Warszawa jak Sztokholm?

Co tam się działo?

Ten tylko błaznuje,pewnie się schlał albo naćpał.
Widzialem Polaków gorzej zachowujących się za granicą

2 polubienia

Ustawka?
Nie widziales zgrai zebrakow?niekoniecznie takic ci opalac sie nie muszą?
@Bingola nikt nie ma monopolu na agresje.
Jak bym zareagowala? Nie wiem, ale prawdopodobne jest, ze bedac kierowca? Blokada drzwi wsteczny i uzyc auta jako broni. Odstraszyć. Dalej zaatakowal slabszego? Bo tak to wyglada? No to bialy czlowiek łatwym łupem niekoniecznie jest…

Efekty tak zwanej dobrej zmiany na wierchuszce…

To go ugość w swoim domu, zobaczymy, czy dalej ci się będzie chciało go tak bronić…
Wielu Ukrainców mieszkało u nas w domostwach, to czemu by nie udomowić tych nowych przybyszów, tym razem z innej strony globu.

Nie przesadzaj.
To my trochę stygmatyzujemy dajac etykietke obcy.
Owszem przybysze sa upierdliwi, ale budowanie barier?
Tak, dobry płot nikomu nie zaszkodzil.
Ja sie wiele nauczyłam żyjąc w mieście wielokulturowym jakim jest Łódź. Od urodzenia.
Wywędrowałam przekonana, ze zjadlam wszystkie rozumy. Madryt mnie z tego wyleczyl. Ale jednoczesnie przyjal jak swoje. Cholerna termitiera :wink:
Paryż to mam dwa zaliczone - turystycznie oba. Stolice Francji i wioske w Polsce.
A po francusku? Umiem ale sie brzydzę

3 polubienia

A kto mówi o barierach. Skoro tak dziwnie się zachowują, to jest to ewidentnie prowokacja. Sprawdzanie granic, na ile można je przekroczyć, żeby można było tym dalej je przekraczać… No to świadczy o jakimś niezbyt cywilzowanym podejściu do życia.
Nie można też zapominać, że wszystko da się zdyscyplinować w obrębie prawa. Byle była by wola rządzących.

Optymista? Ludzie sa ludźmi. Albo buduja obozy koncentracyjne.
W tym przypadku solidne ogrodzenie nie zaszkodzi , historia i realia pokazuja, ze czlowiek i inne boże stworzenia sa agresją. Na dwoch czy ośmiu łapach . Stonoga? No dobra wiecej ma.
Nam sie udalo byc pokoleniem bez wojny. Przynajmniej tej co front i totalne zdziczenie. Ale? Cos wisi w powietrzu.

1 polubienie

to

Raczej efekty sprzedawania polskich wiz na bazarach w Afryce!

2 polubienia

Te kilka sztuk?
Co to wobec wiecznosci? :rofl:

2 polubienia

Którą dobrą zmianę masz na myśli? Jeżeli tę co ustąpiła po 8 latach, to masz rację, bo to oni najwięcej wpuścili takowych. Nawet za łapówki też.

3 polubienia

Mam za malo danych ****** *** zeby opiniować
Ale jest to zmiana, którą należy tępic
To, że wygrywa “prawica” ? Idzie łeb w łeb

Może trzeba ię zacząć uczyć ich narzeczy? Ostatnio w tramwaju 4 takich kolo mnie stało z urodą migranta i słyszałam tylko “uer uer uer…”

Nie. Twoje podejscie do nich smierdzi tchórzem
Inny ma sie czuc gościem, a że po paru dniach się nie przystosuje?
Dura lex, sed lex

1 polubienie

Niczym nie śmierdzi, tylko nie cierpię jak mi ktoś brzęczy w ucho niezrozumiale…

Wszysto co złe, to ONI.
Jak na moje oko, to do przylepienia tej łatki najbardziej pasują moi ONI, tj. ci dopiero co wybrani. Ale wszystko jest kwestią perspektywy, więc nie ma o co drzeć szat. Przypadki są i tu i tam, w końcu tyle milionów nas jest, że teorię można niczym piłeczkę pinpogową sobie poodbijać z jednej na drugą stronę i na nowo ją kształtować.

Głos rozsądku?

W dzisiejszych czasach to konieczność…

Oby tak było.

Nie chwalę dzisiejszych. Po prostu przedstawiłem fakt. Gdyby aferę migracyjną zrobili inni, to napisałbym o innych.

1 polubienie