W nawiązaniu do ostatnich wydarzeń na granicy Polski - podam kilka liczb

A tymczasem rząd likwiduje departament zajmujący się polityka migracyjną. Cudowny moment na takie działanie. Żenada!

3 polubienia

Ja podałem doskonały sposób na imigrantów,leni,księży itd. Kazda dorosła osoba przebywająca na terenie RP powyżej miesiąca płaci ryczałtowo podatek. Każdy taki sam. Oczywiście podatek od DG to inna bajka. Znikneli by imigranci,handlarze świństwem, handlarze samochodami, bezrobotni. Oczywiście pewne wyjątki biorę pod uwagę ale… I nie mydlić mnie turystami. Turysta nie przebywa powyżej miesiąca.

2 polubienia

A kasy samoobslugowe mają cos do tego ze ktos nie chcial peacowac w niedziele? No w tym momencie juz nie bo w niedziele nie ma sklepow. Ale co to nie powdoba wam sie to? Przeciez Idziemy drogą zachodu XD

Mają. Sieci omijają zakaz robiąc całodobowe samoobsługówki. Otwarte zawsze i nie obowiązuje ich żaden zakaz bo to automaty vendingowe. A że ktoś musi załadować toto… no ale nie siedzi za kasą.

https://biznes.radiozet.pl/News/Samoobslugowa-Zabka-juz-dziala.-Sklepy-bez-kasjerow

Ja to bym wszystko rozk**wil w pisssdu! Jest niedziela z zakazem? Ma nie byc sklepu… Co to za problem zrobic kilka poprawek? Mam nadzieje ze to zalatwia i skonczy sie to beszxzelne zachowanie zabki od kilku lal i jej podobnych… poczta sie znalazla xd

Widzisz i tu jest paradoks. Sklepy z placówką pocztową są otwarte… A poczta zamknięta. I nie ma zakazu handlu w niedzielę a zakaz pracy za kasą pracowników. Właściciel może. Ten przypadek który ci pokazałem nie ma szans na zakaz bo musieli by zakazać również automatów z piciem zakazać. Za chwilę sieci wymyślą też inne obejście. Np będą wyświetlały film… A wystarczyło by za niedzielę nakazać stawkę x3 i wtedy tylko chętni by przyszli. A tych było by bardzo dużo… Wyobrażasz sobie że w 4 dni w miesiącu możesz zarobić tyle co w ponad pół miesiąca?

2 polubienia

Stacje benzynowe też w niedziele pracują a nie sprzedają tylko paliwa ale wiele innych artykułów, w tym spożywczych.

3 polubienia

I nie ma mozliwosci zeby taka stacja mogla sprzedawac w niedziele tylko paliwo ? Dziwne… pewnie nie. No dobra ale na woekszosci stacji to normalnych zakupow nie zrobisz wiec mozna im odpuscic…stacja to stacja, ale zabka to sklep… pff

Nie można. Stacje obecnie zarabiają więcej na hot-dogach niż na paliwie. A teraz zaskoczę cię żabki nie powinny mieć problemów bo w większości za kasą stoi właściciel albo ktoś z rodziny. Problem jest taki że ktoś sobie wymyślił nie bo to franszczyzna…

2 polubienia

To jak bez handlu to kościoły też zamknąć. Ksiądz też chce spędzić czas z żoną i dziećmi.

3 polubienia

No bo przeciez ponoc ma powstac caly urzad. A przy okazji likwidscji departamentu mozna sie pozbyc resztek fachowcow.

I swoich 10 na 1 miejsce wstawić

2 polubienia

Zakaz handlu w niedzielę jest totalnie głupi. Kiedyś leciałem do Gratz przez Wiedeń. Samolot z Toronto wystartował z dwugodzinnym opóźnieniem. Dzięki temu ja zdążyłem złapać lot do Gratz, ale mój bagaż już nie, Leciałem z piątku na sobotę. W Austrii w sobotę zamykało się wtedy wszystko o 13-ej, oprócz stacji benzynowych. Tyle, że stacje benzynowe nie sprzedawały majtek, skarpetek itp. I na wała mi ubezpieczenie na karcie kredytowej zezwalające na zakup potrzebnych ubrań itp, w wypadku opóźnionego bagażu, skoro nigdzie nie można było kupić bielizny? Wiesz jaka to przyjemność wkładać w poniedziałek gacie z piątku, i to takie po długiej podróży samolotem? (Na szczęście bagaż pojawił się w poniedziałek rano)

2 polubienia

W Holandii, jest moim zdaniem, dobrze, zawsze jest o okolicy jeden czynny, dyżurny market w ograniczonych godzinach. Gacie też można tam nabyć.

2 polubienia

W Hiszpanii zależy (zalezalo, bo covid) od regionu.
Madryt 24/24
U mnie sklepy w sezonie soboty 9-21, niedziele do obiadu.
Chinczycy to roznie, ale czesto caly dzien, 7 dni w tygodniu.
Stacje benzynowe calodobowo, ale @Szczery_do_BULU nie zwrocilam uwagi czy maja majtki, podkoszulki widzialam nie raz.
A wracajac do Austrii? Dziwny kraj, skansen troche.

2 polubienia

W Niemczech też nie ma handlu w niedzielę. Tylko stacje benzynowe.

1 polubienie

W sumie panie sprzedawczynie mają prawo spędzać niedziele z rodziną. Panie lekarki i panie pielęgniarki też. Panowie maszyniści pociągów także. A co ja tu będę wymienieła. Wszyscy mają prawo. Jak wszyscy, to wszyscy! :grin:

5 polubień

To co ja mam powiedziec?

Dzis zamiast klepac kotki po brzuszkach, kibluje do jutra zamkniety …

Jak gamonik …

4 polubienia

Jesteś Pan Doktor i Ci się należy wolne tak samo jak paniom sprzedawczyniom. A co to? Jednym się należy, a innym nie???

2 polubienia