Trampkomania czy zbiorowa histeria?

Oglądam co się dzieje w USA i poza jednym pytaniem - co te kowboje jeszcze wymyślą ? Innych nie mam.
Tak sobie myślę czy to jeszcze demokracja, czy kompletny chaos? Państwo jako takie sie trzyma, bo to nie tylko prezydent, doniesien o rozruchach poza Kapitolem nie ma (jak to było przy Black Lives Matter.
Jedno co widać, to niesamowita siłę oddzialywania mediow spolecznosciowych i ogólnie internetu na te wydarzenia.
Ale w spoleczenstwie, ktore w 1938 w panice, na oslep uciekalo w trakcie sluchowiska opartego na pomysle “wojna swiatow”, potem przez dziesieciolecia budowalo prywatne schrony przeciwatomowe i wczesniej przezylo prohibicje to chyba juz nic nie zdziwi?

6 polubień

Amerykanów uważa się ogólnie za przygłupów, megalomanów i oszołomów :grin: I to nie bez powodu.

5 polubień

USA to kraj pełen sprzeczności. Z jednej strony niesamowicie dumni Amerykanie, patriotycznie machający flagą na każdym kroku, pompujący niemal mityczny balonik swobód obywatelskich, demokracji i american dream, z drugiej strony ci sami ludzie są niesamowicie zadufani, ignoranci pełni uprzedzeń z niemałym gronem kończących edukację na szkole podstawowej, patrzący nie dalej niż czubek własnego nosa. Wystarczy jakiś prężny samiec alfa i mamy wielkie bum!

6 polubień

W sumie… Podobnie poszczuć wyborców totalnej to rzucili by się drzwiami i oknami do Sejmu…

Tiiaaa. “Kraj przygłupów”, który pogonił szkodnika Trumpa po pierwszej kadencji. Kraj przygłupów, który jest potęgą światową.
My jesteśmy mądrzy… dlatego nas cała Europa izoluje, dlatego co chwilę tracimy niepodległość… a pozycja Polski w świecie jest bardzo ważna, ze względu na tę mądrość właśnie…No i u nas do władzy nigdy by szaleńca nie wybrano…

5 polubień

Nas Europa izoluje? Mam wrażenia że to Polska izoluje lewacka Europe

Ty nie miej wrażen, bo Ci szkodzą… 27:1

4 polubienia

Chodzi mi o stereotyp amerykanina-przygłupa ubranego w amerykańską flagę, nie odróżniającego Austrii od Australii.

My jesteśmy głupi, bo część Polaków dała się kupić populistom, a pozostała część olała wybory i zgodziła się na rządy oszołomów i to dwukrotnie :pleading_face:

5 polubień

Ja tam nie widzę porażki… Chociaż zależy jak na to patrzeć… Jedynym wyjściem jest uznać to tak jak powiedział w przemówieniu Kaczyński do jednego z pachołków unii w Sejmie. (bo przecież cała Polska opozycja trzymała z obcymi państwami w tej sprawie (nie dziwne xd)

“Pan wygrał, ale Polska przegrała” (Kaczyński do schetyny który trzymał z obcymi)

To było wtedy piękne zaoranie pokazujące po raz kolejny gdzie jest “polska” opozycja.

A spróbujcie sobie wyobrazić co by sie u nas działo, gdyby Duda przegrał z Trzaskowskim, a niewiele brakowało!

4 polubienia

Jestem sobie to wstanie wyobrazić w odwrotnej sytuacji… Przecież od 5 lat widzę szaleństwo na ulicach, tylko czekające na “czerwony przycisk” xd

Gumowy, jak na razie to wladza szczuje. Jednych przeciw drugim.
Nawet we wlasnym rzadzie sie żrą miedzy soba. Nam Ameryki nie trzeba…

4 polubienia

W przeciwienstwie do USA w Polsce prezydent niewiele moze. Poza prawem weta za duzych uprawnien ustawodawczych nie ma.
Dalej by jedli pisowska kielbase wyborcza.
Ale moze i lepiej, ze Trzaskowski jeszcze nie wygral? W obecnej sytuacji niech sobie dlugopis prezesa razem z nim to piwo wypija.
Kasa z UE wbrew butnym zapowiedziom pinokia jest obwarowana wieloma warunkami, a polska gospodarka bardzo oslabiona. Wcale mnie to nie cieszy.

4 polubienia

Duże dziecko zgubiło drogie zabawki i teraz się złości. Poza tym z piaskownicy chcą go wyrzucić.
Bandę trzeba zebrać, odbić piaskownicę i odzyskać zabawki.
Ot cały Trump.

4 polubienia

On jak on.
Ale ilu go popiera?
Dla wielu farmerow, ktorzy ogladaja glownie tylki swoich krow jest niedoscignionym wzorem -prezydent, glupawy, butny, bogaty, piekna zona i zydowski ziec? Czego mozna wiecej chciec?

2 polubienia

To jak u nas z PiSem. Wystarczy zagrać na kompleksach.

3 polubienia

W ten sposob to Polakow uwaza sie za zlodziei.I to nie bez powodu.

2 polubienia

Palnąłeś głupotę. Nie to, że obrażam cię, ty naprawdę napisałeś coś, co jest bzdurą. Wybacz, ale tak się stało.

2 polubienia

Owszem,jestem zaskoczony bo po kompletnej bezczynnosci sprzed lat gdy czarni przed kamerami tv,zachowywali sie podobnie,nie spodziewalem sie ze druga strona skrzyknie sie w tak zdeterminowany sposob.
Tyle ze we Francji jest to znacznie powazniejszy problem/klopot,na linii,ulica-rzad.
To jest po prostu eskalacja przemocy.I po raz pierwszy zanosi sie na to ze moze to dorownac skala bandytyzmowi czarnych sprzed paru miesiecy.
To w sumie jest logiczne i kiedys musialo peknac…Nigdzie na swiecie nie bedzie zawsze tak ze jedna strona z wszystkim wychodzi na ulice i paralizuje zycie calych miast a druga siedzi cicho przed tv.A juz tym bardziej nie w kraju takim jak USA gdzie sily rozkladaja sie prawie dokladnie po polowie.

3 polubienia

Tak i jeszcze do tego za pijaków - “bo każdy pijak to złodziej” :grin:

2 polubienia