Widać Lewica też się do nas przyłącza! I oczywiście wiem, że są postępy, ale to nadal tragedia w naszym kraju!

Wiem… Ponoć jedząc makowca (to ciasto z makiem na święta) można dostać wstrząsu anafilaktycznego …

Opioidy dużo bardziej uzależniają niestety także ciężko :confused:

1 polubienie

Już nie. Mak od lat jest bez opioidów. Choć dalej w środku pola hodują ten nie legalny.

2 polubienia

Ale inne substancje w nim się nadal chyba raczej znajdują…

1 polubienie

Ale znikome ilości. Raczej w normalnym użyciu nie szkodliwe. Ale nawet popularne przyprawy mogą być halucogenne, baaa nawet zwykły paracetamol. Nawet chcieli ograniczyć ilość paracetamolu w aptece jednorazowo. A już nie mówiąc o leku na kaszel.

2 polubienia

Neurolog sie robisz?
PE to pewnie by sam sobie legalnie zajaral stad ten wrzask…

2 polubienia

No i się nie dziwię haha :smiley:

Moim zdaniem Oni się coraz bardziej boją rewolucji, bo pandemia, kryzysy i do tego nawet ludzie leczyć się legalnie nie mogą…

Pewnie się boją, że to w końcu pi*rdolnie i będą mieli gigantyczny problem i być może też jest to temat zastępczy teraz, żeby się cieszyć, że coś chociaż idzie do przodu …

Ewidentnie nie jest to na rękę koncerną farmaceutycznym …

Bez przesady . Marycha nie leczy a pozwala nie czuć.

1 polubienie

Zdziwiłbyś się. Kanabinoidy posiadają bardzo dużo właściwości leczniczych…

Przeciwzapalne, zmniejszają ilość napadów padaczki, mają antynowotworowe właściwości, są przeciwbólowe, naprawdę sporo…

Odkrywca czy wynalazca LSD zyl 101 lat. Uzywajac swojego pomyslu od czasu do czasu.
Synestezja Cie nie zabije, chyba, ze pomylisz drzwi z oknem i wyjdziesz z 5 pietra?
Marycha to jak kto lubi.
Ogolnie nawet kawa, herbata czy kakao moga byc uzywka jak przedawkowane.
O syntetycznych psychotropach? To moze innym razem. I tak jutro temat wydziele, bo z podstawowym ma coraz mniej wspolnego.

2 polubienia

wszystko co wymieniłeś jest chwilowe. Nie leczy a uspokaja objawy. Wiem to dużo ale czy na pewno?

1 polubienie

To dołącz do tematu to że w Polsce nawet spraj na stłuczenia ma jako nośnik dość mocny szybkodziałający opioid.

2 polubienia

Czy ja wiem… Nie wiem czy wiesz, ale my ludzie mamy w swoim organizmie swój własny układ endokanabinoidowy, na który wpływają również kanabinoidy z konopi, które są podobne do tych, które wytwarza nasz własny organizm…

Melatonina też jest antynowotworowa…

1 polubienie

I wyobraź sobie że mi szkodzi. Kiedyś na sen mi to polecili i nie spałem 3 dni w ogóle. Każdy ma inaczej.

3 polubienia

Chwilowe to np w przypadku bólu czy padaczki, ale już nie koniecznie w przypadku kwestii przeciwzapalnych (tzn. to w pewnym sensie też), czy leczenia nowotworów …

1 polubienie

Melatonine można przyjmować w postaci syntetycznej ? Nie wiem, być może bo niby czemu nie, ale generalnie te substancje wytwarza nasz własny organizm i wydziela ją podczas snu…

1 polubienie

Ja np nie toleruję leków uspokajających. Po prostu mnie… pobudzają.

2 polubienia

Dziwne, ale to pewnie zależy jakie…

Niektórzy po pewnych lekach uspokajających mogą mieć myśli samobójcze, także bywa z tym bardzo różnie niestety :confused:

2 polubienia

mnie pobudzają. Na sen mam coś innego. Działa nie uspokajająco a troszkę inaczej.

1 polubienie

A próbowałeś ziołowych sposobów ? Istnieją leki uspokajające na bazie ziołowym …

Nie wiem czy masz czas posłuchać, ale może ktoś inny będzie miał…