Tylko arogancja władzy?

Ja akurat doskonale pamietam gdy mszczono sie na Maanamie za odmowe wyjazdu do jakiegoś “bratniego"kołchozu i Niedzwiedz wymyślił by grac tylko werbel z “To Tylko tango”.
Jedynka w dobie stanu wojennego,zdjela po zdaje sie,jednorazowej emisji,“Free Nelson Mandela”,popisujac sie tym samym debilizmem jakim popisywali sie staliniści,tępiąc jazz a co tak pieknie pokazal Feliks Falk w filmie,“Byl Jazz”…
Dzisiaj zyjemy w innym,znacznie piekniejszym kraju.Kraju na ogół podziwianym wszedzie,poza wąskimi kregami rodzimych nienawistnikow ktorzy,oby na zawsze,“zgnili i przepadli”.
A jednak są takie chwile gdy mam wrazenie ze znalazłem sie w jakims tunelu i cofnąłem sie w czasie.Jak w najglupszych fantazjach hollywoodzkich np. z JC Van Dammem czy Arnoldem…
Zaczynam sie doprawdy powaznie zastanawiać,czym jest spowodowana"determinacja” obecnej władzy i jej pachołków aby poza rządzeniem,ustawianiem sie,szerzeniem jesli potrzeba,autentycznej nienawisci wobec przeciwnikow i inaczej myślących,tak bardzo przypominac najciemniejsze czasy komuny.Moze nie tej stalinowskiej bo tu,procz kopiowania tzw.weryfikacji,trzeba by chyba sie cofnac do tortur i morderstw,co dzisiaj,nawet jesli sie zdarza,jest mikroskopijnym marginesem.Ale juz do tej gomułkowskiej,jak najbardziej!I to głównie w sferze kultury,sztuki oraz ich zasad funkcjonowania w spoleczenstwie.
Plus to co najbardziej gomułkowskie.Jakas pasja w tepieniu KAZDEGO przejawu dominacji inteligencji na jakimkolwiek polu.
Trojka byla fenomenem nie tylko w Polsce.Nalezy z duma podkreslac nieustannie ze radio to bylo oknem na swiat,wychowalo setki tysiecy autentycznych fanow muzyki,ludzi myslacych,błyskotliwych w swej inteligencji,twórczych.Radio to urodzilo sie na śmierdzącym goownem i kaloszami, gruncie gomulkowskiego socjalizmu i przetrwalo nawet republike jaruzelska oraz wszelkie przelewy krwi,bedąc autentycznym radiem z mozliwie najpeikniejszą misją ktorej nalezy sie osobny wątek.To radio jednoczylo dla dobra kultury,dla wychowania w sluzbie znaku jakości.
Dzisiaj,pozostala juz tylko nazwa i adres.Jeszcze rok temu bylem sklonny naiwnie ich bronic bo TO radio to akurat NAZWISKA,legendy,indywidualnosci…A nie playlisty dla półgłówków.
Ostatnie miesiące to…“krotki film o zabijaniu”.Kultury własnie! Tyle ze nie robią tego buraczane mordy na gwałt wcisniete w garnitury a…ludzie eleganccy i odpowiednio wypolerowani.
Jak…orwelowskie świnie nagle stąpające na dwóch racicach.

11 polubień

Tak, jak teraz nie oglądam telewizji, tak notorycznie, jak się dało i ile się dało, kiedyś słuchałem Trójki. Nikt tak genialnie dzień w dzień nie robił cenzury w bambuko, jak autorzy i wykonawcy tej audycji. Nie było to radio dla miłośników dyskopolo, oj nie było.

6 polubień

To jest tak przygnebiające ze…chyba zaraz włączę sobie The Clash…
Nawet w stanie wojennym mozna bylo sie zamknac w domu bo byla Trojka a kumple nie mieli komorek,smartfonow i potrafili sluchac oraz mysleć.
Dzisiaj budowanie muru wobec napierającej rzeczywistosci,niestety zaczyna mi zabierac coraz wiecej czasu…

3 polubienia

60 min|godz, to było ponadczasowe. Fedorowicz, Jaroszyński i Elita. A jakie aktualne dziś by było.

4 polubienia

O tym akurat nie myslałem ale zapewne masz racje :wink: :innocent:
Zresztą ten cykl to osobny rozdział.Praca zespolowa ale i tak zaslugująca na pomnik.Medialny.

1 polubienie

Trzeba bylo szescdziesiatki w szkole sluchac w sobote lub nagrac, bo zdarzalo sie, ze w poniedzialki cenzura zdejmowała. A tak młodzieży, kiedys wolnych sobot nie bylo…

2 polubienia

A to swoja drogą.
Jednak w latach 90-tych wczesnych,ktos wydal na kasetach cala serie “60”-tki.Nawet sie tego fajnie sluchalo bo nie bylo poprawek…Jakby wziete z radia…

3 polubienia

To ciekawe, ale tego musialo byc strasznie duzo, bo przeciez program byl na antenie ladnych kilka lat?

2 polubienia

To byly kasety ok. 1godz. czyli po 30 min.strona.
I z pewnoscia byl to wąski wybór bo inaczej sie nie da.Ale po przesluchaniu 3 zdaje sie,moze 4 gdy brzmial Kociniak z tym swoim songiem wstepnym,mialem wrazenie ze slucham radia.I dalej bylo podobnie.
Niestety plyt cd nie widzialem nigdy.

3 polubienia

Trzeba trzymac kciuki za projekt Manna i pozostałych byłych trójkowiczów. Żadne publiczne medium nie pokaże czegoś co obraża władzę.

7 polubień

Tak tylko ze to juz pozostanie w necie jedynie…
Ta scheda nie zasluguje na spychanie na margines! To powinno byc topowe,jedyne w swoim rodzaju radio.
Na dzisiejszym etapie,to co sie dzieje,traktuje dokladnie tak samo jak plucie na pomnik powstańców lub szczanie pod drzwiami Teatru Narodowego.Ta skoorviała małpa Lenin,byłby dzisiaj w siódmym niebie :rage:
Ale oczywiscie,trzymam kciuki za Mannem.I za Baronem oraz paroma innymi z Trojki,aby spojrzeli w lustro.

6 polubień

Ci ostatni chcą mieć robotę i spokój. Robią nadal to co lubią. Dobrze że społeczność wyłapuje takie rzeczy. Kazik na tym zyska. Ludzie klikną w YT z ciekawości. Albo odsłuchają na spotify.

3 polubienia

I to prawda!
Ja pamietam Metza i Niedzwiedzia z przeszlosci…Plus Kaczkowskiego.Oni wszyscy powinni byc zostawieni w spokoju bo to nie sa typy do buntu.Sa tacy ludzie ktorzy robia cos dobrze ale nie potrafia przeskoczyc stalinowskiej sytuacji kiedy im sie tego zabrania i zmusza do czego innego,perfidnie wykorzystujac ich autorytet…
Staram sie nie oceniac,poki nikt nie dziala na szkode kolegow.Do bohaterstwa nie wolno zmuszac!
Ale wszawość polityki i to co ona robi z czlowiekiem,wydaje mi sie w tym przypadku konieczna do zapamietania!

3 polubienia

Sama piosenka taka sobie… ale zachowanie i chowanie listy… dużo słabsze od piosenki

Co dalej? Za tydzień podstawieni ludzie zagłosują i wypadnie z listy?

5 polubień

to tylko wprawka przed glosowaniem na prezydenta…

5 polubień

Konformista Niedźwiedź w końcu się obudził z zimowego snu i po numerze z listą ogłosił dzisiaj swoją rezygnację z trójki. :rofl:

4 polubienia

Pauperyzacja inteligencji na każdym polu. Suweren MUSI być bałwanem.

2 polubienia

No Orwell to w ogóle geniuszem byl. I jasnowidzem jakimś. Pamiętam,już PO przeczytaniu, obejrzalam film. Skamieniala z przerażenia…

2 polubienia

Jeszcze trzeba uściślić:

"OŚWIADCZENIE DYREKTORA-REDAKTORA NACZELNEGO PROGRAMU 3 POLSKIEGO RADIA
Szanowni Słuchacze,
Podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy.
W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania. Wyrażamy ubolewanie i przepraszamy wszystkich słuchaczy za zaistniałą sytuację. Na kolejne głosowanie Listy Przebojów Trójki zapraszamy 22 maja o stałej porze.

Tomasz Kowalczewski Dyrektor-Redaktor Naczelny Programu 3 Polskiego Radia"

I co???

Niczego nie chcę przepowiadać, ale…ludzie wychodzą na ulicę. W końcu wyjdą wszyscy (mam nadzieję).

3 polubienia

Dla niedoinformowanych:

" Zamknięte cmentarze to na skutek zdarzeń
ostatnich tygodni, ostatnich wydarzeń
na łańcuchy patrzę, ocieram łzy
tak jak i Ty
tak jak i Ty

Otwiera się brama, ja nie wierzę oczom
czy jednak się rzeczy inaczej potoczą
podbiegam, Twoje karki krzyczą stój,
bo Twój ból jest lepszy niż mój,
Twój ból jest lepszy niż mój

Ból ukoić możesz Ty jeden
wszyscy inni wpadli w biedę
limuzyny dwie jedna cały cmentarz Twój
lepszy niż mój

Na ulicach i w mieszkaniach
duch miłości się wyłania
limuzyny dwie jedna cały cmentarz Twój
większy niż mój

Cztery lata temu dziesiątego kwietnia
Marii prosto pod koła córka uciekła
Maria nie przekroczy bramy dziś tej,
bo Twój ból jest lepszy niż jej
Twój ból jest lepszy niż jej

Józef miał ojca, żonę i syna
I tego się dnia dla nich czas ten zatrzymał
Józef nie wspomni dzisiaj dnia tego
Twój ból jest lepszy niż jego
Twój ból jest lepszy niż jego

Ból ukoić możesz Ty jeden
wszyscy inni wpadli w biedę
limuzyny dwie jedna cały cmentarz Twój
lepszy niż mój

Na ulicach i w mieszkaniach
duch miłości się wyłania
limuzyny dwie jedna cały cmentarz Twój
lepszy niż mój

Ja tam po prawdzie nie kocham cmentarzy
gdy mama mnie prosi to z nią tam pojadę
na grobie ojca kładę kwiatów strój
Twój ból jest lepszy niż mój
Twój ból jest lepszy niż mój

Co za piękny dzień dzisiaj nam wszystkim dano
pamiętać o wszystkich, których zabrano
po drugiej stronie stoją i ronią łzy
tak jak i Ty
tak jak i Ty
tak jak i Ty
tak jak i Ty "

2 polubienia