Uwielbiam zdjęcia z tamtych lat ...

Było jak było, a mi został potężny sentyment do tamtych lat…

z21661282Q 43397-201707231113-lg 0002MNUJRV67J3ST-C317-F3
z14323821Q%2CNa-dachu--malucha--przewozilismy-nasze-bagaze--tor bd21dbf6b21ccf9074a577d0a96cff18

5polubień

Było rodzinnie, nie potrzebowaliśmy smartfonów i internetu. Nie trzeba było mieć na wczasach luksusu.
Nikt się nie martwił o pedofilię, dzieci biegały brudne ale szczęśliwe. Wiedziały co to szacunek.
System był głupi ale zwykłym ludziom to nie przeszkadzało. Kapitalizm i demokracja też przeca wymagają kombinowania. Też są absurdy.
Teraz od tego dobrobytu ludziom się w dupach poprzewracało. Wyścig szczurów, przesada sanitarna, snobizm. Cieszą jedynie kolory na mieście, dużo towaru i brak kolejek.
Ale czy ludzie są dziś szczęśliwi? Wątpię. Nie mają na to czasu. Musi się hajs zgadzać na karcie zbliżeniowej.

3polubienia

Moje czasy.

2polubienia

Owszem…Nie powiem,oglądam niemal kazdego dnia.Ale nie tylko wspomnienia z komuny.Tuz obok byl inny świat…
Kiedy tylko wyjezdzam,wyszukuje stare antykwariaty,sklepy ze starociami [wspanialy np. w Pradze,w drodze na Hradcany] i czasem za bezcen,wykupuje czy to fotosy,czy miniatury rzezb…
Cudowny sklep jest w Bolonii we Włoszech,z fotosami filmowymi oraz plakatami z przed pol wieku.Niektore z nich kiedys wrzucilem na fejsie…
Mam tez po ojcu,8 albumow ze zdjeciami z przedwojnia oraz ze swego dziecinstwa.Jak czlowiek mial minimum orientacji,mozna bylo pstrykac ciekawe ujecia,nawet Smenką:))

3polubienia

Bosz… miałam taką spódniczkę, tylko bez szelek :slight_smile:

3polubienia

Zawsze mnie ciekawiło jak utrzymywana jest temperatura zamrożenia lodów w tych drewnianych pudełkach z ostatniego zdjęcia.

2polubienia

3 złote za loda XD nie za drogo? :rofl:

1polubienie

To były inne pieniądze.

1polubienie

Styropian i warstwa powietrza pomiedzy. Wczesniej przechowywane w chlodniach przemyslowych. Do dzis wiele firm dowozacych mrozonki na niewielkie odleglosci korzysta z tej metody.

5polubień

Termosy. Pamiętam je. Poza tym lody schodziły bardzo szybko.

3polubienia

Nie spojrzałem na zdjęcie. Ilość lodów brano na wyczucie. W pobliżu zawsze było auto z termosami.

1polubienie

Pamiętam hasełka reklamowe wykrzykiwanie przez lodziarzy na plażach morskich.
Np; - mężu, mężu nie bądź głupi, niech ci żona loda…, kupi.

U nas świeże, u nas młode lody całkiem śmietankowe.

Mąż twój loda się nie boi, bo po lodzie dobrze stoi.

Dzisiaj taka jest metoda, że po lodzie, trzeba loda.

3polubienia

To pole campingowe…Jeden na drugim…Jakby im zalezalo by było ciaśniej :laughing:

1polubienie

Taki ścisk, to była normalka.

1polubienie

Tez tak rozbijalem namiot w Bialogórze.Ale nigdy byśmy nie pozwolili aby nam ktoś maluchem przed nos sie pakował…
Zreszta byl to obiekt na szczescie zaleziony

2polubienia

Było sporo miejsc luźnych też. Ale większości nie chciało się szukać.

1polubienie

Genialne hasła!
:smile:

1polubienie

Pan dyrektor wyszedl z wody, zeby kupic dzieciom lody…

3polubienia

Haha !
Mocne !
:smile:

autentyczne.

1polubienie