Walka o rząd dusz?

Mam zdanie odrębne :heart_eyes_cat:

Calun turynski? To trzeba kuratorium :rofl: }połączonego z laboratorium
Ustalenie z dokładnością dnia i godziny? Metodą c14?
Po pierwsze trzeba ustalic czy to jest oryginał

2 polubienia

Nie wiem, jak w innych miastach, ale sądy i media są w moim mieści zabetonowane od lat. Grobelny - 16 lat był prezydentem miasta, albo vice, Jaśkowiak już druga kadencję. Zresztą te 4 lata dla pedofila samo w sobie też dużo mówi. W bezstronność sądu, to ja już nie uwierzę :frowning:

Było larum, bo był Wałęsa.

1 polubienie

Prawo? To na lewo :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Jeszcze trochę o Oberbeeku:

1 polubienie

Szybko to sie pchły i inne owady spragnione krwi lapie :hear_no_evil::speak_no_evil::see_no_evil:

1 polubienie

Że co? Ze ktoś powiedział zboczone klechy? Czy co? :thinking: :clock130:

Ej klecha od razu? Zwykly zboczeniec

1 polubienie

Podoba mi się ten materiał. Tak to się powinni badać. Bez sugerowania.

1 polubienie

Moim zdaniem sprawa jest prosta. Nie ma co się dziwić, że żaden biskup za czasów komuny nie chciał dać amunicji służbie bezpieczeństwa. Chyba jasne jest jak bardzo kościół zostałby zdyskredytowany i jak wykorzystałaby to maszyna propagandowa PRL. Ale papież miał kilkanaście lat po upadku komuny, żeby oczyścić KK, szkoda, że popełniając grzech zaniechania naraził siebie na to, co właśnie się teraz dzieje.

2 polubienia

Co Ty mówisz? Tej amunicji SB na KK miało aż nadto. Współpraca kwitła.
Jan Paweł II i kard. Wyszyński przepraszali nawet oficjalnie za to na początku lat 90. Ok 50% księży, właśnie z powodu takiej amunicji, współpracowało. Za wiedzę i aprobatą Episkopatu. Korzyści były obopólne. Zapewniam, że to nie jest pomówienie z mojej strony.

2 polubienia

Z systemu czerpały korzyść obie strony

Amunicja? Dbali o to, zeby sie nie pozabijac.
Papież?

1 polubienie

Może powinienem napisać, że chodziło mi o te drugie 50%:smirk:

2 polubienia

@Szczery_do_BULU Mam wrażenie że młodsze osoby nie rozumieją tamtego kontekstu - oceniają te spraw z dzisiejszej perspektywy.

1 polubienie

Jedna mafia :pleading_face::innocent:

Tia archiwum? Przekazywane przez pokolenia szamanów.

Są archiwa i archiwa. Te poza Watykanem tajne nie są.
Watykan posiada materiały z bardzo dawnych czasów, oryginały których i ich historyczne kopie są bezcenne. Oczywiście kopiuje się je co jakiś czas, a oryginalne konserwuje stosując najnowsze dostępne środki. Ale główną przyczyną skrywania tych materiałów są ich treści. Otóż, wiele z nich zaprzecza temu, co jest oficjalnie przedstawiane przez KK w sprawach wiary. I to fundamentalnie. Inną sprawą są dokumenty ukazujące duże obszary działalności KK w czasie całego istnienia. Niedostępne świeckim historykom. Też, raczej kościół nie ma się czym tu chlubić.
Poruszałem częściowo już kiedyś ten temat na forum. Gdzieś tam w naszym nietajnym archiwum zalega zapomniany.

2 polubienia

@birbant archiwa sa rozproszone na zasadzie sieci
Czy w Watykanie jest cos co mozna nazwac jądrem ciemnosci? Rzymianie budowali solidniea i tak duzo pomyslow ukradli Grekom

Pisząc Watykan, nie mam na myśli jednego miejsca archiwizowanych materiałów.

Pax romana? Hanza, legenda o Atlatydzie czy Avalon?