Walka o rząd dusz?

Zostawmy na boku legendy, bo nawet te piękne i wzniosłe są tylko legendami.
Związek Hanzeatycki legendą nie jest, ale historia tej historycznej organizacji jest niesamowicie sensacyjna sama z siebie. Zresztą historia bez jej przerabiania zawiera takie wątki niemałe, że dzisiejsze filmy i książki sensacyjne, wymiękają.
Przebój Gra O Tron jest w wielu miejscach wzorowana na autentycznych wydarzeniach historycznych. .

Znasz pojecie garduña - łasiczka, ale byla to organizacja typu jak przezyc, zeby nie dac się złapać

Tymczasem Papież Franciszek:

Papież Franciszek: Benedykt XVI jako pierwszy zmierzył się z pedofilią (msn.com)

1 polubienie

Tak czytałem to. W zasadzie, to papież potwierdził wszystkie tezy stawiane w filmie TVN. Po prostu: “takie była czasy, tak się robiło (…) Ukrywać albo, kiedy było jasne, że nie ma innego wyjścia, wysłać go zagranice
Nasi prawacy jeszcze zlinczują Franciszka za ten wywiad ale co maja na obronę JP2? Oczywiście że wiedział, ukrywał, nie reagował.
Kurtyna.

2 polubienia

Brak reakcji? Kosciol ma w tym wprawe😉
Odwracanie kota ogonem

Nie tylko te młodsze. Za oceanem jest całe mnóstwo ludzi, którzy nigdy nie zrozumieją czym była komuna, a nawet czym była wojna. Widać to wyraźnie, gdy się rozmawia o Ukrainie. Kiedyś byłem na kontrakcie w Augsburgu z dwoma Kanadyjczykami. Zabrałem ich do Dachau (mój dziadek był tam więźniem). Po wprowadzającym filmie, zwiedzeniu obozu i podaniu im kilku dodatkowych faktów z historii, jeden z Kanadyjczyków wyciągnął wniosek, że Polaków tylu zginęło… bo się bronili. I jak z tym dyskutować?

3 polubienia

No tak
A my sie dziwimy, ze potem pisza o polskoch obozach.
W moim przypadku jest to dziadek w Mauthasen
Kanadyjczyk z tej francuskojezycznej strefy, bo rozmawialismy lamanym hiszpanskim. Ale, zeby sie nie czepiac? Wytlumacz mi o co chodzi w bejsbolu i po jaka cholere pieka indyka w lipcu?

2 polubienia

O co chodzi w baseball to mnie nie pytaj, bo wiem tyle o nim co Ted Lasso o piłce możnej. A w lipcu, to fajerwerki, indyk na Święto Dziękczynienia i w Wigilię lub Boże Narodzenie. W lipcu, na dzień niepodległości to grill (od hot-dogów przez szaszłyki do steaków). :slight_smile:

1 polubienie

No to przynajmniej kwestia drobiu wyjasniona :rofl:

1 polubienie