To jest Miś na miarę naszych możliwości! I to nie jest nasze ostatnie słowo!

Dziś 40, okrągła rocznica premiery kultowego Misia.
Jakie sceny i dialogi utkwiły wam w pamięci? Czy używacie czasem w codziennym życiu nieśmiertelnych cytatów?

3 polubienia

Po obejrzeniu filmu na świeżo całe moje towarzystwo leciało Misiem, Teraz już wielu tekstów nie pamiętam. Teraz mam okazję sobie przypomnieć. W polskiej historii kina jest kilka takich filmów, których dialogi zakorzeniły się w narodzie.

Z książek, to gadałem Niziurskim, Lemem i Haszkiem, głównie.

3 polubienia

Teraz Jarek kręci kontynuację. Od 2015r. Na żywo.

3 polubienia

Już była kontynuacja. Miała tytuł Ryś. A Jaro teraz kręci Leś.

2 polubienia

Poniżej dobitny przykład. W sumie niedalekie od prawdy :slight_smile:

1 polubienie

Prezes boi się kobiet. Jedynie Julii Przybłędy i Krysi Pawłowicz się nie boi.

1 polubienie

To jest totalna bzdura. Po pierwsze, to kraje do których się jeździ dają wizy, po drugie całkowite złamanie podstawowego prawa unijnego o swobodnym przemieszczaniu się, a po trzecie, PiS strzeliłby sobie tym już nie w kolano, nawet, w w łeb.

Widziałem to już na fb i uznałem za fake news. I tak taki, bardzo grybymi nićmi szyty.

2 polubienia

Przeczytaj niżej, to jest Asz Dziennik, wszystkie newsy są zmyślone. Ale o dziwo, część z nich ma zadatki na prawdę (niestety) - właśnie jak w Misiu!

1 polubienie

A o tym, to ja nie widziałem. Teraz jest ok. Takie wyprzedzanie w czasie? :thinking: :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Nie potrafie wyróznic pojedyńczych cytatów.Ostatnio w sklepie powiedzialem ze…Biore 6 piw…Dziewczyna spojrzala na mnie jakos tak dziwnie,wiec dodalem ze nie moge wiecej bo do pracy ide :innocent:
Ale mlode pokolenie juz nie łapie…
Ba! 22 lata temu,powiedzialem w radiu ze ten,piłkarz chyba,“z twarzy podobny byl zupelnie do nikogo”.Ryczeli wszyscy bo jak sie okazalo,nikt tego nie kojarzył z Misiem!!!A byli i tacy którzy w ogóle nie znali…
Ten film to jeden wielki"cytat".Ale ostatnio najczesciej słuzy mi,“nie ma takiego miasta jak Londyn”.Niestety takich pań jak tamta jest coraz wiecej wokół i pewnie dlatego…

4 polubienia

Trzeba było żyć w tych czasach by to rozumieć. Dziś w czasach gdy pełno parówek na półkach a firmy się prześcigają w tym która robi najlepsze… młodzi nie rozumieją dlaczego i po co ktoś zjadł parówki i o co ta afera. A wbrew pozorom i obiegowej opinii bylejakość parówek zaczęła się z zakończeniem komuny.

3 polubienia

O bylejakosci parówek moze mowic chyba tylko ktos kto poznal smak zagranicznych,tzw. parówek.
Dlatego ja dalej kupuje tylko polskie.Oczywiscie nie kazdego producenta.

2 polubienia

Poznałem. Ale też kiedyś mówiłem prawdę jaka jest. W Polsce Tesco nie wytrzymało dla tego też że u nas wystawiane towary jako leader price i najgorszej jakości w UK są normalnym towarem. Po prostu Polacy nadal mają dość duże wymagania. A co do parówek… miałem okazję z Niemiec, z Szwecji i USA jeść. Tak naprawdę złe parówki w Polsce są na poziomie lepszych z innych krajów.

2 polubienia

Dokladnie.W UK mozna zjeść jak sie chce,wszystko ale na miano parówki zasluguje jedynie to co oni nazywają frankfurterkami :roll_eyes:

2 polubienia

Za pozwoleniem, ale i Czesi maja świetne parówki.

1 polubienie

W czechach miałem okazję jeść… nic specjalnego.

1 polubienie

To jadłeś w nieodpowiednim miejscu albo czasie. Oni są mistrzami parówek.

2 polubienia

A mięso skąd mają? … z Polski

1 polubienie

Dolní Životice

Najsmaczniejsze dla mnie parówki jadłem w Pradze. Drugie takie w Rokicianach niedaleko Pilzna. I zawsze do ichniego piwa. Zajebiste.