Tymczasem na Białorusi ... :/ Kurde ... Oby Rosja się nie rozpadła ... :/

Ze względu na fatalną politykę zagraniczną i na nieprzestrzeganie zasad demokracji. Świat widzi, co dzieje się w Polsce.

3 polubienia

I jak oceniasz, że wpłynie to na “Zjednoczoną Prawicę” ? Wiadomo, że Ziobro to Ziobro, ale tak poza ziobrystami ?

Nic nie oceniam. Od tego są bartosiaki… :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Przecież myślałem, że wiesz, że Bartosiak boi się za dużo PiS krytykować, żeby nie stracić pracy :confused: Smutne, ale prawdziwe, a co by nie mówić polski rząd ostatnio zakupił tureckie drony Bayraktar TB2

A co osobiście sądzisz ? Będą w stanie skutecznie na nich wpłynąć, czy nie koniecznie ? Wiadomo, że jesteśmy między Niemcami, a Rosją, a częściowo nasze bezpieczeństwo zależy od Stanów Zjednoczonych :man_shrugging:

Nasze bezpieczeństwo zagrożone nie jest. Mimo, że PiS rozsypał armię i kontrwywiad oraz wywiad.

A do tych tureckich dronów, to niech sobie proce dokupią na Białorusi… :crazy_face:

2 polubienia

Te drony bodajże z tego co wiem rakiety wystrzeliwują lub nakazują wysłać w dany punkt rakietę skądś bo tak szczerze to do końca nie wiem, ale wiem, że są bardzo dobre i sprawdziły się w walce z rosyjskim sprzętem podczas wojny w Górskim Karabachu, a więc w wojnie z Ormianami :man_shrugging:

Żeby wojnę wygrać trzeba mieć potencjał ekonomiczny. Te drony niczego nie załatwią, jak amunicji jest na kilka godzin działań wojennych.

Za to w polskiej armii nie brakuje klęczników, książeczek do nabożeństwa i różańców. Oraz pełna obsada kapelanów,

2 polubienia

Rumunia za to w tym czasie co nie co rozwinęła w swoim potencjale wojskowym, a w ciągu kilku lat mają swoje wojsko rozwinąć na tyle, na ile realnie planują …

No i Erdogan powiedział, że pomoże im odzyskać Naddniestrze kiedy przyjdzie właściwy moment … A więc Turcy nie łudzą się, że uda im się podbić Rumunię i zresztą słusznie…

A Naddniestrze jest istotne, bo w rękach rosyjskich zwiększa ryzyko na próbę odcięcia Ukrainy przez Rosję od Morza…

Turcy podbić Rumunię? Kto tak bredzi? Bo nie posądzam Ciebie.

2 polubienia

Mówię, że widać po ich ruchach, że się nie łudzą i tylko tyle… W sensie, że często po ruchach pewnych państw widać jaki mają potencjał, a tutaj ewidentnie widać, że Turcy się na to kompletnie nie łudzą nawet w dalszej przyszłości skoro nie mieliby problemu ze wzmocnieniem Rumunii…

A co by nie mówić Rumuni mogą spełnić swoje marzenie o Wielkiej Rumunii, a więc włączeniu Mołdawii wraz z Naddniestrzem do swojego państwa…

W sumie nikt nie twierdził, że Turcy są w stanie podbić w przyszłości Rumunię, a na pewno nie Jacek Bartosiak :wink:

Widać, że PiS będąc w kryzysowych relacjach ze Stanami Zjednoczonymi szuka wsparcia w Turcji, w której też Erdogan niszczy od dawna demokrację, także ciekawe czy USA uda się zmusić PiS do przynajmniej częściowego uleczenia naszego trójpodziału władzy :thinking:

Póki PiS rzędzi nic się nie poprawi.

A te pozostałe o Turcji i Rumunii, to włóż między bajki i nie wracaj do tego. Te czasy już minęły.

2 polubienia

Rozumiem, że masz na myśli podbój Rumunii przez Turcję, ale już nie koniecznie odzyskanie Naddniestrza przez Rumunię ?

Bo moim zdaniem gdyby Rosja napadła na Ukrainę, a taka możliwość jednak istnieje to Rumunii wspierani przez Turków zajęliby Naddniestrze…

Sam zresztą widzisz co się dzieje na Białorusi, a poza tym mówimy już o terroryźmie państwowym ze strony białoruskiej :man_shrugging:

A poza tym Rumunia się realnie zbroi już nie mówiąc o tym, że Ukraina też :thinking:

Turcja np. weszła do Libii także wcale takiej pewności nie mamy… Mamy jedynie nadzieję, że tak będzie, a dodatkowo musimy robić wszystko, aby tę pewność podnieść :man_shrugging:

Mam na myśli, że całe gadanie na tych filmikach, to ględzenie dla ględzenia, z którego nic nie wynika. To moje zdanie, możesz mieć swoje.

2 polubienia

Coś tam jednak wynika nawet jeśli nie są to skrajne jakieś motywy itp itd :wink:

Nic nie wynika. Merytorycznie.

1 polubienie

Wiadomo, że póki się nic gorąco nie dzieje to mamy swoje “status quo”, ale jak się zacznie coś dziać to już będzie mógł być problem, ale nie koniecznie będzie tak musiało być :confused:

A co miałeś konkretnie na myśli nie licząc nie pogratulowania Joe Bidenowi wygranej w wyborach i bezmyślnym i bezkrytycznym popieraniu w tamtej kampanii wyborczej Trumpa ?

Wszystko co się wiąże z dyplomacją.

1 polubienie