UFC czy MMA, a może tradycyjni gladiadorzy czy też inne jak boks?

Wreslingmania dla kobitek… Nie zapomnę oszałamiających tłumów, skąd oni się brali na te udawane zmagania, co tam było tak ekscytujące.
Od jak dawna są uprawiane sztuki walki, które możemy zobaczyć w niejednym filmie.
Pamiętam w Mad Max, też były walki w klatce…
Skąd to wszystko się wzięło, tzw. ucywilizowanie walk.
Wszędzie poprzez historię ludzkości możemy je znaleźć.
Może jest to pokusa dla wielu, nie myśleliście kiedyś sami wziąć udział w tego typu rozrywce :rofl:
Pasjonujecie się oglądaniem tego wszystkiego?

1 polubienie

Sorry, nie moja bajka. A najśmieszniejsze jest nazywanie tych bijatyk “galą” :slight_smile:

6 polubień

Nie moje klimaty.
Męski wrestling mnie bawił dobrze ponad 30 lat temu, ale podobnie jak boks zeszło to na przysłowiowe psy.

3 polubienia

Ale ufc to mma przeciez… ale nie, nie przepadam za bardzo za mma, chyba ze jest jakas dobra walka. Boks to co innego. Interesuje sie.

A Wrestling to juz kompletnie jakies dno na ktore nigdy chyba nie zwrocilem uwagi… przeciez to, jak sam piszesz, rozrywka… nie wiem dla kogo tylko xd pfff

2 polubienia

Dla dzieciaków ten wrestling jest.

2 polubienia

Nie lubię, jak ludzie się biją, a tym bardziej kobiety (też ludzie :slight_smile: ) .

3 polubienia

Ja jakos nigdy tego tak nie traktuje, a moze nie mysle o tym. Dla mnie bijący się ludzie to bojka na ulicy czy gdzies, a sport to sport.

A juz jak slysze, ze ktos mowi na np boks, ze to mordobicie i jak mozna to nazywac sportem to juz masakra :rofl:

Sporty walki dzielimy na kontaktowe i bezkontaktowe. Wolę
te drugie. Dżudo w wersji supermistrzowskiej bywa jednak czasem nudne. A boks? Ten cyrk jaki teraz nazywaja boksem to nie za bardzo sport.
Ludzka corrride w klatkach pomine milczeniem.

1 polubienie

Czyli dla Amerykanów.

1 polubienie

Na temat boksu mam coś do powiedzenia. Ten sport się, niestety, kończy. W to miejsce wpychają się tzw mieszane sztuki walki. Niestety, ale moim zdaniem, to jest degrengolada sportu w tej dziedzinie.

A wrestling? To taka zabawa sprawnych fizycznie ludzi nie robiących sobie krzywdy, ale mających groźne miny, ciesząca mniej sprawnych umysłowo też ludzi. A, że kobiety? A czemu nie? To również zarabianie kasy.
Skoro tak dużo “człowieczeństwa” żyje tym, który celebryta jakie majtki nosi, to ten wrestling, aż taki zły nie jest.

2 polubienia

[https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQXZd6yZ1bsdc64Kv_XS3m-sYibuuuZGY96dQ&usqp=CAU

Taki tam przykład tych kobiet.

Innych nie krzywdzą. Ogladac nie musisz.

1 polubienie

Ludzie od zawsze pragnęli krwi. Widać taka nasza natura. Ja wolę problemy rozwiązywać dyplomatycznie. Przy wódce.

4 polubienia

proponuje krwawa maryske :wink:

1 polubienie

Nie oglądam, ale też nie wyobrażam sobie, żeby ktoś mnie bezkarnie uderzył. A tym bardziej, żebym na to pozwoliła.

3 polubienia

Chyba bloody mary… :grinning:

ciii, forum polskojezyczne :wink:

Poprzeczka idzie w dół,o czym pisze juz od kilku lat…
To nie jest sport!
My przywykliśmy traktować sport przez pryzmat olimpizmu i jest to dalej,całkiem dobre rozwiązanie.
Amerykanie i Anglicy,mimo wielu istotnych róznic,przeciwnie… :face_with_raised_eyebrow:
Dla mnie sztuka walki to moja ukochana szermierka.I boks oraz zapasy i judo.
Gdyby nie doping,byłby to układ znakomity ale…Walka z dopingioem niczego nie zmienila.Chyba ze na gorsze…
Teraz w świecie sportów walki mamy sceny z filmów mafijnych a co najgorsze,jest to traktowane jako norma!!!
Do tego ta prymitywna otoczka,typu ważenie,w którą wkręcono kobiety i "spuszczono je"tradycyjnie jak śmieći :roll_eyes:
I niech sobie ten zwyrodniały cyrk żyje swoim życiem…
Tylko dlaczego o Martynie Gąsienicy musze SZUKAĆ wiadomości?
Dlaczego polskie ligi sportów druzynowych,praktycznie nie istnieją w doniesieniach?
Dlaczego “sport zimowy” w polszy znaczy"skoki"jedynie?
Dlaczego totalny bełkot o wyborach selekcjonera kopanej,odbiera rozum nie odbiorcom ale piszącym?
Wrestling?
Nieoglądalny kretynizm dla niedorozwojów.Mam to na ITV-4 niemal kazdego tygodnia.A jak ktoś lubi to na Paramount…Wystarczy 10 sekund i wybieram …pająka na ścianie który robi 1 cm w godzinę.Pasjonujące w porównaniu z małpami w klatkach.

3 polubienia

Jeszcze jest łyżwiarstwo, gimnastyka w tym artystyczna (ironicznie w tej ostatniej to panowie zaczynają walczyć o rownouprawnienie, :wink:)
A na temat dzialow sportowych na portalach to mi nic nie mow. W dół od strefy wodorostów.
Ale często sami sportowcy nie są bez winy. Casus Djokowic?

A w ogóle kolego Ty chcesz w kraju, gdzie ponoć kotła w piekle polskiego kotla nie trzeba pilnować i promowana jest patologia celebrycka wymagać od ludzi, żeby cenili talent i wysiłek włożony w jego szlifowanie? Nie tylko w sporcie.
Z ciekawosci obejrzalam co startuje w polskich eliminacjach na Eurowizję? Juz myslalam, ze nie da się zejść ponizej standardów “piejo kury, piejo” :wink:
Jak będzie w Hiszpanii to dopiero się okaże, bo Benidorm Fest czyli eliminacje 26-29 stycznia. Ale też nie robię sobie nadzei - Hiszpanie od lat zaliczają kolejne wtopy w finale, ktory mają zagwarantowany jako zalozuciele tego cyrku.

A co to jest sport? Jakaś aktywność fizyczna. Dodaj do tego rywalizację. Boks jak najbardziej jest sportem, sportem walki, sportem kontaktowym, ale… jest to sport, w którym z założenia trzeba kogoś uderzyć, sprawić mu fizyczny ból. I obie strony (walczący) muszą się na to godzić. Biją się po głowie/twarzy? Jest to dopuszczalne? Więc jest to brzydko mówiąc mordobicie.
Na pocieszenie powiem Ci, że moja mama bardzo lubiła oglądać walki bokserskie :slight_smile:

2 polubienia