Widzieli dziś koniunkcję Jowisza z Wenus, widzieli?

A jak sie wymawia nazwiska flamandzkim malarzy? np. Vermeer albo Breughel?

2 polubienia

Papug pewnych rodzicielki
Działa do jasnej Anielki!

1 polubienie

nie widzieli
mgła taka że nic nie wiedzieli
i tak to biednemu zawsze wiatr w oczy
nawet gwiazdy, tfu, planety

1 polubienie

Ja tam nie wiem, a po przeszkoleniu w necie nie będę się wymądrzał. Ale Ty byś się zdziwił, jak się niektóre litery po duńsku wymawia …
Pamiętam, jak dziś kiedy uczyłem występującej literki d na końcu duńskich wyrazów: (na przykład lyd (dźwięk)
Mówisz lyl… i wywalasz na końcu jęzor …

2 polubienia

Masz tu harmoniku “mój” Księżyc. Jak odpowiesz, co tam sfotografowałem na jego tle, dostaniesz punkt. Punkt się przyda, bo Szanowna Komisja (wiesz jaka) przygląda się wszelkim odpowiedziom.

5 polubień

To dowód że na księżycu sa bociany (tak jak w filmiku, który wstawiłem powyżej)

4 polubienia

Gdzie ten filmik? Nie widziałem go … :shushing_face:

2 polubienia

A, przepraszam, to było w pytaniu HOKO o puszczy na Księżycu:

2 polubienia

Ten filmik widziałem i to nie raz, nie dwa …

Jeśli chodzi o bociany, to zainteresowała mnie swego czasu pewna sprawa u nich.
Kiedyś sfotografowałem bociany z czarnymi dziobami a jak wiadomo, bociany maja dzioby jakie?
Czerwone!

No to jak, co jest z nimi?
Zagadkę rozwiązałem, ale zapytać przecież można.

1 polubienie

Ten bocian pił czerninę po prostu! :slight_smile:

2 polubienia

Napiszę, że to niemiecki bocian, chociaż nie wiem, czy to podpowiedź, czy utrudnienie … :face_with_peeking_eye:

1 polubienie

Gdyby nie to, ze proporcjonalnie za dlugie skrzydla to bym powiedziala, ze sowa. Ale jesli udalo Ci sie sfotografowac np. nietoperza?

2 polubienia

To nie jest ani sowa ani nietoperz.
Jako, że podjęłaś się tej jakże trudnej próby rozwiązania zagadki, zapodaje zdjęcie w oryginalnej jasności … Bingola musi wybaczyć.

Bo 2

1 polubienie

A gdzie one tak daleko od domu sie zaplątały?

1 polubienie

Proporcje wskazywalyby na jakiegos ptaka drapieżnego i do tego z tych polujacych z pozycji szybujacej.
Bo o zlosliwosc w postaci wstawienia zdjecia latawca Cie nie podejrzewam :wink:

1 polubienie

Pytasz o bociany? W Niemczech bocianów jak mrówków. Nie wierz propagandzie, że to tylko polskie ptaki. Tu całe wsie z ich gniazdami, o miastach których nazwy nawiązują do bocianów np Storkow nie wspomnę …

2 polubienia

Nie, aż taki złośliwiec nie jestem. To nie jest ptak drapieżny …
To taka kolejna podpowiedź.

Wiem, ze to nie tylko polski ptak. Tutaj w niektorych regionach to przy tej ilosci bocianow Hiszpania powinna pod wzgledem zaludnienia doganiac Chiny lub Indie. :joy:

2 polubienia

Z niedrapieznych to ja golebia od wrobla odrozniam i kure w rosole…

1 polubienie

Tutaj to zagadka raczej na wymienianie pospolitych ptaków, bo się nie da rozpoznać na podstawie tego, co przedstawiłem.
Można się jedynie domyślić, skoro ja sobie zrobiłem taką fotkę i jestem pewien, co to za ptak, to raczej oczywiste, że mysikrólik czy drozd obrożny to nie będzie, bo przecież trudno je na tle księżyca rozpoznać.

1 polubienie