Wakacje,wakacje

Wspomnienie Teneryfy…Klifowe wybrzeże,Park Narodowy w Teide a na końcu,mały mieszkaniec skalnego labiryntu…

6 polubień

Ale żeś temat nadał. Jak wrócę do chaty, to ja też coś tam zapodam. Tenetyfa to goegraficznie mój ulubiony kontynent - Afryka. Byłem niedaleko, bo na Canarii. Trzeba by jeszcze raz. No bo raz to za mało…

4 polubienia

Co to? Mars?

Canarie spaskudzil jakiś Ormianin krecąc tam pare lat temu,telewizyjne wspomnienia z wakacji…
Mam na serio WIELKĄ ochote “narazić sie” znowu jakimś entuzjastom polsatowych stanów krytycznych lumpenproletariatowej “inteligencji” :upside_down_face:
Ale umówmy sie ze nie tu będziem brudzić,ok?
Na Gran Canarii byłem dwa razy.Dawniej…Ok. 10 i 8 lat temu…


Katedra w Las Palmas

Las Palmas z katedralnej wieży

Z małego rejsu…

Latarnia morska i oklice,pod wieczór…Zdjęcie z jednej z wydm…

2 polubienia

Dzisiaj Ci juz nie powiem o jaki tytuł chodzi ale kręcono tam co najmniej dwa razy,wysokobudżetowe produkcje…

1 polubienie

Marsjanski krajobraz to masz na Polwyspie, niedaleko Huelva. Rio Tinto. Rzeka gdzie zamiast wody plynie rozcienczony kwas siarkowy.

2 polubienia

Tu masz Link do ok. 50 filmów nagranych na Kanarach…

WOW! Byłęś na wulkanie Teide? Też chcę się tam wybrać, planuję wyjazd w miesiącach zimowych. (Mam odłozona kasę z Va Banque specjalnie na ten cel :slight_smile: )

2 polubienia

?
Wyskoczył mi Brad Pitt i reklamy…

1 polubienie

Byłem latem…Nie wiem jak jest zimą.
Ale to juz jest taka wysokość ze niektórzy miewają problemy z oddychaniem…
A w głowie sie kręci bynajmniej nie od tego…Czyste piękno!

2 polubienia

Będę w domu. Zrobię skan. U mnie sprzęt z nafaszerowanymi do szpiku kości antyreklamowymi barykadami. Nie wiedziałem, że na samej Teneryfie ponad 50 filmów skolowali…

3 polubienia

Zrób.
Tę część wydmową,od poludnia,znam doskonale.Na reszte nie było wówczas ani czasu,ani kasy.

2 polubienia

Jaka tam zima? Tam jest zawsze ciepło, choć na 3,5 tys. m może nieźle wiać

3 polubienia

Trasy sa dwie - podjazd kolejka i troche wspinaczki na szczyt, albo dluga wedrowka. Ponoc jeszcze mozna kawalek autem podjechac, ale nas to nie interesowalo.
Z tym, ze jest ograniczona ilosc ludzi wpuszczanych na górę - bilet wejsciowke mozna kupic przez neta
Groty i jaskinie korytarze po lawie sa fajne, ale tam trzeba ze sprzetem i przewodnikiem ze względu na to, ze wiekszosc ma trujaca atmosferę. Jak to na wulkanie…

1 polubienie

Wialo i latem.To chyba wykluczone by było inaczej…Zaręczam Ci ze zima na tej wysokości,odczulbys swoje…
Taka ciekawostka…Nieopodal"wejścia"na tereny parku,jest/była taka mała knajpka plus parking.Bylo to jedyne miejsce w moim życiu gdzie wydawano bilety do WC :innocent:
Jak znajde to zrobie zdjęcie :joy:

1 polubienie

Byłem na Gran Canarii w marcu. Było ok 30 st. w cieniu…

Ale Teide to Teneryfa.I tam wszystkie zdjecia w górze,mam w kurtce.Córka miala jeszcze sweterek…

4 polubienia


Teide raz jeszcze…

1 polubienie



Zdjęcia robione wieczorem na plaży.

2 polubienia

To mi się kojarzy z…powieścią Jamesa Jonesa"Smak ryzyka".Jedna z tych setek wysp greckich, wieczorkiem… :innocent:
To u Ciebie?