W co inwestujecie?

Zostałem magnatem uranowym, gdyż zakupiłem złoża uranu za 200 dolarów. Teraz tylko muszę lobbować by Niemcy uruchomiły kolejne elektroniwe jądrowe. Ma ktoś takie znajomości by pomóc chłopu?

Na branży energetycznej zjadłem zęby, gdyż inwestuję w tę branżę od 4 lat. Swego czasu byłem potentatem energii wiatrowej na Litwie. Posiadałem aż 0,001% udziału w firmie Inter Raolt Lietuva, więc wiem co to znaczy duży biznes.
Niestety w wyniku rusofobii GPW zawiesiło obrót tymi akcjami, gdyż głównym inwestorem tej spółki na Litwie była jakaś spółka rosyjska. Następnie spółka ogłosiła upadłość.

Pamiętajcie: kupujemy zawsze na górce, sprzedajemy w dołku.

1 polubienie

Chyba kupujemy zawsze w dołku, a sprzedajemy na górce.
Tak by logika podpowiadała.

2 polubienia

rób jak chcesz, ja wiem swoje

Kupujemy na górce gdy jest drogo sprzedajemy w dołku gdy akcje są o wiele mniej warte?

1 polubienie

chcesz się ze mną kłócić teraz jak się robi wielkie pieniądze?

Tak robił Żyd w XVII, XIX I XX wieku. Tanio kupić, drogo sprzedać.
XXI wiek oferuje już nam takie mechanizmy handlowe, że możliwe jest wypracowanie zysku także podczas spadku cen.

1 polubienie

Tiaaa
Kupic? Ani sie obejrzysz i zostaniesz sprzedany

Niemcy mają zamiar czasowo uruchomić swoje pozamykane kopalnie i elektrownie węglowe, czy to uczynią, nie wiem? Ale elektrownie atomowe mają na wygaszeniu i raczej do nich nie powrócą.

@dedlx niedaleko mnie jest nieczynna elektrownia, wiec jak chcesz to możesz koło niej rozbić sobie namiot i pomieszkać . Więcej informacji zawsze mogę udzielić . :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Ode mnie też, kilka kilometrów.

W oszczędności :wink:

Z atomem to jest problem gdzie skladowac odpady
Czysta enegia pochodzi ze słońca poki co :wink:

Piramidy czy gra na zwyżkę?

Nie wiem

Czysta energia ze słońca to mityczny mit. Jak na razie do produkcji takiej energii używa się komponentów produkowanych głównie z energii z węgla, więc ciągnie się za tym niemały ślad węglowy, do tego przeróżne metale ziem rzadkich i kwestia utylizacji. Z czystą energią nie ma to nic wspólnego, chyba że chodzi o lokalne zmniejszenie smogu w Europie. Do tego dochodzi dostępność tej energii tylko w wąskim zakresie całej doby i to w zależności od pogody, no i jeszcze problematyczne oraz kosztowne metody ewentualnego magazynowania (kolejny ślad węglowy). Atom, biorąc pod uwagę nakład energetyczny w budowę elektrowni, przy energii ze słońca wychodzi naprawdę czysto, schludnie i mniej problematycznie w kwestii ciągłości dostępności.

Tak masz racj6e

Perpetuum mobile jest Utopia
Chyba,ze wsadzisz dobrze odkarmionego chomika w kołowrotek jakis czas!

1 polubienie

Ale chomik również wydala CO2. A jak jeszcze dokarmisz go paszą zbieraną i transportowaną przez kopcące pojazdy spalinowe, opakowanie paszy też nie będzie obojętne środowisku, do tego kółko najpewniej z tworzyw sztucznych … daj spokój z tym chomikiem… :crazy_face:

Dolicz to, ze rozmnaża sie z szybkością światła

Ja bym to inaczej ujął, bo jednak ta czysta energia Słońca daje życie na Ziemi, aczkolwiek, póki co, na czysto jeszcze człowiek nie potrafi jej wykorzystać, jako energii technologicznej. Zresztą, chodzi tylko o ułamek energii tejże.

2 polubienia

Poza bezmyslnym opalaniem sie na plazy?