Układaliście już kiedyś krzyżówkę? Nowy konkurs

Na szybko w czasie przerwy w pracy, widzę, że @collins02 działa :))

1 polubienie

Nooo :joy:
A wieczorem będę poprawiał…Teraz mi troche szkoda pięknego dnia.Złota polska jesięń w Anglii…Nie takie to znów,częste…

1 polubienie

Wstawiam swoją. Pozazdrościłam Wam fajnego zajęcia i też gram, mimo wcześniejszej deklaracji, że nie dam rady :grin:
krzyżówkowa kratka

1.poziomo - pospolity-4
2.poziomo - pospolity-4
3.poziomo - własny (nazwa)-3



wybieram te dwa znaczenia chociaż jest ich więcej.
4.poziomo - pospolity-4

1.pionowo - pospolity-4
2.pionowo - pospolity-4
3.pionowo - pospolity-4
4.pionowo - własny-3

Wyszło mi razem 30 punktów
Oczywiście, że będę jeszcze lepszego rozwiązania szukała.

1 polubienie

Ogarnę to, jak wrócę do chaty. Dzis w pracy mam młyn do kwadratu. Nowy system wdrażaja do kompów, do 16 szkolenie. Potem wioooo przez pół Brandenburgii do chaty.
Wieczorem zajrzę, najprędzej jak się da… Jestescie dzielni. 3mam kciuki.

3 polubienia

Na razie ,nim się przyjrzę bliżej,zaintrygowało mnie nazwisko Mankiewicza.Prawdziwa legenda Hollywood ale…To Joseph L. Mankiewicz.Twórca Bosonogiej contessy,Ducha pani Muir czy świetnej adaptacji,Juliusz Cezar
Tego Mankiewicza,imieniem Herman,chyba nie znam :thinking:

Rzuciłem okiem raz jeszcze i…Pozamiatałaś [chyba].Czekam na wyrok w sprawie “abon” ale…Witamy na tronie!

3 polubienia

image

image

Przecież papier do drukarki kupujesz w ryzach :joy:

2 polubienia

No fakt…Ryza i tank,do dyskusji.Ale tylko co do kalibru bo punkty chyba będą…Oba kojarzą mi sie obcojęzycznie… :thinking:Nie pamietam i doprawdy,nie chce mi sie znowu wszystkiego przewijać,co mówi regulamin…
Ale tam…Przynajmniej podeszłaś pod"30"

2 polubienia

Ale te karteczki z literami jednak ułatwiają sprawę :joy:

3 polubienia

Hmmm…Sprobuje i tego.Na razie ciągle rysuję…I troche mnie to nuży… :thinking:

2 polubienia

Mi z rysowaniem nawet te pierwsze trzyliterówki nie chciały wyjść.

2 polubienia

Czyli,co robisz?Masz powycinany alfabet na stole i mieszasz? :innocent:
Sorry,pytanie brzmi głupio ale ja się w takie cuda,nigdy nie bawiłem…

2 polubienia

Wzięłam kartkę lekko kartonikową, bo łatwiej z taką. Linijką porysowałam kwadraciki. Na każdym pisałam pisakiem literkę z tych podanych. Puste kwadraciki zostawiłam, żeby dopisywać potem te, których nie ma. Jako “komplet” trzymam te literki tylko które są podane do rozwiązywania (ANTON ZAGRA RYBKOM).
Jak mi się znudzi to całość składam i na następne rozkładanie nie muszę szukać literek. Po rozłożeniu przekładam ciągle (jak mi się nowe wyrazy wymyślają, albo jak psuję “stare”, bo zabrałam im literkę do nowych). Jest o wiele łatwiej i przyjemniej układać z kwadracików, a zrobienie ich to naprawdę kilka minut.

2 polubienia

Nie,nie ogarniam…Nie mam do tego głowy i w ogóle,wychodzi[tak mi sie zdaje…] na to samo.Może,jako wzrokowiec,zmieniłbym zdanie,próbując?
Nie wiem…

4 polubienia

Spróbuj. Warto. Wytnij tylko 16 kwadracików i na każdym napisz literkę (literki: ANTON ZAGRA RYBKOM)
Układaj krzyżówkę na stole.

Moje kwadraciki są 4x4, ale przecież możesz mniejsze. Pocięłam już nieważną kartę z kalendarza (bo jest taka kartonikowa i ma lewą stronę białą). Zwykłą karteczkę trudniej chwytać palcami przy przekładaniu.

5 polubień

No, ja nad swoją też będę jeszcze pracowała. @benasek nie za bardzo miał rację, że czas nie ma znaczenia. Ma znaczenie, bo kto pierwszy poda komplet, pozostałym użytkownikom trudniej ułożyć następny komplet,tak by słowa się nie powtarzały. Wiedziałam, że @joko nas prześcignie :))

3 polubienia

@joko , serio? Podałaś do wiadomości publicznej znaczenie słów tank i ryza? Przecież to są słowa znane.

3 polubienia

Collins miał delikatne zastrzeżenia, więc pokazałam, że są w sjp.
Tyle, że nie wstawiłam ich pod wypowiedzią kolegi ale nad, bo akurat w tej swojej wypowiedzi likwidowałam lub dostawiałam jakiś przecinek, więc z rozpędu wstawiłam tam. :wink:

3 polubienia

Mężatka, wolno brać te same słowa, tylko zupełnie w innej konfiguracji. Mam ozon 3 pion. Jak go wstawisz np. 2 poziom albo 4 pion, to nikt Ci nie zabroni. Nie wolno tylko obracać, ale to dotyczy raczej słów “brzegowych” a nie środkowych, takich jak ozon.

3 polubienia

@collins02 , ja też wszystko rozpisuję sobie na kartkach, ale tak myślę czy nie wydrukować sobie ze 3 razy alfabet i potem tylko pociąć literki. Może tak byłoby łatwiej i szybciej?

3 polubienia