W przypływie szczerości

To tym bardziej. Nie chce umierac przed 30stka… przez kilku ludzi rzadzacych swiatem…

1 polubienie

Nikt nie chce. Ci po trzydziestce też chcą żyć, a ci, co mają po 10 lat (np. zamordowana przez Rosjan Polina) pewnie też. Dlatego trzeba się bronić, walczyć i pokonać tchórza, żeby innio tego typu luidzie jak on też zobaczyli, że się nie da.

Poza tym. W takim razie po co wojsko zawodowe skoro wysyla sie mieso armatnie na front… Po to sa zawodowcy niech sie strzelaja miedzy soba a cywile niech siedza w kapciach w fotelu i pija kawe… ewentualnirle niech sie modla za swoich zolnierzy zawodowych xd

1 polubienie

A nie jest to takie troszkę egoistyczne? Powalczcie również za mnie a ja sobie posiedzę i poczekam? Hahaha… dobre! :joy:

1 polubienie

Nie. Bo zolnierz jest od tego zeby isc na wojne a ja mam xalkiem inne zycie… ja konczac szkole nie myslalem o strzelaniu sie na froncie jak zolnierz tylko o karierze w fotelu za biurkiem czy cos… Dlaczego musse teraz walczyc jak ktos dla kogo to jest pasja jakas od malego…

1 polubienie

Jak jest w Polsce to nie wiem.
Tu raczej na front nie wysla, najwyzej przeszkolą, zeby sie tym karabinem samemu nie zabic i jako obrona cywilna, sluzby pomocnicze.
Ci, ktorzy mają jakiś zawod (pomijam medyczne) i glowe na karku to wedlug potrzeb. Poza tym jest grupa ludzi przeszkolonych, choc nie w sluzbie czynnej, bo wojsko zawodowe jest od ponad 20 lat - ci mogą byc zmilitaryzowani. Jeszcze dochodzi łączność i transport - przechodzą pod zarządzanie wojska.
Reszta siedzi w domu i gra w Simsy.

2 polubienia

Dlaczego? Dlatego, że jak każdy pomyśli jak Ty i nie zawalczy “o swoje”, to będziemy niewolnikami Putinów.

2 polubienia

Dobra to mam nadzieje ze kazdy bedzie walczyc w razie czego jak ukraincy… nawet gdyby to nie byl przymus pod karą wiezienia

1 polubienie

Nie każdy. Znajdą się zawsze jakieś niuniusie, co się pod mamuni spódnicą schowają, ale nawet głupio być w takiej grupce. Jeśli będę potrzebna też będę walczyła.

Czyli trzeba to traktowac jako nowy etap w zyciu? Jako wejscie w inna rzeczywistosc? Jak przelaczenie gry z simsow na call of duty? Od teraz idziemy na front i walczymy o przetrwanie? W sumie… jezeli tak mysle to moze i sam bym poszedl bez specjalnych wymowek xd

1 polubienie

Jestem pewna, że jak będzie taka potrzeba, to też będziesz walczył :wink:

1 polubienie

Z wlasnej woli oczywiscie :rofl:

1 polubienie

A żebyś wiedział, że z własnej. Po to, by Ci nie zastrzelili mamy i siostry, by Ci nie zamienili w ruinę pokoju, w którym mieszkasz, nie rozwalili lodówki, w której masz jedzenie i nie spalili ciuchów, które sobie niedawno kupiłeś.

2 polubienia

Po 1 nie wiadomo jakie są plany Putina i nie wiadomo czy mu cokolwiek z tych planów wyjdzie jak go obrzucili sankcjami przegrywa na Ukrainie i tak dalej
Po 2 nie wiadomo czy dotyczą one Polski bądź Niemiec
Po 3 mieszkasz w Niemczech więc masz mniejsze prawdopodobieństwo powołania do służby niż Polak mieszkający w Polsce

Więc czemu się przejmujesz na zapas?

1 polubienie

Musze sie chyba odciac od mediow informacyjnych na jakis czas, bo za bardzo to chyba przezywam… xd

Plany Putina siegaja na poludnie. Opanowanie Morza Czarnego i zdobycie swobodnego dojscia na Krym. W nastepnej kolejnosci? Szlaki handlowe i surowce w srodkowej Azji. Syberia mu sie roztapia, nigdy nie byl to nadmiernie przyjazny teren dla ludzi, ale robi sie coraz gorzej. Azja centralna pustynnieje, a Ukraina to jeden z niewielu spichlerzy Europy. Ziemia zyzna.
Czarnoziem.