W czym Polska jest najlepsza?

W czymś musi przecież.

W piciu bija nas Rosjanie.
Najlepsi jesteśmy w narzekaniu, chodzeniu do kościoła (pierwsze miejsce w Europie), straszeniu różnymi wyimaginowanymi wrogami, i kłótliwości.

2 polubienia

A jakieś pozytywne dokonania?

Pewno się ucieszysz.
Nasza wódka jest bardzo wysoko oceniona na świecie.
Jesteśmy też największym eksporterem bursztynu, z którego robi się między innymi piękną biżuterię

unnamed

Meble Kler

5 polubień

Kler ?
Dzięki jestem ateistą.

2 polubienia

Uroda naszych kobiet jest znana na świecie. Smaku pysznych wędlin długo nie da się zapomnieć.
Niech inni coś jeszcze dopiszą, z pewnością jest co.

5 polubień

@Devil, ile Twoja mama musiała śniegu zjeść, żeby urodzić takiego bałwana? :triumph::triumph::triumph::triumph:

4 polubienia

A jesli chodzi o pozytywne dokonania: produkcja jachtów, jak juz wspomniano - bursztyn, dojrzałe słodkie owoce, no i węgiel, nasze czarne Złoto!

4 polubienia

W wielu dziedzinach jesteśmy naprawdę dobrzy. Chociaż temat jest jak znalazł do wylewania emocjonalnych fusów frustracji, przekornie wymienię takie dziedziny jak: astronomia, produkcja kosmetyków, sadownictwo (zwłaszcza uprawa jabłek), przemysł meblowy, produkcja gier komputerowych. W sporcie od lat jesteśmy mocni w siatkówce, żużlu i skokach narciarskich. Dużo jest dziedzin, które pozwalają poczuć dumę z naszych osiągnięć, wystarczy tylko wychylić trochę nosa z kompleksów, uprzedzeń do naszej nacji i politycznego zacietrzewienia.

7 polubień

A eksploatacja miedzi? Coś mi się robiło o uszy, że jesteśmy potęgą w tej kwestii?

3 polubienia

Ceramika z Bolesławca znana jest i bardzo ceniona w USA.

300_300_productGfx_3a5072516fcd4ab4b1a012b37aa1c059

3 polubienia

Tyle, że Bolesławiec to dziedzictwo poniemieckie

1 polubienie

Że o stringach z Koniakowa nie wspomnę …
image

… a jednak wspomniałem. :confused:

6 polubień

Co nie zmienia faktu, że Polacy to produkują.

1 polubienie

W Polsce jest również fabryka Volkswagena, jednak są pewne subtelne różnice w stosunku do produkcji w Bolesławca. :wink:

1 polubienie

Mamy wysyp świetnej literatury. Wszelkie Kingi, Martiny i im podobni, wymiękają. Niestety, jesteśmy kiepscy w promowaniu tego poza granice,

Gra komputerowa; - Wiedźmin.

2 polubienia

Znam, widziałam, kupiłam jedne.
Skoro mowa o Koniakowie.
Podczas obiadu w gospodzie, w jednej izbie siedziały koronczarki, każda coś dziergała i opowiadały kto składał zamówienia na ich pracę.
Jedną z klientek była królowa Elżbieta II.

3 polubienia

Ciekaw, czy zamówiła stringi, czy serwety. :grin:

2 polubienia

koronki “klockowe” to nie tylko polski wynalazek.
ale fakt ladne robia.

1 polubienie

Piękna pupcia. Brałbym na zaplecze