Uwielbiam zdjęcia z tamtych lat ...

Było jak było, a mi został potężny sentyment do tamtych lat…

z21661282Q 43397-201707231113-lg 0002MNUJRV67J3ST-C317-F3
z14323821Q%2CNa-dachu--malucha--przewozilismy-nasze-bagaze--tor bd21dbf6b21ccf9074a577d0a96cff18

5 polubień

Było rodzinnie, nie potrzebowaliśmy smartfonów i internetu. Nie trzeba było mieć na wczasach luksusu.
Nikt się nie martwił o pedofilię, dzieci biegały brudne ale szczęśliwe. Wiedziały co to szacunek.
System był głupi ale zwykłym ludziom to nie przeszkadzało. Kapitalizm i demokracja też przeca wymagają kombinowania. Też są absurdy.
Teraz od tego dobrobytu ludziom się w dupach poprzewracało. Wyścig szczurów, przesada sanitarna, snobizm. Cieszą jedynie kolory na mieście, dużo towaru i brak kolejek.
Ale czy ludzie są dziś szczęśliwi? Wątpię. Nie mają na to czasu. Musi się hajs zgadzać na karcie zbliżeniowej.

3 polubienia

Moje czasy.

2 polubienia

Owszem…Nie powiem,oglądam niemal kazdego dnia.Ale nie tylko wspomnienia z komuny.Tuz obok byl inny świat…
Kiedy tylko wyjezdzam,wyszukuje stare antykwariaty,sklepy ze starociami [wspanialy np. w Pradze,w drodze na Hradcany] i czasem za bezcen,wykupuje czy to fotosy,czy miniatury rzezb…
Cudowny sklep jest w Bolonii we Włoszech,z fotosami filmowymi oraz plakatami z przed pol wieku.Niektore z nich kiedys wrzucilem na fejsie…
Mam tez po ojcu,8 albumow ze zdjeciami z przedwojnia oraz ze swego dziecinstwa.Jak czlowiek mial minimum orientacji,mozna bylo pstrykac ciekawe ujecia,nawet Smenką:))

3 polubienia

Bosz… miałam taką spódniczkę, tylko bez szelek :slight_smile:

3 polubienia

Zawsze mnie ciekawiło jak utrzymywana jest temperatura zamrożenia lodów w tych drewnianych pudełkach z ostatniego zdjęcia.

2 polubienia

3 złote za loda XD nie za drogo? :rofl:

1 polubienie

To były inne pieniądze.

1 polubienie

Styropian i warstwa powietrza pomiedzy. Wczesniej przechowywane w chlodniach przemyslowych. Do dzis wiele firm dowozacych mrozonki na niewielkie odleglosci korzysta z tej metody.

5 polubień

Termosy. Pamiętam je. Poza tym lody schodziły bardzo szybko.

3 polubienia

Nie spojrzałem na zdjęcie. Ilość lodów brano na wyczucie. W pobliżu zawsze było auto z termosami.

1 polubienie

Pamiętam hasełka reklamowe wykrzykiwanie przez lodziarzy na plażach morskich.
Np; - mężu, mężu nie bądź głupi, niech ci żona loda…, kupi.

U nas świeże, u nas młode lody całkiem śmietankowe.

Mąż twój loda się nie boi, bo po lodzie dobrze stoi.

Dzisiaj taka jest metoda, że po lodzie, trzeba loda.

3 polubienia

To pole campingowe…Jeden na drugim…Jakby im zalezalo by było ciaśniej :laughing:

1 polubienie

Taki ścisk, to była normalka.

1 polubienie

Tez tak rozbijalem namiot w Bialogórze.Ale nigdy byśmy nie pozwolili aby nam ktoś maluchem przed nos sie pakował…
Zreszta byl to obiekt na szczescie zaleziony

2 polubienia

Było sporo miejsc luźnych też. Ale większości nie chciało się szukać.

1 polubienie

Genialne hasła!
:smile:

1 polubienie

Pan dyrektor wyszedl z wody, zeby kupic dzieciom lody…

3 polubienia

Haha !
Mocne !
:smile:

autentyczne.

1 polubienie