Też uważacie że w następnych wyborach będziemy mieli równowagę polityczną?

Burdel to się skończy, właśnie po zniknięciu PiSu.

2 polubienia

Ale chodziło mi o to że wyborcy PiSu mogliby odwalić burdel :confused:

Równowagi politycznej w Polsce nie spodziewam się jeszcze co najmniej 1,5 dekady, do czasu, aż odejdzie w niebyt obecne pokolenie politykierów i fanów obecnego, toksycznego duopolu. Jeżeli przez równowagę rozumiesz wyrównanie sił obu piorących mózgi stron sceny politycznej, to ja z góry dziękuję. Jeżeli nowe pokolenie przyszłych wyborców nie zarazi się tą epidemią obecnego modelu polityki i da w przyszłości temu wyraz przez “wdupiemanie” taki styl politykierstwa, wówczas mamy szansę na jakąkolwiek równowagę.

4 polubienia

prychike to juz i tak prawie wszyscy maja zryta - nie wiem na jakiej zasadzie, ale szalenstwo jest w jakis sposob zarazliwe.
a co do niepolitycznosci? to bylo cos o Hajduczku i drabinie? :wink:

1 polubienie

wyborcy PiS? jak im sie skoncza benefity to najpierw odreaguja kaca a potem zaczna szukac nastepnego jelenia obiecujacego zlote gory.
i to bedzie czas zlotych zniw dla takich np. konfederatow czy innych partii faszyzujacych.

1 polubienie

Jak PiS nie będzie w stanie dawać benefitów to chyba już nikt XD

Spokojnie, obiecanki niewiele kosztują.
A ludzie bywaja wredni z dusza obozowego kapo- na tym systemie niedoborow i profitow dla wybranych komuna sie dlugo trzymała. A w Rosji ciągle ma się dobrze.

1 polubienie

Ciekawe jak polska armia się rozbuduje ostatecznie. Pewnie kupujemy pełno koreańskich czołgów bo Europa wojskowo jest skansenem

Batalion, to może sobie wzmocnić szalety polowe. To tylko kilka czołgów jest, a nie związek taktyczny. To takie samo wzmocnienie, jakby tych czołgów wcale tam nie było.
Widać, że nie byłeś w wojsku, kolego @anon52897632

2 polubienia

Nie wiem czy Europa jest skansenem?
I czy akurat Korea robi najlepsze czolgi?
W tej chwili koncerny zbrojeniowe strukturą zbliżają się do korporacji. Owszem poszczegolne kraje prowadzą badania ściśle tajne/ poufne na własną rękę. Ale jak juz cos idzie do produkcji?

1 polubienie

Nie trzeba byc w wojsku :wink:
Wystarczy na zajeciach z pseudowojska troche ksiazek poczytac, zamiast sluchac zupaka tlumaczacego, ze w razie wybuchu bomby atomowej należy przykryc sie przescieradlem (i ulozyc nogami do przodu :wink:).

Szczerze nie słuchałem zbyt uważnie. Ale z 250 Abramsow zamówionych i wiecej koreańskich K2 podobno. Nawe5 Gen. Waldemar Skrzypczak chwalił to

Od emerytowanych generałów gorsza jest tylko muzyka dyskopolo…

1 polubienie

250 czołgów, to jest już jakaś siła. Szczególnie z doświadczonymi załogami i dobrym dowództwem. Ale, żeby mówić o sile pancernej, to na taki kraj jak Polska i 1000 takich maszyn nie jest za dużo. Poza tym same czołgi bitew nie wygrywają.

2 polubienia

Akurat gen W. Skrzypczak jest w formie

W formie to oni wszyscy są.
A raczej w uniformie…:wink:

1 polubienie

Te analizy wszelakie naszych oficerów wyższych na temat wojny w Ukrainie są takie, że ja, mając stopień tylko starszego kaprala rezerwy, też bym tak potrafił. Podobne do analiz niejakiego pana Bortniczuka, z tym, że ci generałowie lepiej jednak znają się na wojsku, niż pan Bortniczuk na geopolityce.

2 polubienia

Chyba Jacka Bartosiaka

3 polubienia

Bortniczuk to obecny minister sportu i turystyki. Tez bredzi trzy po trzy :wink:

1 polubienie

Jak wszyscy w ekipie prezesa

2 polubienia