Trump czy Biden

W USA powinien rządzić …
… zwycięzca wyborów. :wink:

3 polubienia

Opinia pana Jacka …

PS. Ktoś wie czemu filmy mogą mi się nie pojawiać ?

1 polubienie

Może mimo wszystko lepiej, żeby wygrał Trump ? :thinking: :face_with_monocle: :eyes: :mask: :sneezing_face:

1 polubienie

Mi się każdy otwiera. Chwilowo korzystam z telefonu i czasami wkurza mnie słownik T9 - często muszę edytować błędy słownika niezamierzone przeze mnie. W komputerze padł system, nawał pracy, i rechabilitacja okrada mnie z czasu wolnego, by komputer zreanimować

1 polubienie

Ciekawe czy będzie jutro już wiadomo kto zostanie prezydentem USA czy będzie druga tura … ?

1 polubienie

tam nie ma drugiej tury…

1 polubienie

A to o co chodziło z tym czy czy wciągu 24 godzin czy w ciągu miesiąca się przekonamy kto zostanie prezydentem USA ? Ja tam szczegółowo bardzo w tym nie siedzę, a tym bardziej nie pamiętam na pamięć …

1 polubienie

jak jest minimalna niezgodnosc to najwyzej przeliczaja glosy po raz drugi. tak bylo z Bushem.

2 polubienia

Dla Polski w interesie bardziej z Trampem nasi politycy się dogadują. Póki co w obronności kraju. Swojego wojska nie mamy ani czym walczyć - korweta budowana już 20 lat nie pływa, inne okręty na wynajem też do przeróbki, samoloty, czołgi to zabytki z poprzedniej epoki, itd, w razie zagrożenia wojny pozostaje pomoc z USA materialna i sprzętowa, bo sojusz z NATO jest niepewny - brak funduszy

2 polubienia

Ja tam bardziej upatruje wsparcia w Niemcach … Jacek Bartosiak mówił o propozycji jaką niemiecka minister obrony zaproponowała USA w tej sprawie …

1 polubienie

Prawdę mówiąc, to lądowa Bundeswehra też leży i kwiczy. Armia podobna do polskiej. Tylko jednostki NATO w Niemczech prezentują wyższy poziom.

3 polubienia

Jako że jestem bardzo dobrze obznajomiony z amerykańskimi realiami, podeprzę się w komentarzu panem Felicjanem: Dajcie wy mi wszyscy święty spokój. lub: A niech was wszyscy diabli - jak cytują inni.

2 polubienia

Ktory by nie wygral to i tak rzadzic beda oligarchie.
I bedzie kwestia z kim walczymy? Ostatnio byly Chiny, ale obawiam sie, ze wybor ciagle jest. Z braku wroga zewnetrznego znajdzie sie wewnetrzny. Senator Joseph McCarthy nie byl pierwszy ani ostatni.

3 polubienia

Już wiem o co chodziło z tym miesiącem czasu … Że jakby Biden wygrał to Trump będzie jeszcze przez miesiąc prezydentem (o ile dobrze zrozumiałem …)

Giełda amerykańska wskazała na nieznaczne zwycięstwo Bidena. Jeszcze nigdy się nie pomyliła. Tam się głosuje pieniędzmi.

3 polubienia

W dobie troli wszelkiej maści chińskich, rosyjskich przede wszystkim nie wiem czy mamy taką pewność …

Podejrzewam, że chińscy za to wspierali Bidena …

nawet dluzej - kalendarz przejecia wladzy jest staly:
Prezydent Stanów Zjednoczonych jest wybierany na cztery lata; wybory zawsze odbywają się w pierwszy wtorek po pierwszym poniedziałku listopada (czyli pomiędzy 2 a 8 listopada) roku podzielnego przez cztery. Od 1937 roku zaprzysiężenie odbywa się 20 stycznia (w przypadku gdy 20 stycznia wypada w niedzielę to oficjalna ceremonia zaprzysiężenia odbywa się 21 stycznia – ostatnia jak do tej pory taka sytuacja nastąpiła w 2013 roku) następnego roku, o godzinie 12:00 czasu waszyngtońskiego (18:00 czasu polskiego), do 1933 roku miało to miejsce 4 marca.

4 polubienia

Jedynie Trump będzie rządził bo tylko on ma jaja jest stanowczy sumienny i nie do pokonania.Ave Trump

Być może, ale amerykańska giełda już go skasowała. A jeszcze nie pomyliła się nigdy w prezydenckich wyborach. Co nie oznacza, że kiedyś może się pomylić.

3 polubienia