Uwolnienie patentów na szczepionki: tak czy nie i dlaczego?

A nie uważasz że lepszym rozwiązaniem jest zobowiązanie firmy do zatrudnienia podwykonawcy? Bardzo proste każdy z etapów robi osobna firma z klauzulą poufności. Nie rozumiem co to za socjal zabierać czyjąś pracę firmie która wydała miliony by produkowało ja no własnie co lub kto? A jak zepsują będzie to wina firmy która opracowała?

Obywatele Chin wiedzą najmniej. Tam internet jest ograniczony i ocenzurowany, na ten przykład…

2 polubienia

Chińczycy to mili ludzie. Jak coś kupuję na Ali to mi piszą" mój drogi przyjacielu"

3 polubienia

Ogólnie fajnie brzmi. Cały świat się zaszczepi… same sukcesy

Tylko kto w przyszłym roku zrobi szczepionkę, jak się okaże że nie da się na niej zarobić, bo każdy może sobie sam produkować to co my wynaleźliśmy?

5 polubień

I znajdzie się milion firemek które zrobią za pół ceny z kiepską jakością.

1 polubienie

Możliwe, że biedni wiedzą najmniej :confused: Straszne to bo jak w Korei Północnej, ale im się przynajmniej coraz bardziej powodzi, a Koreańce spieprzają gdzie się da i się nie dziwię …

Ale tak gwoli ścisłości to miałem na myśli Europejczyków czy tam Amerykanów :wink:

Po opanowaniu epidemii można przywrócić patenty i wszystko wraca do normy. W przemyśle medycznym nie łatwo handlować “podróbkami”. Technologia produkcji szczepionek wymaga sporych inwestycji, byle firemka nie jest w stanie wyprodukować działającej szczepionki.

2 polubienia

Nie można przywrócić patentów. I raczej to bez sensu.

Jak się bardzo chce to można :joy:

Tylko po co po pandemii?

Sa różnice w prawie patentowym amerykanskim i reszty swiata.
A jak zmusic wlasciciela patentu do odstąpienia od swoich praw? Biden w komuniste sie zamienia?

1 polubienie

No tak. Do dziś nie świadomie kupując tel z androidem… płacimy apple

1 polubienie