Udka z indyka - co lubicie z nich przyrządzać?

Typowym hawajskim jedzeniem jest poke. To kombinacja ryżu lub innego ziarna (np. Quinoa), surowej ryby (różne mogą być, my lubimy czerwonego tuńczyka lub łososia do poke) i trochę warzyw, trawy morskiej, wszystko polane lekko sosem np. sezamowym.

1 polubienie

Na temat hawajek niewiele, chociaż ładnie tańczą hula. Za to na hawaii big island jest najpiękniejsze niebo ba świecie, jeżeli oglądamy je ze szczytu Maunaa Kea. Hawaii big island jest najwyższą górą na świecie licząc od podstawy, tyle że 6km jest pod wodą a nad wodą jedynie około 4.300m. Można tam wjechać samochodem, ponad chmury. Zachód słońca powala, a gwiazd jest tyle że szczęka opada

1 polubienie

zdecydowanie nie dla mnie, surowych ryb nie lubie a quinoa to jest jeszcze wieksza trucizna niz ryz…
to jednak pozostane przy hamburgerach i zeberkach. :wink:

2 polubienia

Jeeezu, to tylko zobaczyć i umrzeć …
Wrzuć jakąś fotkę, na pewno zarejestrowałeś na czymś twardym, nie tylko w oczach ten boski widok :heart_eyes: (no, może bez tej Twojej opadniętej szczęki ) :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Coś wrzucę wieczorem :wink:








3 polubienia

Co by nie mówić, to i tak fotka nigdy nie odda tego wszystkiego, co zapadło gdzieś w środku…
Storczyk wyrastający z drzewa, wodospad ze skał, żółwie na żywca, widok Piętaszka zza drzewa…:slight_smile:
Ale niebo faktycznie imponujące ! Takiego rozgwieżdżonego chyba jeszcze nigdy nie widziałam. Dzięki !!

1 polubienie

Fotki przedstawiają wszystko, co potrzebne jest, by upichcić smaczną zupę z żółwia na plaży w ciepłą, gwieżdzistą noc. Jest mięsko, woda, zieleninka, ogień. A ze skorupki talerzyk się zrobi.

.brakuje tylko Hawaiki.

2 polubienia

Nic. Nie jadam mięska :slight_smile:

2 polubienia

I jeszcze kwiaty we włosach :smiley:

2 polubienia

Potargał wiatr… :yum:

3 polubienia

Co ciekawsze , gołym okiem widać mniej. Gdy zobaczyłem zdjęcia to myślałem, ze mam wypalone pixele w matrycy aparatu…

1 polubienie

Powiedział Reksio… :yum:

1 polubienie

Jeszcze szemrzący szmer wodospadu z oddali kłócący się z morza szumem …
Fajna ta Twoja wyobraźnia. Podoba mi się :blush:

1 polubienie

Za ten szemrany wodospad gryzacy się z szumowinami morza, warto ocalić harmonijne żółwiki. Huk tam, będzie wegetariańsko.

.i bez talerzy. :smile:

Mordowanie harmonijnych indyków, pragnących żyć i kochać, pozbawianie ich życia, aby się nieharmonijnie nażreć ich zwłok, to są bardzo niskie zachowania ludzkie.

Zapomniałem o zachodzie słońca…

2 polubienia

Rosół na udzie a samo mięso też raczej gotowane czy „duszone”

2 polubienia

Położył się Dyzio na łące,
Przygląda się niebu błękitnemu
I marzy:
“Jaka szkoda, że te obłoczki płynące
Nie są z waniliowego kremu…
A te różowe -
Że to nie lody malinowe…
A te złociste, pierzaste -
Że to nie stosy ciastek…
I szkoda, że całe niebo
Nie jest z tortu czekoladowego…
Jaki piękny byłby wtedy świat!
Leżałbym sobie, jak leżę,
Na tej murawie świeżej,
Wyciągnąłbym tylko rękę
I jadł… i jadł… i jadł…”
:smiley:

2 polubienia

Położył się birbant na łące i marzy,
jakie to piwo mu się przydarzy… :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia