemieckim, a tam nieco inaczej używa się przecinków. Nie są tak znaczące, jak w polskim, gdzie brak jednego znaku, może zmienić sens całego zdania. Niemniej jednak, zauważylem duży postęp u gumowego w polskim pisaniu.

A w ogóle, interpunkcja w polskim internecie jest zmorą dla wielu. Nawet na naszym portalu bywa często nieprzestrzegana.

5 polubień

Je nie jestem jakimś tam “orzełem” poprawnej polszczyzny i sam do siebie miewam wiele zastrzeżeń, więc nie chcę występować tu w roli jakiegoś autorytetu. Jednak kiedy widzę taki kaczy potok monologu, to zwyczajnie nie chce mi się przez to brnąć i szukać sensu.
Sorry Kaczko.

1 polubienie

Błędy robi każdy. Np, ja przed wysłaniem tekstu, zawsze go czytam jeszcze raz, a i tak czasem byk się przemknie przez cenzurę.

4 polubienia

Literowki to umnie norma, zwlaszcza jak chce cos szybko z telefonu napisac.

2 polubienia

U mnie przekraczają normę, dlatego autocenzurę stosuję.

3 polubienia

Jedzmy, dzieci!
Jedzmy dzieci!

4 polubienia

Rób, dziecko.
Rób dziecko.

4 polubienia

@birbant Mój telefon często sam coś “sugeruje i naprawia” co zauważam zwykle dopiero po chwili i poprawiam, albo czujni userzy zgłaszają.

3 polubienia

Jednak optuję @birbant za tym aby nie publicznie, nie przy dzieciach te dzieci robić.

1 polubienie

Dzieci przy dzieciach robić, to jakoś tak nie ten, teges jest… :grinning:

1 polubienie

Co którąś odpowiedż u mnie z telefonu, jak nie sprawdzę na szybko, lub wyślę za szybko, to telefon / słownik T9 / sam sobie zmieni treść. Jak wysłane to za póżno na powtórną edycję tekstu, pisanego w mękach. Za przekręcone słowa jeśli wystąpią to przepraszam, i proszę o wyrozumiałość. Pisanie mi łatwo nie przychodzi bo jednak przykurcze nieraz się pojawiają. Skoro piszę to w celu rehabilitacji

Ja po prostu, piszę powoli, zastanawiam się nad tym, co mam napisać. Uważam, że to należy się mojemu interlokutorowi, to jest mój wkład w dialog i wyrażanie szacunku wobec mniej inteligentnej części naszego społeczeństwa…

2 polubienia

Możesz prościej? XD

Ciekawe spostrzeżenie. Tak jak procedować. Kto normalny kuźwa proceduje? :wink:

2 polubienia

Bo to jest tak: są wyrazy, które ładnie brzmią. Mądrze. Do dobrego tonu należy “optować” i “procedować”. Są i inne, ale to nie moja parafia…