Walka o rząd dusz?

Kontrowersje wokół JPII po filmie TVN i innych doniesieniach…

Ja w innym świecie - znowu sie łopatkami w piaskownicy pobili?

1 polubienie

Dorzucam kilka linków, kolejność przypadkowa:

https://www.youtube.com/live/HG7UqPGkzL0?feature=share

1 polubienie

Niepotrzebnie post usunelas :joy::face_with_head_bandage:
Chba,za chcesz mi zaoszczędzić kolejne migreny ?

1 polubienie

Dla ciekawych dorzucam jeszcze wywiad z Michnikiem z GW:

Nieee, coś mi się tylko źle klikło :sweat_smile: Nie mogę dodać fot z telefonu.

2 foty artykułu dodałam pozostałe dwie - dostaję info o błędzie.

1 polubienie

Zbyt dlugi czas dostepu.

GW czyli gazeta ma swoje zabezpieczenia co bys za darmo info nie dostała

Nieee, sąsiadka czyta regularnie i mi dała. Mam własna gazetę sfotografowaną :joy:

Nic tak nie plami jak farba drukarska :sunglasses:

1 polubienie

Pierwsza sprawa jest taka, że poproszę o wskazanie mi choć jednej pomnikowej, historycznej postaci bez skazy.

Druga sprawa jest taka, że wszyscy obrońcy Jana Pawła II w nic nie wnikając, od razu zarzucają zamach na jego osobę i na KK na zasadzie, a bo tak i już.

A trzecia sprawa, bodajże najgorsza, że ten temat wykorzystuje się politycznie. Robią to cynicznie politycy wszystkich stron.

A moja uwaga, którą tu lansuję, odkąd jestem na Pytamy jest taka, że wszelkie emocje szkodzą poznawaniu prawdy.

I na koniec; - prawda nas wyzwoli…

4 polubienia

Kościół wymaga lustracji oraz otwarcia archiwów
A co do reportażu TVN to uważam że on był teraz niepotrzebny. Bardziej przysłuży się PiSowi. JP2 jest szanowany nawet przez ludzi niewierzących. Poza tym TVN oparł się w dużej mierze na materiałach SB które mogą być przekłamane.

4 polubienia

Mzesz podac zrodlo powiedzenia wyzwolenie przez prawde?
Inkwizycja i kat?

JPIi jest logo miedzynarodowym

Prawda nas zaboli.

3 polubienia

To powiedział Jan Paweł II podczas swej pierwszej wizyty w PRL; - poznajcie prawdę, prawda was wyzwoli…

Skopiowal powiedzenie

1 polubienie

To nie tak - dziennikarze znaleźli w IPN materiały SB, które oskarżały pewnych księży o skłonności pedofilskie (a nie samego Wojtyłę!). Poszli tym tropem, pojechali do parafii, gdzie to miało miejsce i okazało się, że dotarli do ofiar, które potwierdziły wszystkie zarzuty. Niektórzy tak się wypowiadali o tych zwyrodnialcach w sutannach, że w każdym zdaniu trzeba było robić piki w miejscach niecenzuralnych słów. Następnie znaleźli różne dokumenty, które potwierdzały, ze nic tym księżom sie nie stało, i byli przenoszeni po prostu do innych parafii. Rekordzista chyba 6 razy. Kto przenosi księży? Biskup diecezji.
Najciekawszy jest jednak przypadek niejakiego księdza Sadusia, którego biskup krakowski przeniósł aż do Austrii, bo groził mu lincz matek skrzywdzonych dzieci w Krakowie. Otóż, tenże biskup, napisał list do kardynała Koeniga z Wiednia z prośbą o przyjecie tego księdza, bo “zbiera on materiały do pracy naukowej”. Pod tym kłamstwem jest odręczny podpis: Karol Wojtyła. List pochodzi z archiwum kościelnego w Austrii.
Wyjście z tej sytuacji jest bardzo proste: niech ktoś zaskarży TVN albo autorów filmu do sądu. A sąd nie będzie miał innego wyjścia, jak tylko skonfrontować tezy w nim przedstawione z informacjami w archiwach kościelnych, konkretnie kurii krakowskiej.
I teraz pytanie - udostępnią je, czy nie? Diabelska alternatywa, prawda?

5 polubień

Nie udostępnią wiedza jest towarem