Widzieli dziś koniunkcję Jowisza z Wenus, widzieli?

Powoli zbliza sie ta chwila…
Bilet pierwsza klasa, przy oknie i zgodnie z kierunkiem jazdy przygotowany.
:wink:

1 polubienie

Moje zdjęcie nocnego nieba wygląda tak.
Dodam, że te latarnie to są obiekty ziemskie. :grin:

3 polubienia

A to na niebie? Jeśli to zagadka, to strzelam - Księżyc!

1 polubienie

Bingo! Sam księżyc nie był tak spektakularnym widokiem. Ciekawe było to, że jakby w jednej linii pod nim były dwa świecące obiekty. Ale tego niestety już nie widać.

1 polubienie

Mało kto zwraca na pewien aspekt uwagę poruszaną tu przez niektórych miesiące temu.
Te obiekty są dobrze widoczne, są nieruchome a mimo to trudno im zrobić dobrą fotkę.
No to jak zrobić dobrą fotkę ufo które czasem gnają po niebie jakby je devil opętał?
Dlatego ten argument jest wyjątkowo naiwny… No, ale to tylko moje skromne zdanie…
Sorry, że nieco zboczyłem z głównego wątku.

2 polubienia

Jeśli napiszesz mi kiedy to było tzn podasz czas: godzinę z minutami, to może spróbuję odgadnąć co to mogło być, ale to chyba późnym wieczorem.

Bez statywu w astro fotografii ani rusz.

1 polubienie

Najlepiej, gdyby to był jeszcze statyw z opcją ruchu jak nieboskłon,ale to już inna bajka.

2 polubienia

To był zwykły smartfon, ręka i pierwsza próba uwiecznienia nieboskłonu.

1 polubienie

23.02.2023 r. o godz. 17.44
Czyli to było dwa tygodnie temu. Czas ucieka. :frowning:

1 polubienie

To nic, że ucieka. Sprawa do odtworzenia. Muszę mieć chwilę czasu i być w domu. Sam jestem ciekaw, co tam mogłaś zobaczyć. Ja już takie rzeczy na niebie widziałem, że mnie już chyba nic niż zaskoczy…

Na dużym powiększeniu nawet widać te dwa “cosie”. One się układają tak prawie w linii prostej na skos w dół i na prawo. Ufff! :smiley:

1 polubienie


Tak to wtedy wyglądało
I już wszystko wiadomo.

2 polubienia

U mnie żadnej koniunkcji nie było ale może nie zauważyłem bo F-16 i F-35 zasłąniały.

3 polubienia

Patrzyłeś na zachód?
Tylko dla mnie zachód jest zawsze tam gdzie prawa ręka. Tyle mi zostało z lekcji geografii. :smiley:

2 polubienia

No patrz, a jak teraz siedze to mam na prawo polnoc?
Nie chodzilas do szkoly z osmiornicami?

1 polubienie

Ręce mi się pomyliły i gapilem się na wschód.

3 polubienia

Widzieli, widzieli…
Żeby Twoje zdjęcie nie było tak niezdarne, dołączę moje. :wink:

2 polubienia

Zawsze byłam nieufna wobec tego, co mówiła geografica. Robiłam nawet próby w ewidentnych sytuacjach wschodu słońca, który bywał po mojej prawej ręce.

2 polubienia

Postaraj się zapamietać - prawa ręka to ta, w której kciuk jest po lewej stronie. I odwrotnie.

3 polubienia