Używki podrożeją?

Rząd z tego będzie miał kasę na swe programy…

Przeciwnicy PiS powinni rzucić używki? Albo przestawić się na bezakcyzowe?
Wtedy zrobią psikusa fiskusowi i władzy… :face_with_hand_over_mouth:

Jak sądzicie wpływy wzrosną czy zmaleją. Wpływy do budżetu.
SMOK nie pali. Alkohol chyba od stycznia mocno ograniczy…
Na złość władzy… :shushing_face:

4 polubienia

Nie palę, piję względnie rzadko, czy kawa też zdrożeje? Bo wtedy mogą zacząć się schody :wink:

1 polubienie

Najwyżej poproszę o podwyżkę. Albo zacznę sam pędzić.
Kto pił ten będzie pił.
Wątpię że wpływy zmaleją.

1 polubienie

zwykle bylo tak, ze wzrost ceny powodowal rowniez wzrost aktywnosci szarej (czarnej) strefy.
przemytnicy sie dodatkowo uaktywnia - juz kupic cos bez akcyzy trudno nie jest, a nie sadze, zeby to sie zmienilo jak rzad bedzie mial wybor - 500+ czy doinwestowac policje? najwyzej zorganizuja pare pokazowek, zeby ludziom wydawalo sie, ze nad tym panuja…

1 polubienie

cukier tez ma podrozec :wink:
i energia

Flaszka wódki ok 1,5 zł
Butelka piwa ok. 10 groszy
Paczka papierosów ponad 1 zł.

Przelicz przez 365 dni w roku.
Typowy palacz spala ok. 400 paczek. To 400-500 zł więcej.
I drugie tyle za alkohol. Rocznie.

Ja papierosów nie palę. One szkodzą zdrowiu w przeciwieństwie do alkoholu XD

1 polubienie

6 polubień

Złotówkę więcej za paczkę papierosów? A już myślałam, że to miała być PODWYŻKA :slight_smile:

ziarnko do ziarnka.

1 polubienie

ponoc uslugi telekomunikacyjne tez maja podrozec.

1 polubienie

0.5L i papierosy droższe o złotówkę… O Boże chyba rzucę się pod pociąg bo przecież nie rzuce… Co robić… Kilka groszy w górę i odrazu afera :rofl:

Na mnie to oni się nie wzbogacą. Ja nie palę, pić nie muszę… choć nie ukrywam, że gdy przeczytałam przed chwilką Twe pytanie, to przypomniało mi się, że kupiłam piwo i właśnie sącze. Średnio dobre, no ale czego się spodziewac po Kustoszu biedronkowym?

Ja tez zrobie postanowienie noworoczne: NA ZLOSC!!! :joy:

1 polubienie

Podaj mi choć JEDEN jedyny przyklad rzadu w ostatnim półwieczu,gdy używki nie podrożały…
Istnieje tylko domniemany rząd UPR,ktory obiecuje potanienie,co jest konsekwentnie ignorowane jak prawica w ogóle…

1 polubienie

Buzek…obniżył akcyzę na alkohol.
Wpływy z akcyzy znacznie wzrosły… :crazy_face:

2 polubienia

Ja też tak sądziłem. Pijałem dwie kawy dziennie, natomiast teraz zdarzają się dni tylko z jedną kawą. Czasami tylko muszę drugą kawę zastąpić herbatą lub kawą typu 3w1.

1 polubienie

Podwyżki są stopniowe. Kiedyś papierosy kosztowały 3 zł, a dzisiaj najtańsze 15 zł.

1 polubienie

Zalezy ile kto pali

A w Niemczech papierosy 20sztuk kosztują 25 złotych.

1 polubienie