To jaki procent zawartości tlenu w stosunku do poziomu morza, mógł

wykończyć Olka Dobę na szczycie Kilimandżaro?

Poziom morza, to 0 m n.p.m. Jakiekolwiek relacje innych wartości odnoszących się do wartości ZERO da zawsze wynik od zera do (w porywach) nieskończoności.

.mam nadzieję, że pomogłem. :grinning:

1 polubienie

Poziom morza? A pływy?

… a efekty wywołane lokalnymi anomaliami grawitacyjnymi?

:crazy_face:

1 polubienie

Zbyt gwalowne zmiany cisnienia nikomu nie sluza.
Ale Kilimandzaro nie Himalaje.

Zarówno procentowej zawartości tlenu w powietrzu, jak i ciśnienia atmosferycznego, nie da się obliczyć, biorąc jako wykładnię naturalny zerowy poziom morza.

2 polubienia

Zadanie z fizyki ze szkoły podstawowej. Można posłużyć się empirią lub Googlem.

warunki atmosferczne zaleza od wielu czynnikow.

Nie wiem, jaką podstawową szkołę odwiedzałeś, ale w tej, w której mnie uczono, o stosunku procentowej zawartości tlenu do poziomu morza nic nie wspominano.

4 polubienia

cisnenie atmosferyczne maleje wraz z wyskoscia, ale sklad, tym zawartsc tlenu zalezy od innych czynnikow.

Pytanie jest jasno sformułowane.

Pytanie jest bardzo prosto sformułowane. Jasno wynika z niego, że na Kilimandżaro istnieje jakiś procent zawartości tlenu w stosunku do poziomu morza, który zabija. Po prostu, przebywając na Kilimandżaro, należy zachować czujność i omijać wyżej wzmiankowany procent, a także uważać by ów procent nie wyskoczył z zza jakiejś skały i nas nie zaatakował. Mam nadzieję kolego @ZiraaeL że zrozumiale to wyjaśniłem. :shushing_face: :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Kilimandżaro ma prawie 6 tys. metrów wysokości. Na jego szczycie jest może mniej niż polowa zawartości tlenu, w stosunku do poziomu morza, co mogło uśmiercić Olka Dobę. Chodziło mi, aby ktoś odszukał ten procent zawartości tlenu na szczycie Kilimandżaro…

Znaczy należy odszukać ten procent na szczycie Olka Doby? Bo tak wynika z objaśnienia.

1 polubienie

Harmo kończył Wyższą Szkołę Rakietową.

1 polubienie

Umarł jak chciał. Bez męki. W plenerze. Z pasją.

2 polubienia

Ciekawe, że zmarł już po wysiłku.

bez komentarza

Moze wczesniej wiedzial, ze chory i wybral sie na ostatnia wyprawe?