Układaliście już kiedyś krzyżówkę? Nowy konkurs

A w życiu. Stolica, to nazwa wlasna, więc tylko 3 punkty byłyby, więc bez sensu, bo nic by mi się nie zmieniło i szukałabym dalej. Dobrze, że wpisana jest do sjp i ma aż dwa znaczenia pospolite :joy:
Coś mi dzisiaj oczy szczypią :wink:

2 polubienia

Oj to ja nieuważnie ten regulamin czytałam:)) Swoją drogą, chciałam się bawić, a przez Ciebie @joko myślę o punktach. Nawet @Bingola mnie tak nie napędza jak Ty :joy:.

1 polubienie

To ja naprawdę tu byłam?
A myślałam, że mi się to tylko śniło :upside_down_face:

1 polubienie

Bo jestem napędzaczka zawodowa :wink:

2 polubienia

Mężatka, wydaje mi się, że wstawiłem właściwa za 28p. Poproszę jeszcze raz napisz mi tą, która ma być wstawiona. Jestem w pracy i tu mam dość ograniczone mozliwosci bo mogę zajrzec tylko w przerwie.

2 polubienia

Wstawiłeś bardzo dobrze, tylko napisałeś nie na tej białej kartce tylko normalnie, że ona ma 24 punkty i to pewnie o to chodzi.
I widzę, że już poprawiłeś, więc nie będą zgłaszane zastrzeżenia :grin:

2 polubienia

Teraz widzę, że jest wpisane 28. Więc, ok :))
Moźe rano, jeszcze spałam jak na to patrzyłam?

1 polubienie

Tak, wczesniej faktycznie bylo 24p Przepraszam, moje niedopatrzenie.

Proszę zawsze sprawdzać wyniki i diagramy.
W międzyczasie prowadzę normalne zycie zawodowe a dzis kolejny dzien szkolenia. Łeb mi paruje… :grin:

4 polubienia

Rygę u mnie w szkole nazywano też liniuszkiem.

2 polubienia

@benasek
Ostatnio mam mało czasu i przyznam się szczerze, że nie nie przeczytałem zbyt uważnie całości tematu, niemniej skomponowałem coś od siebie, by zaznaczyć swój udział. Proszę o informację, czy jest to zgodne z regulaminem zabawy i tym co już inni podali poprzednio.

image

Poziomo
MONA (od Monika)
AMON - egipskie bóstwo
RONA - kolaboracyjna formacja zbrojna złożona z Rosjan w służbie niemieckiej, działająca podczas II wojny
KANA - wspólna nazwa japońskich pism sylabicznych
Pionowo
MARK oraz KRAM wspak
OMOA - miasto w północnym Hondurasie
NONN - artysta, muzyk
ANAA - wyspa, Polinezja Francuska

3 polubienia

O!O tej mnogiej nie wiedziałem i unikałem jak ognia…
Dzięki.Wychodzi na to że prawie wszystko wolno :smile:

3 polubienia

Masz 5 razy"a".W “serwisie” są tylko 3

2 polubienia

No i po ptokach … :woozy_face: :grin:

4 polubienia

Wiem.To chyba najprostsze ale…Wydawalo mi sie że to rusycyzm.Tak jak czołgista to tankista…

2 polubienia

Jeżeli jeszcze nie wycinałeś kwadracików, to… Podałam, ze mam 4cm na 4 cm, ale one przy układaniu za dużo miejsca na stole potrzebują. Zrobiłam nowe 3 cm na 3 cm i te są super!

2 polubienia

Nie mam dzisiaj czasu na zabawe.Przynajmniej nie teraz.A wieczorem w pracy…No raczej nie będę niczego wycinał bo mnie zamkną w angielskich Tworkach :joy:
Właśnie spróbowałem wyobrazić soebie ich miny :rofl:

1 polubienie

Wręcz przeciwnie.Jest czas do poniedziałku.

2 polubienia

Tank jako czołg funkcjonuje w bardzo wielu językach. Polska jest jednym z nielicznych krajów gdzie taki pojazd nie jest nazwany tankopodobnie.

Aha … to jeszcze mam czas to dopracować, o ile znajdę czas. :wink:

3 polubienia

Zgadza sie.I tym bardziej pytałem o możliwość wpisywania obcych słów.Tank to w sumie,dobry przykład.Taki jedną nogą w polskim a drugą w sowieckim.
Mnie chodziło o to czy tak wolno…

1 polubienie

Tylko takie literki mogą być w diagramie.

ANTON ZAGRA RYBKOM

2 polubienia