To jak to jest z "polską gościnnoscią"?

1 polubienie

Wiadomym jest,że każde społeczeństwo to mieszanina różnych pogladów,narodowości,kultur czy religii.
Jak mnie gość obrazi we własnym domu, to mogę go po prostu wyrzucić?
Kiedy nadmierna troska prowadzi do problemów?
Kiedy rozum śpi…budzą się demony…

1 polubienie

Wyrzucic goscia to ciezko, bo eksmisja na ulicę zabroniona.
A jak gosc zachowuje sie jak udzielny książę i zaczyna swoje porządki zaprowadzac to i te 3 dni za duzo.
Pozostaje zamknac lodowke na kłódkę i włączyć Zenka lub Vadera (może tez byc Penderecki). Jest szansa, ze bedzie szukal innego jelenia.

1 polubienie

A ja dziś nakierowałem Ukraińca na bankomat. Trochę ich już w moim miasteczku jest.

To byl jakis szczesliwiec, ktory jeszcze mial jakies hrywny i bank istnieje?
Wszedzie pojawiaja sie sepy i hieny (nie obrażając tych szlachetnych zwierząt) usilujacy zarabiac na ludzkiej krzywdzie.

1 polubienie

Obecni goście są raczej porządni i na pewno większość nie chce nadużywać gościnności, wielu deklaruje chęć do pracy, raczej dobrze to wróży. To są właśnie uchodźcy z prawdziwego zdarzenia. Na pewno jednak czekają nas jakieś zgrzyty wynikające z nieobycia naszego społeczeństwa z obecnością cudzoziemców w dużej liczbie, na pewno będzie to wymagać dużo cierpliwości po obu stronach. Pożyjemy – zobaczymy.

6 polubień

Chcial prezes zwiekszenia ilosci dzieci w Polsce?
Putin niczym zlota rybka zyczenie spelnil.

3 polubienia

Najpierw uciekli ci, co maja pieniadze a teraz przyjezdzaja ci w gorszej sytuacji. Masa ludzi dobrej woli traci sily i czas na chaos, ale …szkoda gadac… Skoro chca jechac dalej niech jada, zwlaszcza, ze cywilizacja chce ich przyjac.

1 polubienie

Nie wiem czy akurat wszyscy maja pieniadze.
A jesli chodzi o wolontariat to jak nazwa wskazuje obowiazkowy nie jest.
Problemem jest jego zorganizowanie, zeby wysilek ludzi nie szedl na marne i z nadgorliwosci sie nie zadeptali. A wyglada na to, ze o ile osoby prywatne i samorzady staja na wysokosci zadania to z panstwowymi roznie bywa. A sejm woli uchwalic dupochron o braku odpowiedzialnosci urzednikow niz zajac sie procedurami takimi jak choćby ustalenie statusu prawnego dzieci, ktore znalazły sie w Polsce bez opieki doroslych.

2 polubienia