Układaliście już kiedyś krzyżówkę? Nowy konkurs

Ja nie wiem, co Wy robicie? Co trzeba robić z tą krzyżówką? :frowning:

2 polubienia

Już się tak nie tłumacz, żeś tą lunetą sąsiadkę podglądał a kometa to była alibi.

4 polubienia

Już Ci piszę.
Benasek podaje litery (w formie wyrazu) i trzeba z nich ułożyć krzyżówkę. Na razie podaje 9 liter i krzyżówka ma być 3x3.

3 polubienia

Dziękuję.

2 polubienia

W młodości tak robiłem, ha ha, jak mieszkałem na 7 piętrze.

3 polubienia

Miałem na myśli ten Twój wpis:
Tu nie ma nigdzie litery K

Nunu, z podanych wcześniej liter układamy krzyżówkę wpisując ją w diagram 3 X 3

2 polubienia

A widziałeś, że drugą też już zrobiłam? :wink:

3 polubienia

To już nie ma co zrobić, jak @joko zrobiła? Taka chytra? :face_with_raised_eyebrow:

1 polubienie

Przypominam sobie, że to oro i kob już gdzieś miałem. Miałem, bo te krzyżówki pantropy i te inne rzeczy układam :grin:

2 polubienia

Ja się musiałam w słowniku upewniać, żeby nie przysparzać dodatkowej roboty.

2 polubienia

Jest co robić, bo jak w regulaminie jest napisane, można podawać różne wersje, także niepełne …

2 polubienia

Uzna, uzna. Podany przeze mnie słownik zawiera wyrazy dopuszczalne w grach. Są to generalnie wyrazy pospolite. Od lat z tego słownika korzystam i często czytam tamtejsze komentarze.
Reasumuję: Nie ma słownika idealnego, ale na potrzeby gry trzeba było się na jakiś zdecydować. Trafiło na ten, do którego link jest w regulaminie. Polecam, jest dobry, szczególnie do korzystania w grach słownych.

2 polubienia

Tak, zgadza się. Masz za ten diagram 24p

2 polubienia

Cieszę się, bo nigdy ale to nigdy nie układałam żadnych krzyżówek i obawiałam się, że może sobie nie poradzę.
No ale to dopiero początek i sam pisałeś, że łatwe, to potem może być całkiem różnie. :grin:

2 polubienia

oro południowosłowiański taniec ludowy o zmiennym tempie, w którym tancerze, trzymając się za ręce (w szeregu pojedynczym lub podwójnym, w tym drugim przypadku splatając ręce poza plecami) formują półokrąg otwarty; choro, kolo

2 polubienia

Ciekawe, że ten drugi ma taką samą nazwę: SJP - i ja z niego zawsze korzystałem, bo jest autorstwa PWN.

2 polubienia

Tak, zgadzam się. To jest również bardzo dobry słownik. Często z niego korzystam i w której z zabaw organizowanych przeze mnie polecałem oba, ten mój i wspomniany przez Ciebie. Ale teraz, przyznam się, chciałem sobie oszczędzić nieco roboty i podałem jedno źródło.

1 polubienie

To nie moja wina, że korzystasz nie z tego, który obowiązuje w grze :grin:

1 polubienie

W nocy to się śpi a nie myśli. :sleeping_bed:

1 polubienie