Torebka - nowa ale zleżała w szafie - tworzywo pęka przy lekkim potarciu

Czym to ‘pomalować’ by utwardzić, i tym samym jakoś skleić, zabezpieczyć przed dalszym niszczeniem ? Jest jakaś emalia przezroczysta do materiału?
Zajebista jest ( to znaczy była) do wszystkiego mi pasowała. Przydałaby się do lata jeszcze a potem do hasioka.

1 polubienie

Jest lakier do skóry ale raczej już za późno.

plastiki nie sa wieczne

To nie jest skóra ale popytam po niedzieli w sklepach…

Niestety, jest w fazie przedagonalnej, choć jeszcze się wizualnei trzyma i do pokazania się nadaje… to z kadym dotykiem skaza mała sie już robi…ehh

1 polubienie

no już wiem. Niestety tworzywo nie da się odświeżyć.

Dobra a to plastik czy skay? bo do skaju jest taki spray naprawczy.

To nie skaj… jakieś dziadostwo.

skaj teraz modnie nazywa się eko skórą.

1 polubienie

skaj to rodzaj polimeru trwalego - nie przepuszcza powietrza
produkty z niego tez z czasem sie rozkladaja wyroby z tego to jest rodzaj laminatu - najczesciej pokrywa sie tym dzianine lub tkanine
polimery podobnie jak szklo sa stanem wymuszonym /potrzebne zrodlo/

2 polubienia

Skaj dziś to zmielone odpady skóry połączone jakimś polimerem i udają przez kilka dni skórę. Można nadać jej dowolną fakturę dzięki czemu jest idealnym materiałem na obicie kanap, foteli…

no to nie jest skaj

teraz już tak nazywają to.

zamiana podloza z jak pisalam tkaniny czy dzianiny? na mielonke?
hmm to roznica jak pomiedzy stekiem, schabowym w panierce a fast foodem

Ja to wiem ale … Nadal jest podłoże z dzianiny ale reszta to nie polimer a skóra z polimerem

jesli to skora a nie resztki, ktorych nawet kot w chrupkach nie zje?

to są owe resztki ale kot byle czego nie zje.

1 polubienie

to koty nie jedza whiskasa?
ulubiona “potrawa” mojej kici byla tasma z magnetowidu - potrafila rozgyzc tekturowe opoakowanie, pazurem wyciagnac tasme i byl problem jak to kotu z gardla wyciagnac bez wizyty u weta
taki maly przypominacz, ze porzadek w domu musi byc :wink:

4 polubienia

Kartą kredytową. Najpierw smarujesz torebkę, po czym wchodzisz na witrynę Couch, albo Michael Kors, albo innej ulubionej firmy z torebkami, wybierasz torebkę i przy pomocy tej samej karty ją nabywasz :wink: . I torebka jest jak nowa ponownie. :wink:

3 polubienia

Musiałabym chyba najpierw komuś posmarować ekhm tę torebkę… :rofl: :sunglasses: :joy:

2 polubienia