U szarańcza bojowa

Albo się uczymy historii, albo walimy lipę, jak pan Jacek. :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Oj tam oj tam. Nawet Jacek jest od Ciebie młodszy a co dopiero Ja :wink:

Poza tym ludzie kiedyś mieli lepszą pamięć a dzisiaj książki dużo bardziej dostępne i zawsze jest czas żeby wrócić tylko tego czasu i tak nie ma bo życie pędzi

To znaczy “to rosyjski pokój” w sensie spokoju. Mir to nie jest po rosyjsku świat.

2 polubienia

Jesteś pewien? Dosłownie wszyscy których znam twierdzili że to znaczy świat a ja tylko za nimi powtarzam XD @benasek

Zgadza się, ale potocznie, w tym powiedzeniu, mir odnosi się do rosyjskiego sposobu życia. Taka przenośnia - rosyjski świat.

Świat - swiet

Sami Rosjanie często też nazywają świat, mirem.

2 polubienia

Ok, a teraz odłączam się od dyskusji, bo mecz oglądam. Mistrzostwa Świata w piłkę nożną są, więc teges…

2 polubienia

A ja myślałem że chcesz coś dodać do dyskusji :face_exhaling: :roll_eyes: :pleading_face: :yawning_face:

Kolego Macieju jednym z przywilejów moderskich jest ze mogę

1 polubienie

Tak w tym znaczeniu, jeśli chodzi o ten rosyjski świat, to prawda.

3 polubienia

Oni wsiegda zachocziet swojewo mira na swietie.

2 polubienia

Polewaj! Amen! XDXDXD

Swietłana Cihanouska czy jak jej tam było XD

Za młodego tak nie lubiłem ruskich, że w LO przez cały rok nie miałem nawet do ruskiego zeszytu. Na maturze zdawałem francuski. Teraz to się wydaje śmieszne, ale za PRLu za niektóre rzeczy można było dostać pałą po łbie i nerach…

4 polubienia

Język wroga trzeba znać. Poza tym nie wiedziałam, że jesteś taki stary :thinking:

1 polubienie

Ale za to, jaki jary… :+1: :grinning:

2 polubienia

Mnie zomowce pękli dwa żebra.

3 polubienia

Ja “odkąd pamiętam” wiem że @benasek jest starszy ode mnie i że zna komunę (w przeciwieństwie do mnie)

1 polubienie

Maciek tu sila pociagowa forum sa ludzie którzy wiedza. I ta wiedza sie podziela.
Doswiadczenie panie Janku. Przepraszam Macieju :+1::green_heart:
Ja tu sprzątam - czasem.

2 polubienia

Nunu Ty się pochwaliłaś niewiedzą a ja żem stary :grin:

2 polubienia

Benasku nie pytaj o wiek
Raczej o samopoczucie
Kazdy z nas czasem potrzebuje kciukottzymaczy i odczuwa wewnętrzną potrzebe wylodowania bo gogoicznego i czasem rozmowy
I wtedy konfesjonal to malo
Dzis ustalilam ze moja wiara katolicka jest niekonieczna, ale slowo to jest karta stół

3 polubienia