Ujędrnianie ciała

Jak ujędrnić ciało ( osobie która nie może się ruszać więc gimnastyka nie wchodzi w grę). Ręce, nogi, pośladki.

Chodzi mi o preparaty niekoniecznie zakupione stricte do tego celu w sklepie kosmetycznym, ( chyba, że macie coś sprawdzonego?) może coś z zielarskiego? jakieś mazidło? coś ze spożywczego? jakieś witaminy?

Najbardziej w takiej sytuacji masaże pomagają, prysznic zimny ciepły na przemiennie jeśli jest się w stanie to wytrzymać. :slight_smile:
Co do kosmetyku to ostatnio czytałam dużo dobrego o kosmetykach z masłem kawowym.

2 polubienia

Mam na biurku masło shea ale o kawowym też kiedyś czytałam, kobity wmasowują fusy z wypitej kawy w ciało, w połączeniu z olejem pewnie… nie pamiętam doklanie.

To nie masło kawowe, to, o czym piszesz, to peeling kawowy :slight_smile:

2 polubienia

W te fusy to nie wierzę no chyba, że jako pilling i co za tym idzie jest masowanie i pobudzanie krążenia.
Do masażu nadaje się większość maseł i olejów.

1 polubienie

Z całą pewnością peeling.:wink:

:grin: pilinguj pilinguj :slight_smile:

Kurde może lepiej nieeee już widzę ten zapchany odpływ…:slight_smile: Kret nie pomoże…

2 polubienia

Z wyższej półki cenowej podobno dobre są produkty ujędrniające z Mokosh. Oni bazują na składnikach naturalnych.
Uważaj na smarowanie skóry samymi masłami czy płynnymi olejami, bo tylko ją przesuszysz.
Nie wiem, czy mają produkty ujędrniające, pewnie tak, ale bardzo dobrą firmą produkującą kosmetyki specjalistyczne (ale to już moim zdaniem taka półka cenowa, że ja bym z tego nic nie kupiła :joy:) jest Alkemie. Oni robią produkty mniej naturalne, i bardzo ciekawe :slight_smile: (w dobrym znaczeniu tego słowa).
Z kolei bardziej ekonomicznie, możesz zastanowić się nad zrobieniem kosmetyku własnoręcznie, np. fajne gotowe zestawy, które można sobie też modyfikować o osobne surowce, ma Zrób sobie krem (to nazwa firmy).
To polskie firmy, więc chyba warto je teraz wesprzeć.
No i zależy, ile masz ochotę wydać.

1 polubienie

Kilka miesięcy moja babcia po złamaniu była przykuta do łóżka, niezbędne jest przy tym regularne pielęgnowanie ciała, by nie było odleżyn.
I widziałam u niej poprawę, gdy robiłam jej masaże. Nawilżone, wymasowane ciało jest zdrowsze i lepiej wygląda.

1 polubienie

Może być też z cukru lub groboziarnistej soli, wtedy się rozpuści :wink:
Są też szczotki do masażu ciała.

2 polubienia

Robiłam zdzieraki z kawy, ale dałam sobie spokój, bo wszystko brudne jest po tym. Lepiej olej kokosowy z cukrem do tego trochę można dodać innego jeszcze oleju lub masełka i jest super.

1 polubienie

Słyszałem, że w Korei przed spożyciem psa obija się go kijami dla ujędrnienia…

Ja co prawda kijem się nie okładałam ale praktykowałam na sobie w pewnych miejscach, działa. Przez wzmocnienie napięcia skóry.

1 polubienie