Wiecie jakie dziś święto? :)

obraz

4 polubienia

Trza się pomodlić, by plonów aura i CBOŚ nie zniweczyła.

CBOŚ to oczywiście Centralne Biuro Ochrony Środowiska :blush:
7 polubień

wiecie - roznie sie to w roznych krajach nazywa, ale bohaterka swieta jest Matka Boska (nie jakis cud nad Wisla i Bosak) i zawsze jest zwiazana z forma dozynek, a w kazdym razie zakonczenia lub prawie zakonczenia zbiorow, polowow, lowow czy przygotowywania spyzy zebranej latem. mysle, ze dla niektorych ziele tez ma znaczenie - choc szczerze mowiac to ja takich skojarzen nie mam, bo tego swinstwa nie lubie.
ale obrazek zabawny.

4 polubienia

Tak na poważnie, to całkiem niedawno odkryłem, że dogmat o wniebowzięciu Maryi pochodzi z 2 połowy XX wieku… A ja myślałem, że to może z czasów Bizancjum…

5 polubień

Grunt to odlot.

2 polubienia

Bodajże 1 XI 1950, Pius XII, Mortalizm i immortalizm. I tak przeciętny katolik tego nie wie.

5 polubień

dobrze myslales i kojarzyles
zacytuje:
Dogmat o Wniebowzięciu NMP ogłoszony został dopiero w połowie XX wieku, ale święto ku czci Maryi wziętej do nieba obchodzone było już w pierwszych wiekach pod nazwą “zaśnięcia Maryi”, a od około 600 roku uroczystości te w Konstantynopolu przeniesiono na dzień 15 sierpnia, od następnego stulecia obchodzono je także w Europie.

4 polubienia

No właśnie mówię, z 50 lat w nieświadomości żyłem :wink:

1 polubienie

No to dobrze, że miałem racje i się myliłem jednocześnie :rofl: :rofl: :rofl:

2 polubienia

I tak nie wiadomo nic o śmierci natki Jezusa.

1 polubienie

Maryja Schroedingera? :thinking: :thinking: :thinking:

1 polubienie

Zaśnięcie Marii obchodzono jeszcze przed powstaniem Bizancjum.

1 polubienie

Też uważam że świństwo. Paliłem raz w zeszłym roku i więcej się ksztusiłem i kaszlałem niz odelciałem. Chociaż inni sie nieźle bawili…

5 polubień

To samo ze mną. Chmiel lepszy, albo pszenica lub jęcznień.

Ale na pewne nasze wspólne wspomnienie z przed roku jeszcze się uśmiecham.

2 polubienia

z tego cytatu przeciez tak wynika - przeciez Bizancjum jako (umowna) samodzielna jednostka administracyjna to dopiero 395 czyli duzo pozniej niz “wieki pierwsze” :wink:

2 polubienia

A teraz będzie zaśnięcie birbanta, ale takie normalne, bez wniebowstąpienia. Spać mnie się już chce, jak cholera, zatem dobranoc wszystkiem. :yum:

3 polubienia

ja dzis sie w dzien zdrzemnelam. teraz chyba wezme sie za jakis film. bo w TV posucha.

1 polubienie

Po co się truć dymem, jak są ciasteczka i olejki? :wink:
A u nas coś bąkają, że coca - cola ma się wziąć za dodawanie zioła do wybranych napojów. :wink:

3 polubienia

Święto wojska bez czołgów, samolotów, okrętów, rakiet i amunicji…

3 polubienia

Ale za to z żołnierzykami WOT :slight_smile:

2 polubienia