Tymczasem na Białorusi ... :/ Kurde ... Oby Rosja się nie rozpadła ... :/

Z serii Polakowanie świata … Czyli absurdalność postrzegania świata przez wielu Polaków …

Nieraz słyszałem, że na Białorusi żyje się lepiej niż w Polsce i że Białoruś jest demonizowana w mediach itp. itd. …

Jak dla mnie to oczywiście jest tam ponoć bardzo czysto i być może stąd te tezy prostych ludzi, którzy tam byli i myśleli, że jak czysto i pewne rzeczy są bardzo na pokaz to tam się lepiej żyje …

Ale sami widzimy co uważają Białorusini… Białorusini uważają, że Mińsk i w ogóle Białoruś została zamieniona przez Łukaszenkę w China Town czyli próbował On głównie Chinami w bardzo szkodliwy dla Białorusinów sposób zmniejszać szkodliwe dla jego “chorych ambicji” uzależnienie od Rosji …

A prawda jest taka, że jak dla nas głównym partnerem są Niemcy tak dla Białorusi Rosja … W ogóle Białorusini nawet nie chcieli rozpadu ZSRR zdecydowanie najbardziej (głównie za tym ponoć była Rosja i chyba Ukraina, ale to Ukraina na rozpadzie ZSRR ucierpiała najbardziej) …

Dodatkowo Łukaszenka nie wprowadził kwranntany w czasie pandemii COVID-19, a ich dane są na 100% nieprawdziwe w tej sprawie… A podczas protestów Łukaszenka popełnił masę błędów, które maksymalnie zniechęciły do Niego Białorusinów …

I właśnie to Polakowanie sprawia, że odechciewa się żyć w tym kraju też po części … :confused:

Tupet

1 polubienie

Ta Swietka to nasz Bolek. Doprowadzi do jeszcze większej biedy, jeszcze większej przemocy by za lat naście stać się identycznym dręczycielem.

1 polubienie

Zmiana dilera,
Tam gdzie Putin nie moze, kalaszenke posle
skad w ruskich wzial sie kompleks polskosci?

2 polubienia

Może nie tyle kompleks, co pragmatyzm :thinking: Jesteśmy dla Rosji głównym rywalem strategicznym :man_shrugging:

Może dlatego :man_shrugging: :thinking: ?

Ponoć jak ten Niemiec, który chciał tą bombą w bunkrze zabić Hitlera, to jak inni zginęli tylko nie Hitler to Fuhrer uznał to za “opatrzność”… Mówili w jakimś dokumencie dotyczącym II wojny światowej…

EDIT: Kiedyś źle spamiętałem i myślałem, że Hitler wtedy wyszedł z pomieszczenia z jakiegoś powodu, a później sobie przypomniałem, że jednak był, ale nie zginął z jakiegoś powodu …

To straszenie Rosją i zbrojenia to w większości stare zagrywki komunistyczne niż realne zagrożenie Putin jest zbyt zajęty Ukrainą,Białorusią,Syrią,Nawalnym i opozycją w swoim kraju żeby teraz szykować się do wyprawy na Polskę

3 polubienia

Ale nawet kwestia Białorusi i Ukrainy to de facto kwestia malejącego pola manewru dla Polski :confused:

Hitler dość często mówił o opatrzności a usunięcie Żydów nazywał boskim planem czy że słyszał głosy w głowie który powiedział mu żeby wstał za moment uderzył w to miejsce pocisk Tak na marginesie oni nie byli wtedy w bunkrze bo było za gorąco tylko w baraku

2 polubienia

No tyle że Hitler był podobno ateistą…

Podobno to bardzo wiele rzeczy :wink: W Mein Kampf wynikało, że w coś wierzył i taki np Richard Dawkins mówił, że Hitler wierzył, w przeciwieństwie do Stalina, który naprawdę był ateistą…

A Stalina małego ojciec alkoholik bił …

Main Kampf Czytałeś?`

Nein, ale nie miałem okzazji osobiście ku temu, ale wiem, że Hitler był bardzo zdegenerowany umysłowo…

Ale non stop pisał o opatrzności jak @Sheev napisał itd…

Nie wiem czy znasz język angielski, ale tutaj wypowiedź, o której mówiłem:

Znam i czytałem Mein kampf

1 polubienie

Możliwe, że jakąś skróconą wersję … Hitler miał swój świat, ale też był “wierzący” na swój sposób…

Mein Kampf jest od 2016 roku publicznie dostępne w całości ze względu na to że wygasły prawa do tej książki należące do władz Bawarii

1 polubienie

Main to wygląda jak angielskie “mejn” co w połączeniu można by przetłumaczyć na “główna walka”, a po niemiecku pisze się mein :see_no_evil: :smiley:

Mein Kampf. Moja walka.

1 polubienie

Wiem, ale Main Kampf to mi się z angielskim słowem main kojarzy haha :man_shrugging:

Ale to jest niemiecka książka. Hitler nie znał języków obcych, w tym angielskiego.

1 polubienie