To jest dopiero odlot?

3 polubienia

Podobno, nie próbowałam, odlot jest rzeczywiście dobry…

Ciekawa sprawa. Wychodzi na to, że i samochody mogą być z konopi. Tylko, że, póki co, to ja powątpiewam w prawdziwość tej informacji. Coś tu jest nie tak.

1 polubienie

HARMONIJNE!!! :joy:

2 polubienia

Nieszujowate. :grin:

2 polubienia

Konopie przemyslowe tez troche THC maja. Dużo mniej niz marihuana, ale tez dziala
Kiedys w Polsce uprawa byla rozpowszechniona, przy okazji jako uzywki i nikt by nie wpadl zeby hodować odmiany zupelnie pozbawione substancji czynnej.
Od lat postuluje się zwiększenie zastosowania wlokien naturalnych (len, konopie) nie tylko w przemysle odzieżowym, ale szukanie nowych zastosowań, jako komponenty. Z ubraniami to jest problem - konopie i len nie za badzo w przeciwieństwie do bawełny nadają się na dzianiny, bo włókno za dlugie i za grube. A tkaniny to jednak trzeba prasować :wink:
Czego znakomita większość ludzkości nie lubi.

2 polubienia

Pamiętam, że w latach 70 próbowano robić samoloty z wikliny. Zrobiono nawet prototyp szybowca i samolotu z silnikiem spalinowym, a później ucichło, mimo, że oba zostały oblatane.

1 polubienie

http://www.wir.org.pl/aktualnosci/2017/2017_12_06_konopie/
Jak mozna przypuszczac (dobre wiadomosci to fragment onetu) pominięto wazna informacje, że samolot to jednak zrobiono z kompozytu (laminatu) konopnego, a nie wydziergano szydelkiem. A czy wypelniaczem bedzie mata szklana czy konopna? Zasada ta sama, technologie tylko do wiekszej porowatości włókna trzeba dostosować.
Ale mozesz zyskac na wytrzymałość i elastyczności

3 polubienia

Czekam na produkcje szybowców z szyb :slight_smile:

3 polubienia

Z napedem termojadrowym?

2 polubienia

Mięśniowo-wibracyjnym!

1 polubienie

A ja na szyby z szybowców. Mogą być kopalniane…

2 polubienia

2 polubienia

Szacuneczek. :blush:

1 polubienie

A po zużyciu na kompost będzie można go wyrzucić?

1 polubienie

Ja tam widzę elementy z stali i co najmniej z poliwęglanu.

1 polubienie

Tu znalazlam troche wiecej, po angielsku.

Nie rozumiE… :money_mouth_face:

To uzyj tlumacza google :wink:

Zajarałbym.

1 polubienie