Układaliście już kiedyś krzyżówkę? Nowy konkurs

Ranking Krzyżówki - trening z dn K15.10.2024:

  1. joko 48p
  2. Bingola 24p
  3. ZiraaeL 24p
  4. collins02 23p

Poniżej całościowe przedstawienie wszystkich krzyżówek

1 polubienie

Przedstawiam zdjęcie ułatwiające znalezienie komety C/2023 A3. Jest widoczna nawet przy zanieczyszczeniu nieba światłem. Jeśli ktoś mieszka z dala od takich źródeł, z pewnością kometę zobaczy dokładniej.

Na zdjęciu minimalnie zmieniono jasność i kontrast.

A ja dziś na piwo fazę dostałem…, robię se gulasz w sosie piwnem, co nie do sosa, to we mnie idzie… Jest super…! :+1: :grinning:

2 polubienia

Bigos na winie lepszy :wink:

2 polubienia

Eee…, tam. W moim gulaszu nie ma tego, co pod rękę się na winie… Tuska… :stuck_out_tongue:

Ja wlewam do substancji sosowej łyżeczkę piwa, a resztę wchłaniam…, że tak…, beb…, bezpośrednio w organizm…, beb…! Dziś żadnych krzyżówków i innych takich nie należy się po mnie spo… hep… dziewać…
Koniec na tem…, wracam do kuchni…

1 polubienie

Ja nie o takim winie…
Nawet nie o winach Tuska, bo za drogie.
Ale zawsze mam problem białe czy czerwone?
Jakbys nie mieszal zawsze będzie na różowo…

1 polubienie

A od kiedy Ty fazę zmieniasz? :wink::sweat_smile:

Wcześniej fazę na piwo birbant sam sobie brał.
Teraz fazę na piwo birbant dostaje … :beer: :beer:

1 polubienie

Ta mała plamka to kometa?
To chyba nie warto wychodzić. Zastanawiam jak wielkie musialy byc komety w dawnych czasach gdy budziły wśród ludzi takie przerażenie.

1 polubienie

Kometę dużo lepiej widać, gdy nie ma takiego zanieczyszczenia światłem jak u mnie na zdjęciu. U Ciebie w Wawie pewnie też będzie ledwo co widać. Jednak ujrzenie komety na własne oczy to jednak wydarzenie.
Widziałem zdjęcia z netu. Niektórzy całkiem ladne foty porobili, ale myslę, ze niektóre zdjęcia są podrasowane.
Jak mi się bedzie chciało, to tez to zrobię.
Czy warto ogladać takie zjawiska?
To niech sobie kazdy sam odpowie.

Bo kolega na emeryturze roszczeniowy się zrobił :joy::stuck_out_tongue:

3 polubienia

Nie musialy być duże. Ludzie czesciej na niebo popatrywali, nie bylo kontaminacji swiatlem i kazde “cos” co zaburzalo istniejacy porządek wzbudzalo strach.
Teraz to przy byle kawałku skały newsolapy węszą sensacje, za ktora mozna wziac wierszowke, przy okazji przeklejajac pol wikipedii.

2 polubienia

Dziś nie dość ze kometa to jeszcze starlinki, bardzo blisko siebie, dwa przeloty. Chyba się znów pofatyguję i chociaż pobieznie foty zrobię. Wprawdzie mam sprzęt, by zrobic znacznie lepsze zdjęcia, ale przyznam, trochę juz mi się nie chce…

2 polubienia

Warto, niektore komety sa naprawdę widowiskowe, kometa McNaught na przyklad.
Ponoć na polkuli poludniowej było widać ja nawet w dzień. I jak tu nie uwierzyć, ze przynosza pecha? W tym samym roku 2007 pękła “amerykanska bańka spekulacyjna” i zaczął sie kryzys. Dobrze, ze ta mniejsza, to moze i nieszczescie mniejsze???:joy::joy::joy:

U mnie zloslwie front niżowy za frontem. Widoczność żadna, nawet księżyc w pełni trudno zobaczyć.

image

U Ciebie czyli gdzie? In Spain?

@benasek , wcześniej podałeś takie coś obol greka,ja zrobiłam coś takiego:

LEK
ORO
BAK .
Nie wiem czy to na tej zasadzie, czy o to chodzi?

1 polubienie

A gdzie jest G?

Ale generalnie to o coś takiego chodzi. Nie musisz mieć wszystkich polskich wyrazów. Lepiej dać jakikolwiek np nazwę własną niż nie podać nic.

A nie pisałeś gdzieś tam wyżej, że nie ma obowiązku użyć wszystkich liter?
Mam jakieś punkty?