Triumf śmierci czy humanitaryzmu?

Mimo wszystko roślina jest chyba bardziej dochodowa. Kapelan też coś musi z tego mieć.

@Bingola Zainteresował mnie ten artykuł o najdłużej żyjącej kobiecie na świecie. Jednak w 2018 naukowcy z Rosji zaczęli kwestionować jej wiek: podejrzewają że córka podszyła się pod matkę, żeby uniknąć podatku od spadku. Podejrzenia oparte na poszlakach. Ciekawa sprawa…

3 polubienia

@okonek Eskimosi mieli podobne praktyki…

Teraz poprawnie to ponoc Inuici.
Wyglada na to, ze tylko madrych starszych szanowano, pozostali mieli przechlapane. Ale mnie ciagle zastanawia czemu pewne plemiona na Madagaskarze jednego blizniaka po urodzeniu wynosza do lasu? Przewidujacy jacys? :upside_down_face::wink:

1 polubienie

A od kiedy śmierć wyklucza humanitaryzm?
Jak dla mnie triumf tego i tego.
Eutanazję popieram, ale w miarę możliwości zabezpieczoną przed wywieraniem jakiegokolwiek nacisku na chorego.

3 polubienia

W koncu kazdy szanujacy sie sredniowieczny rycerz mial oprocz zbroi, miecza, konia i giermka nieduzy kozik zwany z lacinska mizerykordia

Tak na wszelki wypadek, zeby przeciwnik sie nie meczyl.

2 polubienia

Nie tylko przeciwnik. Po skończonej bitwie w średniowieczu chodziły po pobojowisku specjalne ekipy i dobijały taką mizerykordią ciężko rannych wojowników obojga stron, coby się za długo nie męczyli

4 polubienia

Ogólnie jestem zdania, że człowiek powinien mieć prawo decydować o sobie. Jeśli ktoś chce cierpieć, bo religia go do tego zmusza, to OK, ale jeśli ktoś nie chce, to też powinien mieć prawo do swojego wyboru.

6 polubień

@Devil @Daniel86 @vera223 @Bingola @okonek A co myślicie o Kevorkianie: doktorze śmierć. Dożył 83 lat: myślicie, że sam skorzystał z “wyjścia ewakuacyjnego”?Kevorkian

Pomagał cierpiącym ludziom rozstać się z tym światem.
A tak a propos - czy samobójstwo jest przestępstwem? Czy osoba uratowana po nieudanej próbie targnięcia się na własne życie ma jakieś zarzuty?
Dlaczego więc tej samej miary nie przykładać do ludzi , którzy chcą skrócić swe cierpienia?

2 polubienia

@Bingola Ciekawe jak weryfikowali kto jest ciężko ranny🤔

Pewnie sprawdzali czy oddycha a jak nie było z nim kontaktu to dobijali

2 polubienia

Psychopata, ale glowe do interesow mial.

@okonek Reklamował się w gazecie jako: Konsultant medyczny ds. śmierci …

Dobijali, obdzierali z tego co cenne. O ile sie nie myle byl to przywilej zatrudnionych w zwycieskich orszakach rycerskich. Resztkami dobr pozywialo sie okoliczne chlopstwo jesli sie gdzies po lasach uchowalo, pozniej do akcji wchodzily psy i na koncu padlinozerne ptactwo.
Mysle, ze ci, ktorzy mogli zaoferowac okup tak szybko sie z mizerykordia nie spotykali.

Człowiek zapewne bez uczuć i emocji ale też wybawca ale wielu cierpiących.

1 polubienie

@okonek @Devil Właśnie doczytałam o “mobilnej klinice” Kevorkiana: Klik

Klik

2 polubienia

Biala dama z volkswagena?
Tak naprawde o smierci wiemy niewiele. Gdyby to auto umialo mowic?

1 polubienie

To jaka musiała być ta deprecha?!
Przeca na to są proszki i terapie. Dziwne. Może sama chciała.

Ja rozumiem zaawansowany rak, stwardnienie zanikowe boczne albo całkowity paraliż/wieloletnia śpiączka po wypadku ale depresja?

1 polubienie