Wasze opinie na temat weganizmu?

Z mojego punktu widzenia to sztuczny wytwór cywilizacyjny który istnieje tylko dlatego że mamy dostęp do produktów z całego świata i jako tako można sobie dietę skomponować - nie będzie ona pełna ale się da. Co ciekawe w historii ludzkości nie ma żadnej wzmianki o cywilizacji której żywienie oparte byłoby na takiej diecie. Byłoby to zreszta niemożliwe bo dopiero od niedawna jest nadmiar pożywienia choć i tak nie wszędzie.
Moje „veganskie” zakupy

8 polubień

Wszyscy onkolodzy i dietetycy są zgodni co do tego że czerwone mięso szkodzi.
Poza tym tutaj także chodzi o to by nie wybijać zwierząt. Stąd przechodzenie na zielsko. Wielu ludzi nawet z jaj i mleka rezygnuje.

Ja uważam że wszystko jest dla ludzi jeśli zachowamy umiar. Mięso jest nam potrzebne. Ważne by nie zapominać o warzywach, owocach, błonniku i oczywiście alkoholu :wink:

3 polubienia

a co ja koza jestem?
teoretycznie jestesmy wszystkozerni, latem jem wiecej zielska - latwiej sie trawi w upaly, za macznymi potrawami nie przepadam. czasem zjem, ale jakbym miala tak na samych makaronach i pizzach to pewnie bym sie w koncu odchudzila, duzo tego nie jadam :wink:

3 polubienia

Mój dziadek zawsze mawiał - zielone jest dla królików a króliki są dla mnie :slight_smile:

4 polubienia

zielone to ja lubie jako listek figowy dla steku wolowego.
a krolikow nie jadam ze wzgledow ideologicznych. sa inne miesa.

3 polubienia

ale bym opierdolił…

2 polubienia

kazde mieso szkodzi jak z przemyslowej hodowli.
albo takiej gdzie ekologicznie karmi sie zwierzaki hormonami i trzyma w bezruchu, zeby wiecej “masy miesnej uzyskac”

2 polubienia

Mnie w gastronomiku uczyli że zdrowe jest tylko mięso drobione, królik, cielęcina i jagnięcina. Żadne świnie.

Pokaż mi kto i gdzie napisał że czerwone mięso szkodzi?? Szkodzi w NADMIARZE a w nadmiarze to zwykła woda szkodzi. Ci co rezygnują dodatkowo z produktów typu jaja nabiał to właśnie weganie

6 polubień

Człowiek zdecydowanie jest wszystkożerny :slight_smile:

3 polubienia

no jak tu zyc bez steku i schabowego???
a sezonowana szyneczka?
trzy podstawowe smaki Hiszpanii

nie liczac wina oczywiscie.

3 polubienia

Drób typu kurczak to obecnie jedno z mniej zdrowych mięs - to co w szkole mówili to ma sens jeśli myślimy pod kątem średniej zawartości tłuszczu w mięsie ale to tez bzdura bo kurczak ma części które są tłustsze niż niektóre części wieprzowiny - nie ma zdrowych i niezdrowych mięs - to bzdura

4 polubienia

mowia, ze czlowiek nie swinia i wszystko zeżre :wink:

4 polubienia

Te kulki to ja bym wywalił. Nie lubię.

To zależny czy z wolnego wybiegu i bez antybiotyków.
:smiley:

a tez, ale musi sie rozmrozic do jutra :wink:

1 polubienie

Do tego kieliszeczek na dobre trawienie.

1 polubienie

Utopia- takie rzeczy nie istnieją w diecie 99.9 % przeciętnych osób. Musiałbyś sam chodowac

1 polubienie

Dlatego każdy chłop po 50-tce powinien robić kolonoskopię :wink:

Aż tak mi żadna dieta nie potrzebna, wege odpada pomimo że szybkie i smaczne to jednak mi szkodziło takie jedzenie - bardziej się męczyłem, byłem śpiący i wiecznie głodny, nie do życia. Po 10 dniach powróciłem do swojego jedzenia i odżyłem - wagi nie sprawdzałem. Jednak wesoło nie jest bez pomocy dietetyka bo jednak leki kolidują z jedzeniem

1 polubienie