Układaliście już kiedyś krzyżówkę? Nowy konkurs

Do przyszłego poniedziałku godz. 20.00 naszego czasu.

1 polubienie

I wtedy zostaną przyznane punkty, tak?
A co z tym wstępnym dorobkiem?Z minionego tygodnia?

Punkty już są przyznawane. Tamte trzy krzyżówki to był trening, tak jak pisałem wcześniej, tamta punktacja nie będzie liczona do tej. Wtedy przecież podpowiadałem.

1 polubienie

Ok. Ale to jest ranking tymczasowy.Ostateczny jest w poniedziałek,tak?

2 polubienia

Ranking jest cały czas uaktualniany, naturalnie w miarę moich możliwości i zależny od punktów, jakie osiągają poszczególni gracze. Gdy tylko ktoś coś ułoży lepszego a jestem przy kompie, to poprawiam.

2 polubienia

W poniedziałek będzie ostateczne podsumowanie punktów za krzyżówkę nr 1 i o 21.00 zostanie opublikowany diagram dla nr 2.

Po tym już nie będzie można podawać rozwiązania dla krzyżówki nr 1.

Od tego momentu będą dodawane punkty za krzyżówkę nr 2 i razem liczone. Tydzień potem podobna sytuacja z kolejną krzyżówką aż do nr 5.

1 polubienie

Miałeś rację dopingując. Mam już 31 punktów.

krzyżówkowa kratka
Są tylko wyrazy pospolite. Tylko wyraz Mank jest nazwą.
A więc 7x4= 28+3 (za Manka) = 31
Gdyby były jakieś wątpliwości na temat wyrazu ryga
image

Wyraz agon też jest pospolity
image

Czyli: zdobyłam dodatkowy punkt i mam teraz 31 punktów.
Jeśli ktoś jeszcze raz przepisze ode mnie 5 wyrazów tylko je obracając, to wtedy napiszę głośno i wyraźnie, kto to taki :wink:

Cieszę się jak głupia z następnego punktu, a spać i tak nie pójdę, bo przespałam się trochę we dnie i na razie nie mam szans na zaśnięcie.

1 polubienie

Aktualny ranking Krzyżówki 1 z dn 22.10.2024, godz. 21.55:

  1. joko 31p
  2. Bingola 29p
  3. mężatka 28p
  4. Nunu 22p
  5. collins02 20 p

Aktualne krzyżówki:

1 polubienie

Woooow, już tylko 1 p do maksa!

1 polubienie

Nie sądzę, żebym polepszyła, ale i tak od czasu do czasu do samego poniedziałku rozłożę literki. :wink:
Ale i tak się cieszę, bo nie myślałam, że mi się uda a literki rozkłdałam tylko dlatego, że się wciągnęłam w zabawę. No i widzisz, co narobiłeś tym konkursem? Jak się skończy, to pewnie Cię pomęczę o podesłanie mi więcej zestawów literkowych.

1 polubienie

Ja mam tych zestawów tyle, że klasę bym obdzielił … Nie wiem, które dać. Jedne są proste, zrobione na maksa przeze mnie a inne… Szczere pole jeszcze do zaorania.

1 polubienie

Już ze mną nie gadaj tylko śpij, bo i tak padnięty jesteś - sam pisałeś. Miłych snów
dobranoc1 kopia

1 polubienie

Uciekam, musiałem tu być, bo miałem w międzyczasie robotę do zrobienia, ale już ją właśnie skończyłem.

1 polubienie

ozan,oban,mank,mang,tank…Albo nie znam tych słów albo wciąż nie rozumiem ,co wolno a czego nie…No bo tank to chyba nie do końca po polsku…
Niech się szanowne towarzystwo nie denerwuje.Ja po prostu chce mieć pewność…

image
2.
image
3.


i także nazwisko w wielu krajach, w Polsce też sporo

  1. mang - nazwisko
  2. tank
    image
    Wszyściutko Ci znalazłam. Tak pobieżnie ale jednak. :grin:
1 polubienie

No i brawo​:grin::innocent:
Aż nie mam odwagi pytać,co sprawia że takie zabawy odstawiasz o 2-3 nad ranem🤔Szok…
Ja rozumiem że są definicje,tłumaczenia,neologizmy i że np. taki tank, zagościł na dobre w języku polskim.Ale…Czy wolno wpisywać nazwiska lub tytuły?Bo to przecież może być książka,film,płyta… Podobnie kwestia liczby mnogiej…
Może coś przeoczyłem ale doprawdy… Przecież nie będę codziennie przewijał tematu, czasem po kilka razy :roll_eyes:

2 polubienia

Wszystko jest w regulaminie. Dodatkowo można wpisywać wstecz i wtedy traci się tylko jeden punkt za taki wyraz. No to lepiej mieć 3 punkty niż wcale. Wpisuj wszystko a jak się okaże, że czegoś nie wolno, to autor to przecież powie. Pilnuj , żeby to były rzeczowniki, bo za inne wyrazy np. przymiotniki czy zaimki jest tylko jeden punkt zamiast 4. Za liczbę mnogą nie traci się niczego. Nadal są 4 punkty.

3 polubienia

Rygę bardziej bym brała jako stolicę :))

1 polubienie

Tank to jest taki dawny czołg @collins02 .

2 polubienia

A czemu @benasek , wstawiaz mi krzyżówkę z tymi mniejszymi punktami, skoro druga ma więcej? :thinking:.