W każdym HMP (Harmonijnym Mieście Pierścieniowym) zbudowałbym niejedną

piramidę szczebelkową o wyniarach Wielkiej Piramidy w Gizie, aby dzieciaki, młodzież i dorośli, mieli gdzie się wspinać i gonić. Dobrze zrobiłbym?

  • Nie
  • Tak
  • Trudno powiedzieć
  • Mam jeszcze inne zdanie na ten temat

0 głosujących

Do ich budowy wystarczyłyby 2 elementy konstrukcyjne - kule łączące o średnicy 20 cm i szczeble długości 1 m, średnicy 6 cm. Może je narysuję, jak ja je widzę… Inna sprawa, że nie wiem, jak na tym Pytamy obrabia się zdjęcia, np. jak się je przycina?

Lepiej posadzic dżunglę

1 polubienie

No włąśnie! NIe lepiej, żeby w HMP dzieciaki bawiły się na harmonijnych drzewach?

1 polubienie

Jak łyse małpy

1 polubienie

Ja łaziłam po drzewach ile się dało!!!

2 polubienia

A ja siedzac na drzewie,strzelałem z łuku.Bylem w tym dobry.No i drzew bylo wiecej.
Kiedys w kuchni na parterze,gotowala sie woda.I co zrobil maly Jurek?Wycelowal i trafił!Z ok. 10 m,wlasnie z drzewa.
Lepszy bylem tylko w rzucie oszczepem.Oczywiscie wlasnej roboty.I tez trafilem komus czajnik przez otwarte okno. :wink:
Ale szczytowym osiagnieciem bylo "zastrzelenie"kuracjusza w Kolobrzegu,zaraz po sniadaniu,na wakacjach :wink:
Mlody gość i pewnie dlatego skonczylo sie to dla mnie wielkim wpier…lem ale…Dostal strzale w noge,na schodach od stołówki i skakal jakby go cos ugryzło…No bo ugryzło :relaxed: :rofl:

2 polubienia

O rany, ja TEŻ!!! Łuk był mojego wytwórstwa (to sobie wyobraź…). Ale jednak coś tam “niosło”. Czułam się jak prawdziwy indiański chłopiec. BOSKO! :joy:

1 polubienie

No to widzę, że masz na koncie BARDZO POWAŻNE sprawy… U mnie najwyżej trochę piesek oberwał (ale wyjatkowo łagodnie). Przecież na COŚ
musiałam polować! :joy:

1 polubienie

I tak Ci zostało, bo i w rzutki lubisz grac.

1 polubienie

W twoich “harmonijnych miastach” planujesz takie zagęszczenie, że zwłok padłych z głodu… nie byłoby gdzie układać

1 polubienie

Kremacja nie zajmuje dużo terenu, a owoce nie wymagałyby odtruwania, jak tradycyjne, toksyczne ludzkie jadła.

A czego uzyjesz do kremacji?
Piece sloneczne najpierw zaprojektuj, z uwzglednieniem dni pochmurnych :high_brightness:

1 polubienie

Te piramidy szczebelkowe byłyby etapem przejściowym przed powrotem na drzewa. Poza tym byłyby usytuowane blisko pierścienia infrastrukturalnego.

Do kremacji… to chyba kremów :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Najpowazniejsze bylo…ustrzelenie babci gdy wchodzila do pokoju z wazą zupy na tacy.To bylo tylko 4-5 metrow w naszym starym mieszkaniu,wiec żaden wyczyn…Babcia dostała strzałą w czoło…Zupa i waza przestaly istnieć a ja dostalem 2 tygodnie aresztu domowego.
I to zdaje sie wtedy[acz pewnosci juz dzis miec nie moge],wybijalem okna ogryzkami jabłek po drugiej stronie ulicy. :wink:
Maly strzelec w domu to jest zawsze poważna sprawa! Blyskotliwy czy inteligentny ale z drugiej strony,jego wyskoki i odpały to nieszczescie dla najblizszych.Strzelec jest zawsze o krok PRZED innymi ze swymi wariackimi pomysłami.No…Przynajmniej tak bylo kiedys :wink:

1 polubienie

Lubie ale…Zatrzymalem sie chyba w rozwoju.Nie widze postepu od pół roku i ciagle przegrywam :upside_down_face:
Inna sprawa ze dla kogos z zewnątrz to i tak poziom raczej nieosiagalny :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Tu Naczelnemu Doradcy Ludzkości przydałoby się doradztwo w dziedzinie anatomii, statyki i prawa patentowego.

Dziecięcej dłoni cieżko jest uchwycić okrągłą rurę o średnicy 6cm, na tyle mocno, by uścisk ten utrzymał cięzar ciała, chroniąc przed upadkiem.
6 entymetrów, to za dużo. 3 centymetry byłyby lepsze.

Przy trzycentymetrowej srednicy elementu konstrukcyjnego, konstrukcja o wysokości 140 metrów, zapadnie się pod własnym ciężarem.
No chyba, że w miejscach gdzie będą stały piramidy wyłączy się grawitację.

Konstrukcja metalowej kuli z kilkunastoma nagwintowanymi otworami jest chroniona międzynarodowym patentem. Uzyskanie takiego papierka nie należy do rzeczy tanich, co przekłada się na cenę takiej kulki.
Nie sądzę, by właściciel tego patentu dał sobie wmówić, że zysk w kapitalistycznej ekonomii nie istnieje.

Google Photos

Fotka z mojego archiwalnego archiwum
4 polubienia

I…lewy prosty!!!Brawo!

4 polubienia

Przynajmniej ludzi by bylo mniej. Pozabijaly by sie dzieciaki przy byle jakim zlym ruchu a konstruktor by skonczyl w pierdlu …
Tak by moglo byc, gdyby szczeble mialy 1 metr dlugosci. Na zdjeciu sa znacznie krotsze.

Juz nie chce wiedziec, jak by te pierscieniowe miasta wygladaly, skoro przy tak prostej konstrukcji widac podstawowe bledy … Projektowanie budowli to nie zucie gumy.
Trzeba miec troche poukladane we lbie … :laughing:

5 polubień