W tym kraju prywatna inicjatywa i talent niekoniecznie są doceniane

Powinni go zatrudnić a nie karać. Tak jak tego katechetę wyrzuconego ze szkoły za molestowanie nieletnich. …To mniej szkodliwe niż molestowanie.

2 polubienia

Tak uważasz? :wink: Przez takich “spryciarzy” padają czasem firmy zatrudniające sporo osób i płacące podatki. Wkurzają mnie dosłownie wszystkie przekręty. Nawet te najdrobniejsze, takie jak ten.

4 polubienia

Jeżeli jakaś firma ma ceny zawyżone aby wyzyskiwać klientów to popieram…!
3xTAK albo i 4 :wink:

2 polubienia

A tak poza “jajami”…
Jak tylko sięgam pamięcią,aż do dzisiaj w wielu dziedzinach,liczy sie kolesiostwo,znajomości i nie ma to kompletnie nic wspólnego z talentem czy inicjatywą.To pierwsze ma sie nijak do kolesiostwa i nie ma żadnych szans a to drugie udupia państwowa pazerność i na każdym kroku,restrykcyjne nastawienie do obywatela…
Ten dowcip o Polakach w piekle,ściągających za nogi każdego kto się tylko wychyli,nie wziął się znikąd!
A tysiące lat temu wiedziano juz że"chcącemu nie dzieje sie krzywda!!!"Ta rzymska zasada do dzisiaj powinna być PODSTAWĄ funkcjonowania prywatnej przedsiębiorczości bo nic lepszego nie wymyślono.
A jest tak że jeśli tylko zechcesz to od razu ci sie odechce.

1 polubienie

Jeśli jedna firma ma ceny zawyżone, to zawsze można skorzystać z usług innej firmy. Jeśli ta inna ma ceny porównywalne, to znaczy, że żadna z nich nie ma cen zawyżonych. :stuck_out_tongue:

3 polubienia

Wierzysz jeszcze ,że ludzie są wszyscy dobrzy…???
-To wtedy jest zapewne zmowa cenowa pomiędzy nimi i należy raz na zawsze ukracać takie praktyki…!

2 polubienia

Tylko udowodnij zawyzanie cen?
@joko co bylo pierwsze? Komputer czy haker? Bo ja uwazam, ze komptery z nudów wymyslili hakerzy

3 polubienia

Ten sam dowcip o piekielnym kotle ma se tez dobrz w Hiszpanii :partying_face::joy_cat:

1 polubienie

No ok. Uważam, że w Twoim mieście jest zmowa cenowa taksówkarzy, więc nocą, gdy będziesz spał będę po cichutku pożyczała sobie Twój samochód do wożenia na rynek pietruszki na sprzedaż. Uważam, że sprytnie to wymyśliłam, bo nawet za benzynę nie zapłacę, nie mówiąc już o kosztach eksploatacji Twojego samochodu. No to teraz jestem świetna prywatna inicjatywa z rewelacyjnym pomysłem na oszczędności i zarobek. Cieszysz się? :grin:

3 polubienia

A o co u Was te burdy na ulicach?

Slyszalas o czyms takim jak zmowa cenowa? Lub wykorzystanie pozycji monopolisty?

2 polubienia

Jeżeli to TY go weźmiesz to się cieszę.

3 polubienia

Rozwaliłeś system :joy:
Od samego rana nawet nie mam się z kim pokłócić (w realu też!), bo wszyscy się uwzięli, żeby mnie rozbrajać :joy:

4 polubienia

Dlugo by opowiadac.
Nacjonalistyczne, faszyzujace, sfrustrowane bojowki w akcji.
Nie ma tego dużo, ale halasliwe i upierdliwe. Tysiac sztuk w porywach na 5 milionów mieszkancow? W weekendy wiecej, bo zamiast na spacer ida pokrzyczec.
A to przepychanki zwiazane z próbą nielegalnego katalonskiegi referendum niepodleglosciowego sprzed 5 lat, skonczylo się to czesciowo ucieczką organizatorów, (w prawie hiszpanskim jest przewidziana karalnosc zamachu stanu polaczonego z rebelia). I przywroceniem demokracji konstytucyjnej.
Obecny rząd usiluje znaleźć rozwiazanie poprzez amnestie, ale nie naruszajaca konstytucje.
A gdzie prawnicy sie kłócą tam ekstremalne partie wyprowadzaja ludzi na ulice.
A ze Hiszpam tempermentny, to mu czasem troche zimnej wody z armatki na głowę wylac trzeba.
Ale święta idą, wyprzedaze sie zaczęły to tlumy tam się kieruja.
Na razie to z ta ustawa amnestyjna potrwa. Bo tak naprawde to poza niewielka grupa Katalonczykow nikomu nie zalezy na czasie.
A jak nie wiadomo o co chodzi? To jak zwykle o pieniadze.
Katalonia jako region jest najbardziej zadłużoną strefa.
Ogolnie polapac sie biedni nie mogą w tej swojej polityce, bo u nich system rzadzenia koalicyjnego jest nowością.

1 polubienie

A to Ty na pietruszce tak zarabiasz! :joy:

2 polubienia

Jeszcze nie, ale jak mi się zechce, to mogę. Oczywiście dysponując sobie według swojej woli samochodem Conradusa :joy:

3 polubienia

zmowę cenową trudno to udowodnić :frowning:

2 polubienia