Układaliście już kiedyś krzyżówkę? Nowy konkurs

Ja juz sobie pomoc dydaktyczna czyli papierki na litery przygotowalam.

2 polubienia

Strach ma wielkie oczy…

Ale literki wstawię o 21.00 czasu polskiego.
Tak obiecałem. Głupio będzie, jeśli to zmienię. :thinking:

3 polubienia

Może się przecież zdarzyć taka sytuacja, że ktoś wcześniej przeczytał, że literki zostaną podane o 21.00. Jeśli będą podane wcześniej, ktoś pomyśli … Wiadomo.

2 polubienia

Ok.

1 polubienie

Wprawdzie to był tylko trening, ale przypomnijmy wyniki:

  1. joko 67p
  2. collins02 67p
  3. Bingola 65p
  4. mężatka 65p
  5. ZiraaeL 24p

Wszystkim powyższym bardzo dziękuję.
Nie ma ludzi, nie ma zabawy, to oczywiste.

2 polubienia

nie.Tamten już odszedł na emeryturę.
Ross ma ledwie 38 lat i,z tego co sam mówi,ma te swoje ataki,2 razy na miesiąc…Na mnie padło raz ale za to"dobrze".Trzy ataki w przedziale 3-4.30 rano.Plus rzygi…
I nie wiem co o tym sądzić.Niby nieprzytomny,rozkraczony na podłodze ale na wzmiankę o pogotowiu,aż się podrywał!
Zatrudniony bo skoligacony.Mam ten stres co miesiąc i odpoczne dopiero w grudniu

1 polubienie

No ale,co dalej?

1 polubienie

Niestety, jak widać na calym swiecie zjawisko nepotyzmu i znajomosci funkcjonuje.
A że zakodowana niechęć do pogotowia? Może strach przed ujawnieniem, że nie do kazdej pracy się czlowiek nadaje?
Ale? Chorób się nie wybiera

Co dalej? O 21.00, tak jak napisałem, zaczynamy zawody. Wiem, że już byś chciał, ale wspomniałem wcześniej, że zaczniemy właśnie o 21.00. Chyba te trzy kwadranse wytrzymasz?
Mam skomentować każdego?
Ze mnie żaden komentator. Ciebie do komentowania bym zatrudnił! Robisz to rewelacyjnie! :grin:

2 polubienia

Czy są jeszcze jakieś pytania albo wątpliwości?
Podpowiedzi żadnych nie będzie. Gramy jak będzie więcej niż 3 osoby, no bo poniżej to w ogóle sensu nie ma. Ale o tym, ile osób brało udział, dowiemy się dopiero za kilka tygodni.
Do końca się zastanawiałem, ile ma być krzyżówek. Stanęło na pięciu. Ok?

3 polubienia

:innocent:
Nadrabiam stracone lata a wyobraznia to akurat moja silna strona!
Ale przyznaje że nie spodziewałem się takiego uznania…Dzieki!

2 polubienia

Ok. Dziś zapodasz i mamy AŻ tydzień na rozwiązanie, tak? I gdzie je później podać, tu czy na priv?

3 polubienia

Mam tylko jedno pytanie.O obcojezyczność…Gdzie jest granica?
A poza tym…Ten trening się liczy czy mogę kartki wywalić?

1 polubienie

Podajemy TUTAJ w systemie:
Wyrazy poziome
Wyrazy pionowe.

Nie wiem, jaki kto przyjmie sobie system, tzn będzie podawał cokolwiek a potem będzie sobie “ulepszał” swoje rozwiązanie, czy będzie chciał podać od razu całe rozwiązanie.

Zadanie ma rozwiązanie, teoretycznie jest możliwość otrzymania za nią maksymalnie 32 punkty.

Dlatego tutaj, bo wtedy wiadomo, kto pierwszy co podał i za ile punktów. Nawet, gdyby wszystkim udało się napisać na 24p, czekamy 7 dni. Nigdy nie wiadomo, czy jednak ktoś w regulaminowym czasie 7 dni nie dojdzie. Czekamy więc do poniedziałku 28.10.2024 godz. 20.00. O 21.00 zostanie podana następna krzyżówka.
Tak więc de facto będzie to 7 dni bez 1 godziny.

2 polubienia

Jest podany zakres słów slownik sjp.pl
Zawsze mozesz sprawdzic, czy slowo mieści się w regułach.

Trening mamy już za sobą, możesz o nim zapomnieć (Ale ja i tak go będę pamiętał)

1 polubienie

:joy: :joy: :joy:

O klasyfikacji i punktacji wyrazów pisałem w regulaminie, ale oczywiście mogę go przypomnieć.
Nie używamy obcych słów, jeśli nie ma ich na mapach lub na polskojęzycznych stronach.
To oczywiście w wielkim skrócie.
Najwięcej punktów dostaniesz za rzeczownik (liczba pojedyncza lub mnoga) w mianowniku za wyraz będący nazwą pospolitą.
Te rzeczowniki znajdziesz w słowniku na stronie sjp.pl

1 polubienie

Musisz przypominać,choćby z uwagi na tradycyjne ględzenie.Przekleństwem tego miejsca będzie znowu…przewijanie.
No ale…Niech już tak zostanie.

1 polubienie