Trampkomania czy zbiorowa histeria?

Nie wiem na ile TVN24 jest wiarygodnym zrodlem, ale

Jak sadze, pewna kontrola moze i jest, ale faktycznie zbyt duzo zalezy od jednego czlowieka.

Artykuł najpierw sugeruje, że prezydent może zrujnować świat po naciśnięciu guzika, później zaprzecza sam sobie, objaśniając łańcuch proceduralny aktu odpalenia. Prezydent tym guzikiem tylko wydaje rozkaz teoretycznie nieodwołalny, który rozpoczyna procedurę. A jaka jest praktyka, pokazała nam Zatoka Świn na Kubie. Zarówno Kennedy i Chruszczow wydali taki rozkaz, sprawę zasabotowali niezależnie od siebie owi oficerowie od ostatecznego przekręcenia kluczyków. Zarówno amerykańscy, jak i radzieccy. To oni wtedy praktycznie uratowali świat. Jakby się zmówili, choć jedni o drugich nie widzieli i działali bardzo podobne, najpierw udając, że rozkaz nie doszedł, później, że go nie rozumieją, bo są jakieś zakłócenia, przeciągnęli sprawę o kilkanaście minut i dzięki temu żyjemy, Te kilkanaście minut wystarczyło, żeby pod naciskiem swojego otoczenia, obaj wycofali się z tego i odwołali rozkaz. Jak widać, samo naciśnięcie guzika nie odpala głowic.
Niemniej jednak trzeba pomyśleć nad zmianą tych procedur, jak sugeruje amerykański polityk.

A sam artykuł jest nieco manipulacyjny,

4 polubienia

A pokaz mi co ostatnio manipulacja nie jest?
Od roku, jak nie dluzej covid szaleje i zamiast byc lepiej jest coraz gorzej.
Zastanawia mnie powsciagliwosc Moskwy i Pekinu jesli chodzi o agonie amerykanskiego snu o prezydenckim modelu demokracji w USA, czyzby zrobili swoje i czekaja na efekty?
Moga sie nie doczekac, bo wojsko ciagle jest wojskiem, a prezydent jako instytucja jest kontrolowany.
Ameryka ma za soba wojne secesyjna, dwie swiatowe, Koree, Wietnam i okres zimnej wojny.
Prezydentow o mniejszym lub wiekszym ego tez.
Nie przepadam za USA, jest to dla mnie kraj nie do konca zrozumialy, ale na szczescie nikt mi tam nie kaze mieszkac :wink:.
Ale wracajac do Trumpa - Twitter mu konto dozywotnio zablokowal, FB tez i to co bylo jego sila, czyli internetowa propaganda stalo sie slaboscia.
Przykro dochodzic do tego wniosku, ale psychopata Goebels jakby wizjonerem byl? Do klasycznego trojpodzialu wladzy doszla czwarta sila. I temu nie daje sie zaprzeczyc.

1 polubienie

Już Lenin to spostrzegł, stwierdzając, że kino jest epokowym i bardzo pożytecznym wynalazkiem dla władzy, jako świetne narzędzie manipulowania masami. Obok religii.

1 polubienie

Biorac pod uwage transmisje z mszy i innych egzekwii, czyli zdalne modly do telewizora?
Pod tym wzgledem muzulmanie maja latwiej, dywanik i kompas zeby namiar na Mekke zlapac. :wink:

1 polubienie

Siła rażenia dzisiejszych mediów jest potężna. Strach się bać, co będzie dalej.

1 polubienie

Trump przypomina mi trochę “ojca dyrektora” - jakby “skoczył” może byłby prezydentem mając największy kościół w kraju. Nie znam realiów USA, ale wydaje się mi że może (zdolny) jest namieszać.

1 polubienie

Co do zdolnosci Trumpa w kwestii namieszania? Ma i to duze.
Zdaje sie, ze wiekszosc ludzi majacych cos do powiedzenia w USA juz o tym wie.

1 polubienie

Już chyba nikt nie ma wątpliwości, że Max Kolonko to świr…

Moim zdaniem jakieś narkotyki mu mózg wyżarły …

Pod pierwszym filmem co najmniej pod koniec filmu Max Kolonko z tego co zrozumiałem, bo miał niezły odlot to nakłaniał Polaków do wrzucania jakiś kartek do urn w USA … Przynajmniej ja tak zrozumiałem, bo to co ten zjeb ma we łbie to ciężko stwierdzić …

O koorwa! Dzisiaj oglądałem jeden z jego filmów jak przekłamywał historię w chuj, ale widzę, że już został usunięty… Nie dziwię się sądząc po tym jakie to było goowno antyintelektualne … Pokazywał rok 1917 a mapę Polski jak za Kazimierza Wielkiego … I na mapie były jakieś trzy państwa … Jakieś państwo H … - bodajże Hospodarstwo czy coś … I jakieś Księstwo Podlasia XD … I trzecim państwem na górze była Litwa w takich samych lub bardzo podobnych granicach do obecnych … A to Księstwo czy tam Królestwo, ale na pewno Podlasia lub Podlaskie było zachodnią częścią dzisiejszej Białorusi …

Widać, że on jakąś totalną sektę odwala i chyba ma ubaw ze swoich zwolenników jako totalnych idiotów … A być może o to mu właśnie chodzi, żeby swoich odbiorców odseparować od razu od ludzi bardziej świadomych dlatego, iż odwala on swoją własną sektę i do tego już nie mam żadnej wątpliwości …

Zresztą tu już sobie z niego jaja robią od 2:40 … Max zdaje się ma już albo umysł przećpany, albo z premedytacją ogłupia ludzi …

1 polubienie

Trump już tutaj mówi, że “nie o to mu chodziło”, i że jego zwolennicy za to zapłacą … Śmieszny Bolek …

Ale najważniejsze, że namawia do porządku … Jak dla mnie to po tym co się stało w Kapitolu to zwykły skoorwysyn z niego … @janusmakroniusz

A tutaj jakie zwolennicy Trumpa poczynili spustoszenie w jednym z najważniejszych budynków na świecie … A na pewno w USA …